Nou in "domeniu"

Aici poti pune intrebarile pe care le ai

justabassplayer
utilizator incepator
utilizator incepator

Nou in "domeniu"

Mesaj de justabassplayer »

Salutare! Ce sa zic...sunt oarecum nou in acest plan si de curand mi-am achizitionat o tigara electronica , facuta pe piese ( acumulator INow Vision , clearomizor KangerTech Protank-II .. piese recomandate de un prieten ).
Acum sa trecem la mica problema pe care o am...pai .. poate e normal , poate e defecta ..dar la un timp dupa ce fumez din ea lichidul din clearomizor (sau cel putin cred ca aia e) imi intra pe rezistenta iar in momentul vaparii , la inspiratie , trag cu tot cu lichid iar sunetul e asemanator ca atunci cand tragi dintr-un pai ce a stat in bautura (ma rog, la ora asta nu pot da alt exemplu :)) )
Cam asta... multumesc anticipat!

HORATUCU
veteran
veteran

Re: Nou in "domeniu"

Mesaj de HORATUCU »

Treaba este ca ti se inunda instalatia. Daca prietenul ti-a recomandat Protankul( imi aduc aminte de el de acum vreo 3-4 ani parca), sa fie prieten pana la capat sa-ti explice de ce drak ti-a recomandat ceva ancestral, cand pe piata sunt atatea atomizoare bune.
ÔÇ×Carpe diem, quam minimum credula posteroÔÇŁ HORATIU

slavyk
veteran
veteran

Mesaj de slavyk »

Pe motiv de ivape.ro! 39,27lei bateria + 12lei Protank-ul. De aia, cred.
Cunosc foarte bine atomizorul ╚Öi rezisten╚Ťele alea ╚Öi pot s─â afirm c─â dac─â asamblezi atomizorul corect ╚Öi f─âr─â piese lips─â iar rezisten╚Ťele sunt din cele originale (ambalate ├«n blister ╚Öi scrie pe ele ÔÇ×kangertechÔÇŁ) nu curge, nu g├«lg├«ie, nu bolborose╚Öte!
Horatucu are dreptate: ├«n ziua de azi, se g─âsesc atomizoare, baterii, ai de unde alege cu condi╚Ťia s─â ╚Ötii ce. Dar dac─â ╚Öi prietenul lui este la acela╚Öi nivel de experien╚Ť─â, ce s─â-i recomande?!
Eu nu m─â mir, sunt site-uri care v├«nd, la pre╚Ťuri de ÔÇ×╚Ťigar─â electronic─â model de cea mai nou─â genera╚ŤieÔÇŁ ni╚Öte gunoaie (http://www.tigarielectroniceego.ro/tiga ... o-xxl.html) , a╚Öa c─â dac─â prietenul are un eGo C, ├«ntr-adev─âr, Protank-ul e cel mai tare atomizor.

slavyk
veteran
veteran

Mesaj de slavyk »

scuze, dublu post.

HORATUCU
veteran
veteran

Mesaj de HORATUCU »

La vremea lui, Protankul era cap de serie. Dupa, cand au aparut rezistentele fake, nici naiba nu mai stia ce cumpara. Daca esti incepator, nu ai de unde sa stii.

HORATUCU
veteran
veteran

Mesaj de HORATUCU »

P.S. Se poate servisa rezistenta originala. C├ónd sim╚Ťi c─â se inunda, po╚Ťi schimba silica de la rezistenta sau chiar toat─â rezistenta. C├ónd foloseam Protank mi le f─âceam eu singur. Daca cau╚Ťi pe Tube, cred c─â mai g─âse╚Öti tehnologia.

Scrie r─âspuns