Stare anormala

Aici poti pune intrebarile pe care le ai
Al3x
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 4
Membru din: Vin Aug 18, 2017 7:49 pm

Stare anormala

Mesaj de Al3x »

Salutare, dragi colegi! Sunt aici in speranta ca pot afla raspunsul la cateva probleme cu care ma confrut in ale vapatului.
Fumator de 11 ani, Dunhill blue si Dunhill slim negru cu nicotina de 0.6. De 3 zile sunt posesor al unui eGo AIO, rezistenta de 0.6om, lichid de la Liqua de 10 ml cu 6mg de nicotina. In aceste interval nu am mai fumat clasic, dar am o usturime/durere pe trahee(gat) ca si cum as fi racit, apoi ocazional un nod in gat si lipsa de aer, nu pot respira complet. Mentionez ca am vapat normal, la fel cum faceam si cu tigara, vapam si pauza apoi iar, cred ca sticla de 10ml imi ajunge pentru 5 zile. Beau peste 2 litri de apa pe zi. Ce imi recomandati sa fac? Sa schimb lichidul, tigara, rezistenta? Nu ma simt ok, dar imi doresc sa renunt la tigari normale. Orice sfat e bine venit! Multumesc!
Avatar utilizator
HORATUCU
veteran
veteran
Mesaje: 958
Membru din: Dum Iun 30, 2013 3:38 pm
Localitate: CLUJ-NAPOCA

Re: Stare anormala

Mesaj de HORATUCU »

Categoric schimba lichidul. Liqua are prea mult PG. Asta da arsurile. Ultima data când am mai incercat acest lichid, am stat 2 zile pe Faringosept. Nici nu mai puteam vorbi.
Treci deocamdată pe lichid cu 100% VG.
„Carpe diem, quam minimum credula postero” HORATIU
Al3x
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 4
Membru din: Vin Aug 18, 2017 7:49 pm

Re: Stare anormala

Mesaj de Al3x »

Si ce lichid recomanzi? Am citit ca hangsen ar avea ceva mai mare concentratie de VG.
Avatar utilizator
HORATUCU
veteran
veteran
Mesaje: 958
Membru din: Dum Iun 30, 2013 3:38 pm
Localitate: CLUJ-NAPOCA

Re: Stare anormala

Mesaj de HORATUCU »

Hangsenul este numai VG. Au tutunoase bune după gustul meu. Nu mai folosesc insa lichide gata făcute de mult timp. Poate te pot ajuta colegii de forum cu sfatul asta.
„Carpe diem, quam minimum credula postero” HORATIU
Avatar utilizator
dumping
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 92
Membru din: Dum Aug 02, 2015 3:49 pm
Localitate: piatra neamt

Re: Stare anormala

Mesaj de dumping »

dark stranger de la vapebar.ro sau gama tutunoase de la l&a vape (burley, tribeca, cml, etc). incearca sa folosesti lichide cu mai mult VG, minim 70 si vezi cum te simti.
Al3x
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 4
Membru din: Vin Aug 18, 2017 7:49 pm

Re: Stare anormala

Mesaj de Al3x »

Va multumesc pt recomandari, ieri am reusit sa intru in posesia unui lichid de 10ml sa fac proba. Lichidul e de la vapebar, the lake tobacco cu 70vg 20 pg si 3 nicotina, e mult mai ok, dar cred ca aveam nevoie de 6 nicotina. Dar am zis sa incerc cel mai slab.
Avatar utilizator
dumping
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 92
Membru din: Dum Aug 02, 2015 3:49 pm
Localitate: piatra neamt

Re: Stare anormala

Mesaj de dumping »

incearca si darkstranger de la vapebar.ro. e mult mai tutunos decat lake tabacco ( parerea mea). vezi ca azi a intrat in stoc!
Al3x
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 4
Membru din: Vin Aug 18, 2017 7:49 pm

Re: Stare anormala

Mesaj de Al3x »

Multumesc pt. recomandare! Dar astazi, am achizitionat de la o insula 30 de ml baza si aroma MultiBerry de la Vapebar si o sticla de 10 ml nicotina de 18mg. Persoana respectiva mi-a spus ca amestecand cele 2, va iesi un o cantitate de 40 ml lichie cu 4.5mg nicotina. Asa este? Cat trebuie sa stea la macerat, pana o pot vapa?
Scrie răspuns