De ce?

Aici poti pune intrebarile pe care le ai
Avatar utilizator
Rica
veteran
veteran
Mesaje: 574
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 9:33 am

De ce?

Mesaj de Rica »

De ce am gust diferit pe aceeasi setare?
am un CEX s i un vivi nova pe care am facut aceeasi setare si am aroma diferita desi am folosit aceleasi materiale si acelasi lichid?
Toti isi fac probleme de kilogramele in plus, dar nimeni nu isi face probleme de creierul care este in minus...
Ce ciudat!
mirevaly
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 240
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 8:49 pm
Localitate: TIMISOARA

Re: De ce?

Mesaj de mirevaly »

Si care da gust mai bun? :D
Nu prea stiu dar ma gandesc ca, de la camera de ardere pana la materialul mustiucului, totul poate influenta gustul. Eu de exemplu percep gustul mai bine cu un mustiuc din inox decat cu cel din plastic. Un Diver e mai gustos folosit intr-un tank mare decat intr-unul mic. Nu stiu cauza. In acest caz banuiesc ca depinde de cat e de aerat.
Imagine
Imagine
NU MAI FUMEZ DIN 25.03.2011
Avatar utilizator
Rica
veteran
veteran
Mesaje: 574
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 9:33 am

Re: De ce?

Mesaj de Rica »

CEX-ul parca e mai bun.
Am facut aceeasi setare pe mai multe clearo si am folosit aceeasi zeama in toate si nu seamana gustul de la unul la altul.
Am facut proba cu 3 clearomizoare diferite si pe unul de drip.
Incurcate sunt caile vapatului.
Nu e nici vapatul asa usor cum crede lumea.
Toti isi fac probleme de kilogramele in plus, dar nimeni nu isi face probleme de creierul care este in minus...
Ce ciudat!
mirevaly
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 240
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 8:49 pm
Localitate: TIMISOARA

Re: De ce?

Mesaj de mirevaly »

Pentru noi, care ne chinuim sa scoatem ce-i mai bun din vapat, DA. Testam, inverstim,e.t.c. Si ne face placere, dece sa nu recunoastem :D Sunt destui care umbla cu un ego+clearo la gat si nu prea i-si bat capul. Asta e cam la toate. Uni au telefoane de top(uni din snobism, altii din placerea de a avea ceva de calitate si au chiar nevoie de utilitatile lui destepte), alti se multumesc cu un nokia de 2 lei. Sa poata vorbii si atat. Eu nu-i judec nici pe unii nici pe altii. Fiecare cu buzunaru si placerea lui.
Imagine
Imagine
NU MAI FUMEZ DIN 25.03.2011
Stk3000
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 175
Membru din: Joi Iul 04, 2013 9:31 am
Localitate: Drumul Taberei

Re: De ce?

Mesaj de Stk3000 »

Hai ma rica am mai discutat cu tine pe tema asta, nu conteaza doar elementul de incalzire si parametrii la care functioneaza, ci si device-ul in sine, aerisirea, distanta pe care o parcurge vaporul si cum se alimenteaza. La tine na sunt similiare device-urile. Fie e placebo, fie nu ai facut identic spirele de kental.
Avatar utilizator
Rica
veteran
veteran
Mesaje: 574
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 9:33 am

Re: De ce?

Mesaj de Rica »

Placebo sigur nu este.
Am uitat sa va spun, aseara am descavivi mini, cel care dadea gust de ars.
Am desfacut cu grija sa vad ce se intampla. Totul parea normal.
WTF?!?!?!
Scot phoenix drip si zic sa il pun in el, l-am reparat, si bag rezistenta in el dupa ce am trecut printre degete tot, atat pe strangere cat si invers :mrgreen: ,intelegi voi...
Ii pic in nas cateva picaturi si :shock: :shock: :shock: abur si aroma din belsug.
Concluzia mea este ca atunci cand am tras de picioruse am stangulat cele 4 fire de silica de 1 mm pe ambele parti si nu se mai alimenta coret :mrgreen:
STK-ule o nemerisi. ;)
Toti isi fac probleme de kilogramele in plus, dar nimeni nu isi face probleme de creierul care este in minus...
Ce ciudat!
Avatar utilizator
Rica
veteran
veteran
Mesaje: 574
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 9:33 am

Re: De ce?

Mesaj de Rica »

Incurcate sunt caile vapatului :shock:
De aseara trag din phoenix setat la 1.8.
Acum marea, imensa mea nelamurire...cu acealeasi materiale, aceeasi putere, rezistenta, lichid, tot identic...mama lor ca nu stiu ce si cum sa mai zic.
DE CE asta imi ofera totul mai bun si mai bine decat cele de mai sus si consuma lichid pott zice ZERO fata de celelalte?
La ce de sus saream uso, lejer de 5 ml pe zi, ei bine cu aratarea asta nu am sarit pana acum de un ml.
Pe bune ma umple de spume ca nu inteleg DE CE?

Admin te rog sa muti la "intrebarea mea"
Multumesc anticipat
Toti isi fac probleme de kilogramele in plus, dar nimeni nu isi face probleme de creierul care este in minus...
Ce ciudat!
Avatar utilizator
Rica
veteran
veteran
Mesaje: 574
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 9:33 am

Re: De ce?

Mesaj de Rica »

Inca un DE CE mare...
De ce la phoenix dupa o zi de utilizare si maxim 1 ml trecut prin el rezistenta sa incarcat cu depuneri mai tare decat la alte clearo la care se intampla asta dupa ce trec prin minim 5 ml?
Toti isi fac probleme de kilogramele in plus, dar nimeni nu isi face probleme de creierul care este in minus...
Ce ciudat!
Stk3000
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 175
Membru din: Joi Iul 04, 2013 9:31 am
Localitate: Drumul Taberei

Re: De ce?

Mesaj de Stk3000 »

Da de ce o fi mai bine cu trenul la clasa I decât la clasa a II ca doar scaune sunt peste tot.

Fiecare atomizor e diferit.

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk 2
Scrie răspuns