Newbie

Aici poti pune intrebarile pe care le ai
eraser
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 11
Membru din: Mar Mar 21, 2017 10:30 am

Newbie

Mesaj de eraser »

Salut, am o saptamana de cand m am apucat de vapat. Am un dispozitiv ego aio box. Ce lichide imi recomandati sa folosesc? Am facut greseala sa cumpar blind un lichid de pe net pt ca avea reviewuri bune etc...si am aruncat banii aiurea-calpitter chow de la mom pop- nu suport aroma aceea de biscuiti combinata cu vanilie. Am rezistente de 0.5 ohmi si 0.6 ohmi la dispozitiv. Care dintre ele sa le folosesc si cu ce lichide, ce marci? Sunt exfumator ...cred ca as prefera lichide predominante cu cafea tabac ciocolata si fructe de padure.Multumesc.
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Newbie

Mesaj de slavyk »

Vezi la voore.ro, Coffbacco: 0.75lei/ml cu 0.6% nicotină, transport inclus. Super preț pentru un lichid bun.
Avatar utilizator
dumping
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 92
Membru din: Dum Aug 02, 2015 3:49 pm
Localitate: piatra neamt

Re: Newbie

Mesaj de dumping »

la vapebar.ro gasesti tutunos: the lake tabaco si dark stranger. ar fi bine daca ai avea posibilitatea sa mergi in vapeshop si sa testezi lichide pentru ca gusturile difera de la persoana la persoana.
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Newbie

Mesaj de cristian »

eraser scrie:...si am aruncat banii aiurea-calpitter chow de la mom pop- nu suport aroma aceea de biscuiti combinata cu vanilie.
Salut.
Cu toate ca sunt fan M&P, nici eu nu suport aroma de care vorbesti.
O intrebare: ai cumparat lichid (ca parca la noi nu se gaseste) sau aroma si ai facut tu lichidul?
eraser
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 11
Membru din: Mar Mar 21, 2017 10:30 am

Re: Newbie

Mesaj de eraser »

slavyk scrie:Vezi la voore.ro, Coffbacco: 0.75lei/ml cu 0.6% nicotină, transport inclus. Super preț pentru un lichid bun.
Salut, intr-adevar super pret, insa vad ca are "cookies" in componenta...deci nu vreau sa ma mai risc; ms de reply insa
eraser
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 11
Membru din: Mar Mar 21, 2017 10:30 am

Re: Newbie

Mesaj de eraser »

dumping scrie:la vapebar.ro gasesti tutunos: the lake tabaco si dark stranger. ar fi bine daca ai avea posibilitatea sa mergi in vapeshop si sa testezi lichide pentru ca gusturile difera de la persoana la persoana.
Ms de reply; nu am aceasta posibilitate momentan.
eraser
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 11
Membru din: Mar Mar 21, 2017 10:30 am

Re: Newbie

Mesaj de eraser »

cristian scrie:
eraser scrie:...si am aruncat banii aiurea-calpitter chow de la mom pop- nu suport aroma aceea de biscuiti combinata cu vanilie.
Salut.
Cu toate ca sunt fan M&P, nici eu nu suport aroma de care vorbesti.
O intrebare: ai cumparat lichid (ca parca la noi nu se gaseste) sau aroma si ai facut tu lichidul?
Lichid de pe vapersone.
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Newbie

Mesaj de slavyk »

Şi... ce are cookies?!
eraser
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 11
Membru din: Mar Mar 21, 2017 10:30 am

Re: Newbie

Mesaj de eraser »

slavyk scrie:Şi... ce are cookies?!
ti am urmat sfatul... si simt doar cookies in componenta...cafea si tutun deloc; in schimb e vapabil... o sa l combin cu alte lichide tutunoase ceva ...
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Newbie

Mesaj de slavyk »

Pe eGo AIO, e posibil să simți doar cookies. Eu folosesc atomizoare genesis, adică cu fitil metalic. Azi, din curiozitate l-am luat cu mine la serviciu, pe bătrînul Tilemahos (cu vată) în care am pus lichidul pe care l-am folosit ieri, în Nextasis. La naiba, azi vapez bază goală?!
A, în legătură cu Coffebacco: eu am fost nevoit să-l diluez, în Nextasis era mult prea aromat.
eraser
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 11
Membru din: Mar Mar 21, 2017 10:30 am

Re: Newbie

Mesaj de eraser »

Mi am luat nautilus mini si nautilus v2 ...intre timp ... cu astea 2 l am testat cand am postat ... in fine ... o sa l combin cu ceva; ms de reply anyway

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
Scrie răspuns