Problema joytech ego aio

Aici poti pune intrebarile pe care le ai
Aly04
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Dec 10, 2016 5:28 pm

Problema joytech ego aio

Mesaj de Aly04 »

Buna seara , sunt nou vaper, am cumpărat un joytech ego AiO , si primesc într-una lichid in muștiuc cu toate ca Țigara sta dreapta , am crezut ca e de la rezistența am schimbat 4 rezistente la fel pățesc, iar când primesc lichid in muștiuc consistenta aburului scade si ma ustura in gât , șterg cu un șervețel muștiucul Si chestia de sub muștiuc trag 5 pufuri normale si pățesc din nou , nu trag tare , va rog ajutați ma sa rezolv problema
Gen2394
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 12
Membru din: Joi Dec 08, 2016 9:32 am

Re: Problema joytech ego aio

Mesaj de Gen2394 »

Esti sigur ca e un model original,poti verifica originalitatea aici http://www.joyetech.com/" onclick="window.open(this.href);return false; in josul paginii ai un spatiu in care trebuie sa introduci codu pe care il ai pe un agtipild razuibil de pe cutie sau pe foaia de garantie.Am auzit de multe cazuri in care oamenii au cuparat Aio Fake Clona fara sa isi dea seama pana au inceput sa aibe probleme cu ele.

Trimis de pe al meu V2_Viper_X_plus folosind Tapatalk
philipone
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 12
Membru din: Mar Aug 25, 2015 4:47 pm

Re: Problema joytech ego aio

Mesaj de philipone »

In caz ca modul e totusi original verifica si ca:
*lichidul sa nu fie prea subtire (prea mult PG) si astfel sa inunde atomizorul. Daca e prea subtire, foloseste mai mult VG sau o combinatie 50%-50% VG/ PG.
*sa ai suficient airflow in asa fel ca atunci cand tragi din atomizor sa nu faci vacuum. Daca faci vacuum inunzi atomizorul in 3-4 pufuri.
*in general rezistentele de AIO nu sunt din cele mai bune. Incearca ca atunci cand schimbi rezistenta sa nu ii mai pui lichid inainte. E posibil sa pui prea mukt si sa ramana inundata. Pur si simplu monteaza rezistenta uscata si las-o 5 minute sa traga singura lichid.

Ca o paranteza. Pe mustiuc se face un condens in timp ce vapezi. Condensul ala e de la abur si e absolut normal. Cu cat vapezi mai mult fara sa stergi interiorul mustiucului cu atat va acumula mai mult condens care in cele din urma iti ajunge in gura. Asta nu poti sa impiedici....e fizica si asa ramane :)
Imagine
Gen2394
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 12
Membru din: Joi Dec 08, 2016 9:32 am

Re: Problema joytech ego aio

Mesaj de Gen2394 »

Philipone
Salut!Vad ca esti informat asupra rezistentelor de la Joyetech Aio.
Daca e fara deranj poate poti sa ma ajunti cu o dilema.
M-am apucat de aburit cu un Aio de aprox. 1 luna.Si am o problema mare cu rezistentele, prima rezistenta ma tinut aprox. 3 saptamani si urmatoarele 2,2-3 zile, a 4 a nu ma tinut nici macar o zi astea fiind de 0.6 ohm.
Avand doua tigari aio am pus un atomizor nou de 1 ohm si am schimbat lichidu asta ma tinut 3 zile,astfel mi-am dat seama ca rezistentele sunt de o calitate foarte proasta. Poti sa imi dai un sfat daca e vorba de rezistenta?Iar daca e rezistenta de unde si ce fel de rezistenta ar trebui sa folosesc?

Trimis de pe al meu V2_Viper_X_plus folosind Tapatalk
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Problema joytech ego aio

Mesaj de slavyk »

Fii mai clar: se arde rezistența sau se umple cu reziduuri din lichid?!
Scrie răspuns