Despre lichide nedumeriri si intrebari

Aici poti pune intrebarile pe care le ai
ionut12345611
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 1
Membru din: Joi Dec 22, 2016 2:39 pm

Despre lichide nedumeriri si intrebari

Mesaj de ionut12345611 »

Salut ! sunt nou in domeniul de vaping , mai exact de 2 saptamani , am un ego de 1100 mah si un kanger t2 , prima data mi-am luat de pe smokemania un hangsen 30ml 1.2 nicotina de cirese care a fost foarte bun , dupa aceea mi-am dat comanda de hangsen 30 ml tot 1.2 nicotina Ry4 . Problema mea este ca nu pot vapa acest ry4 , nicotina e la fel dar nu inteleg ce are , mi se pare foarte foarte tare cand trag ma inteapa si de exemplu daca trag doar in gura se simte cum ma inteapa foarte rau . Am citit despre compozitie si lichidele sunt facute din Pg si Vg , primul meu lichid era foarte dens si se misca greu in atomizor , asta se misca de zici ca e apa in el , ceea ce mi-a rezultat mie ca are o concentratie mare de Pg?!?!? Nedumerirea se continua intrucat de pe smokemania de unde le-am comandat eu scrie clar Hangsen 100% VG , ceea ce inseamna ca le-a scapat lichidul meu care are o concentratie mare de pg ?!?! nu stiu ce sa cred intrucat am mai vapat si capsuni si cand faceam tranzitia de la cirese la capsuni spalam atomizorul ( ceea ce mi-am dat seama ca e o prostie ca oricum se asemanau gusturile ) , in ziua cand mi-a venit Ry4 la fel am spalat atomizorul era uscat totul bine dar... nevapabil absolut nevapabil .. ce sa cred ?! Help :)) spuneti-mi un site unde pot gasi 100% lichide Vg pentru ca in smokemania nu mai am incredere . Merci!
Avatar utilizator
dumping
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 92
Membru din: Dum Aug 02, 2015 3:49 pm
Localitate: piatra neamt

Re: Despre lichide nedumeriri si intrebari

Mesaj de dumping »

mai sigur are PG mult, daca zici ca se misca precum apa, si de aici si TH-ul ala puternic pe care il ai cand vapezi. nici 100% VG nu iti recomand pt ca lichidul full vg se va sctrica repede, asa ca incearca un 70/30 VG/PG sau 80/20 VG/PG sau 90/10 VG/PG. lichide mai sunt si la alte firme. incearca de exemplu de la http://www.vapebar.ro" onclick="window.open(this.href);return false; au lichide foarte bune. si nu numai ei.
Avatar utilizator
Didi
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 129
Membru din: Vin Noi 11, 2016 11:02 am
Localitate: Suceava

Re: Despre lichide nedumeriri si intrebari

Mesaj de Didi »

Urata treaba. Am mai incercat lichide cu mai mult PG decat VG in trecut, dar niciodata nu am simtit in gura ca ma inteapa, doar ca ma "izbeau" in gat. Nu cred ca e PG ala, poate ceva trotil. Ia si contacteaza-i pe cei de la smokemania pentru ca nu e ok deloc. In afara de hangsen, nu am folosit niciun alt lichid 100% VG. Am vazut pe ivape ceva lichide noi despre care stiu sigur ca's 80-20 si oamenii par sa le laude, dar nu am apucat sa le incerc, poate la anu'. Vapebar ofera posibilitatea sa iti alegi raportul, dar, desi unele lichide sunt destul de bune, la unele am tot felul de "reactii" ciudate. Mai sunt si alte site-uri romanesti care vand lichide, vapers-one sau voore, dar majoritatea au raportul 70-30(am incercat cateva de la ambii).

Succes!
andriipopa75
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 43
Membru din: Lun Mai 30, 2016 2:50 am
Localitate: craiova

Re: Despre lichide nedumeriri si intrebari

Mesaj de andriipopa75 »

nici eu nu tolerez pg-ul, folosesc ~ 90/10 vg/pg . pg-ul seamana cu apa, vg-ul cu o miere fluida . daca este gresita concentratia de nicotina, nu o sa-l poti vapa. exista si arome oribile care nu se pot vapa, nu ezita sa le versi , in fond e sanatatea ta in joc.
Scrie răspuns