Mod recomandare

Aici poti pune intrebarile pe care le ai
seby2016
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 8
Membru din: Mie Feb 01, 2017 2:59 pm

Mod recomandare

Mesaj de seby2016 »

Imi poate receomanda cineva un mod cu tot cu atomizor si baterie pana in 150-180 lei, dar ca sa fie usor de factu rezistentele si daca se poate si cu voltaj reglabil si mai bun. Sau poate are vreo cineva de vanzare?
Gen2394
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 12
Membru din: Joi Dec 08, 2016 9:32 am

Re: Mod recomandare

Mesaj de Gen2394 »

Un mod bun nou cu tot cu baterie si atomizor in banii astia, slabe sanse,doar daca comanzi din afara sau cumperi second hand.

Trimis de pe al meu V2_Viper_X_plus folosind Tapatalk
seby2016
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 8
Membru din: Mie Feb 01, 2017 2:59 pm

Re: Mod recomandare

Mesaj de seby2016 »

Ceva de genu: dripbox starter kit, Advken Mad Hatter 24 MECH Kit
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Mod recomandare

Mesaj de cristian »

La bugetul asta nu gasesti. Vapatul nu e ieftin din pacate, chiar daca asa pare la prima vedere.
Iar cu modurile mecanice... ar fi bine sa nu te incumeti.

Mai colinda pe la bazar, mai ales pe forumul celalalt. Cine stie...

Bafta.
Avatar utilizator
Didi
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 129
Membru din: Vin Noi 11, 2016 11:02 am
Localitate: Suceava

Re: Mod recomandare

Mesaj de Didi »

Salut,

In bugetul sugerat de tine nu am alta sugestie decat sa cumperi de pe site-uri din China(gearbest, fasttech), desi acel Kanger pare interesant(e un squonker cum ii zic americanii). Cat despre mech-uri, baga-te doar daca ai destula experienta cu treburile astea: trebuie sa ai baterii bune, fara rupturi in invelis, sa faci rezistente pana intr-o anumita valoare ca sa nu stresezi bateria (deci oricum ai nevoie de un mod electronic pe care sa verifici rezistenta) si sa se "sparga" in mana sau, mai rau, in moaca (vezi articole legate de mech mod safety). In general mech modurile sunt tare ochioase, dar trebuie sa ai MULT mai mare grija decat la un mod electronic.
Succes!
Scrie răspuns