Nou in "domeniu"

Aici poti pune intrebarile pe care le ai
justabassplayer
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 1
Membru din: Vin Dec 08, 2017 1:46 pm

Nou in "domeniu"

Mesaj de justabassplayer »

Salutare! Ce sa zic...sunt oarecum nou in acest plan si de curand mi-am achizitionat o tigara electronica , facuta pe piese ( acumulator INow Vision , clearomizor KangerTech Protank-II .. piese recomandate de un prieten ).
Acum sa trecem la mica problema pe care o am...pai .. poate e normal , poate e defecta ..dar la un timp dupa ce fumez din ea lichidul din clearomizor (sau cel putin cred ca aia e) imi intra pe rezistenta iar in momentul vaparii , la inspiratie , trag cu tot cu lichid iar sunetul e asemanator ca atunci cand tragi dintr-un pai ce a stat in bautura (ma rog, la ora asta nu pot da alt exemplu :)) )
Cam asta... multumesc anticipat!
Avatar utilizator
HORATUCU
veteran
veteran
Mesaje: 958
Membru din: Dum Iun 30, 2013 3:38 pm
Localitate: CLUJ-NAPOCA

Re: Nou in "domeniu"

Mesaj de HORATUCU »

Treaba este ca ti se inunda instalatia. Daca prietenul ti-a recomandat Protankul( imi aduc aminte de el de acum vreo 3-4 ani parca), sa fie prieten pana la capat sa-ti explice de ce drak ti-a recomandat ceva ancestral, cand pe piata sunt atatea atomizoare bune.
„Carpe diem, quam minimum credula postero” HORATIU
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Nou in "domeniu"

Mesaj de slavyk »

Pe motiv de ivape.ro! 39,27lei bateria + 12lei Protank-ul. De aia, cred.
Cunosc foarte bine atomizorul și rezistențele alea și pot să afirm că dacă asamblezi atomizorul corect și fără piese lipsă iar rezistențele sunt din cele originale (ambalate în blister și scrie pe ele „kangertech”) nu curge, nu gîlgîie, nu bolborosește!
Horatucu are dreptate: în ziua de azi, se găsesc atomizoare, baterii, ai de unde alege cu condiția să știi ce. Dar dacă și prietenul lui este la același nivel de experiență, ce să-i recomande?!
Eu nu mă mir, sunt site-uri care vînd, la prețuri de „țigară electronică model de cea mai nouă generație” niște gunoaie (http://www.tigarielectroniceego.ro/tiga ... o-xxl.html) , așa că dacă prietenul are un eGo C, într-adevăr, Protank-ul e cel mai tare atomizor.
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Nou in "domeniu"

Mesaj de slavyk »

scuze, dublu post.
Avatar utilizator
HORATUCU
veteran
veteran
Mesaje: 958
Membru din: Dum Iun 30, 2013 3:38 pm
Localitate: CLUJ-NAPOCA

Re: Nou in "domeniu"

Mesaj de HORATUCU »

La vremea lui, Protankul era cap de serie. Dupa, cand au aparut rezistentele fake, nici naiba nu mai stia ce cumpara. Daca esti incepator, nu ai de unde sa stii.
„Carpe diem, quam minimum credula postero” HORATIU
Avatar utilizator
HORATUCU
veteran
veteran
Mesaje: 958
Membru din: Dum Iun 30, 2013 3:38 pm
Localitate: CLUJ-NAPOCA

Re: Nou in "domeniu"

Mesaj de HORATUCU »

P.S. Se poate servisa rezistenta originala. Când simți că se inunda, poți schimba silica de la rezistenta sau chiar toată rezistenta. Când foloseam Protank mi le făceam eu singur. Daca cauți pe Tube, cred că mai găsești tehnologia.
„Carpe diem, quam minimum credula postero” HORATIU
Scrie răspuns