Prima tigara electronica

Aici poti pune intrebarile pe care le ai
Indulgentu
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 2
Membru din: Lun Iun 12, 2017 8:11 pm

Prima tigara electronica

Mesaj de Indulgentu »

Buna!
Vreau sa imi cumpar prima tigara electronica, dar nu am habar de unde sa incep.
Nu am un buget extraordinar de mare si chiar nu stiu ce sa caut. Ma puteti ajuta cu sfaturi in privinta unei tigari usor de folosit, care sa nu fie foarte puternica si sa fie si la un pret bunisor?
Iar pentru lichide, ce recomandati? La ce sa ma uit cand cumpar un e-lichid?
Si daca ma puteti ajuta cu cateva sfaturi in general. Va multumesc mult!
Avatar utilizator
HORATUCU
veteran
veteran
Mesaje: 958
Membru din: Dum Iun 30, 2013 3:38 pm
Localitate: CLUJ-NAPOCA

Re: Prima tigara electronica

Mesaj de HORATUCU »

Inceputul este la un magazin de tigari electronice serios. Nu din ala la tarabe.
Te duci si pui mana, si intrebi si ceri sfaturi si alegi pe viu. Sau pur si simplu vezi ceva apropiat de ce vrei.
Altfel risti sa nu intelegi nimic din cate sfaturi o sa primesti, poate contradictorii.
Dupa, putem discuta.
„Carpe diem, quam minimum credula postero” HORATIU
Indulgentu
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 2
Membru din: Lun Iun 12, 2017 8:11 pm

Re: Prima tigara electronica

Mesaj de Indulgentu »

HORATUCU scrie:Inceputul este la un magazin de tigari electronice serios. Nu din ala la tarabe.
Te duci si pui mana, si intrebi si ceri sfaturi si alegi pe viu. Sau pur si simplu vezi ceva apropiat de ce vrei.
Altfel risti sa nu intelegi nimic din cate sfaturi o sa primesti, poate contradictorii.
Dupa, putem discuta.
Un magazin de tigari electronice aproape de mine este cel de la Vapez. M-am uitat pe site-ul lor si par ok. Pareri? (http://vapez.ro/content/28-vapoint-ploiesti" onclick="window.open(this.href);return false;)
EDIT: De asemenea, am gasit acest kit pe emag, si din recenzii am inteles ca ar fii un kit bun pentru incepatori. http://www.emag.ro/kit-tigara-electroni ... D8PVL3BBM/" onclick="window.open(this.href);return false; Este ok?
Avatar utilizator
HORATUCU
veteran
veteran
Mesaje: 958
Membru din: Dum Iun 30, 2013 3:38 pm
Localitate: CLUJ-NAPOCA

Re: Prima tigara electronica

Mesaj de HORATUCU »

Du-te cu incredere la Vapez. Lasa cumparaturile online deocamdata.
„Carpe diem, quam minimum credula postero” HORATIU
Gen2394
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 12
Membru din: Joi Dec 08, 2016 9:32 am

Re: Prima tigara electronica

Mesaj de Gen2394 »

Tigara de pe emag este una destul de buna, poate fii folosita atat Mtl( fumat ca tigara normala) sau DL ( ca narghileau direct in plaman). Eu am una de 6 luni si este ok. Ca lichid de inceput e bun unul de tutun si pe langa el unul de fructe. Pentru lichid cel mai bine te duci la un shop ce iti poate permite sa le probezi si astfel sa iti dai seama ce iti place. Cat despre sfaturi, intreaba ce ai nevoie :). Succes!

Trimis de pe al meu V2_Viper_X_plus folosind Tapatalk
Avatar utilizator
Didi
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 129
Membru din: Vin Noi 11, 2016 11:02 am
Localitate: Suceava

Re: Prima tigara electronica

Mesaj de Didi »

Salut,

Colegii te-au sfatuit bine asa ca nu ma bag, vreau doar sa te informez, daca te apuci sa comanzi ceva online, lasa emag-ul cand vine vorba de vapat. Ca exemplu, ia vezi aici acelasi eGo: https://www.ivape.ro/moduri/kit-ego-aio-negru.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Succes.
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Prima tigara electronica

Mesaj de cristian »

Daca esti aproape de Vapez, du-te cu toata increderea.
Gasesti acolo oameni care sa te indrume, marfa pt toate buzunarele, iar despre lichide - le testezi acolo si vezi ce iti place.

Spor, si alege cu atentie ca e pacat de bani...
Scrie răspuns