Achiziționare tank

Aici poti pune intrebarile pe care le ai
skyway
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 2
Membru din: Mie Dec 07, 2016 4:05 pm

Achiziționare tank

Mesaj de skyway »

De o săptămână mi-am luat Smok Alien Mod, care a venit cu tank-ul TFV8 Baby și cu rezistențele din dotare.
Acum, nu știu cât trebuie să vapez, sau când mi-aș da seama că rezistența default nu mai e ok.
Rezistența arată cam așa în momentul de față:
Imagine
Imagine
Oricum mă gândesc că o să îi vină vremea când o să "expire" rezistențele default.
Am un amic care are același mod (și achiziția mea s-a bazat pe setup-ul lui, că cică e bun) și are tank-ul ăsta: Imagine
care am văzut că se servisează. Adică își face el coils și treburi..
Nu pricep mai nimic din toate prescurtările aferente țigărilor electronice.. rba, dta... nebuneli.. pentru mine e rocket science.
Domeniul ăsta e complet nou pentru mine, de unde și întrebările:
Ce tank să iau, ce sârmă, ce bumbac, ce soluție.. Cum să le dau de capăt atâtor întrebări :shock: :shock:
În principiu am aprox 200-250 lei pentru tot upgrade-ul ăsta de tank. Variantele mai ieftine sunt binevenite, dar nu îmi doresc calitate slabă doar ca să rămân cu bani în jeb.
De ce informații aveți nevoie pentru un ajutor cât mai folositor? :)
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Achiziționare tank

Mesaj de slavyk »

skyway scrie:De o săptămână mi-am luat Smok Alien Mod, care a venit cu tank-ul TFV8 Baby și cu rezistențele din dotare.
Acum, nu știu cât trebuie să vapez, sau când mi-aș da seama că rezistența default nu mai e ok.
Tu ești fumător?! Sau vrei să te apuci de vapat doar așa, că "e la modă"?! Nu trebuie să vapezi, nu te obligă nimeni!
skyway
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 2
Membru din: Mie Dec 07, 2016 4:05 pm

Re: Achiziționare tank

Mesaj de skyway »

:) @slavyk wtf?!
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Achiziționare tank

Mesaj de slavyk »

Ți-am răspuns dincolo :)
Avatar utilizator
dumping
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 92
Membru din: Dum Aug 02, 2015 3:49 pm
Localitate: piatra neamt

Re: Achiziționare tank

Mesaj de dumping »

skyway scrie:De o săptămână mi-am luat Smok Alien Mod, care a venit cu tank-ul TFV8 Baby și cu rezistențele din dotare.
Acum, nu știu cât trebuie să vapez, sau când mi-aș da seama că rezistența default nu mai e ok.
De principiu atunci cand simti ca nu mai reda aroma cum reda cand era noua sau ca da gust de ars trebuie sa schimbi rezistenta. obligatoriu daca da gust de ars o schimbi. durata, depinde de multi factori(cati wati dai in rezistenta, tipul de lichid, cantitatea de lichid vapata).
Shaka
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 9
Membru din: Mar Ian 17, 2017 4:22 pm

Re: Achiziționare tank

Mesaj de Shaka »

Mai bine fa singur rezistentele.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
andriipopa75
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 43
Membru din: Lun Mai 30, 2016 2:50 am
Localitate: craiova

Re: Achiziționare tank

Mesaj de andriipopa75 »

modele prezentate de tine sunt gandite pentru nori de aburi, de aici foarte aerisite si vor puteri mari deci moduri puternice , acumulatori scumpi si buni. Nu cred ca e o idee buna sa incepi cu astfel de atomizoare, e ca si cum ai trage din 3 narghilele in acelasi timp.
Scrie răspuns