Ego One Xl clearomizor-probleme

Aici poti pune intrebarile pe care le ai
marian77is
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 24
Membru din: Joi Oct 29, 2015 8:07 pm

Ego One Xl clearomizor-probleme

Mesaj de marian77is »

Bună,lamuriti-ma și pe mine...ce să fac cu clearomizorul Ego One Xl 2.5 ml,rezistență de 1 ohm pus pe istick la 15-20 watts,curge mereu din el pe gura de airflow,nu am văzut așa clearomizor să curgă niciodată ...l-am umplut doar 2/3,nu am turnat lichid pe canal,aburul și aromă sunt ok în schimb curge,se depune și pe istick...ca lichid folosesc vg ce e drept,Tob mai exact...mersi anticipat!!!

Trimis de pe al meu ALE-L21 folosind Tapatalk
Avatar utilizator
grants
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 27
Membru din: Mar Noi 03, 2015 10:02 am

Re: Ego One Xl clearomizor-probleme

Mesaj de grants »

Lichidul VG e mai vascos, nu ar trebui sa curga, eu am avut scurgeri cu rezistenta de 0.5 ohm, la 1 ohm nu am avut probleme. Probabil ceva nu este strans cum trebuie in clearomizor, incearca o rezistenta noua.
marian77is
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 24
Membru din: Joi Oct 29, 2015 8:07 pm

Re: Ego One Xl clearomizor-probleme

Mesaj de marian77is »

Mi-a ajuns marfă de la Cj și am pus rezistență Clr 1ohm în loc de cea clasică,iar lichid pg vg 50-50,așa pare ca se comporta mult mai bine decât înainte,citisem un review pe youtube ca de la lichidele cu mai mult de 50-60% Vg apar problemele...oricum urmând sfatul veteranilor aștept Subtankul mini ca sa-l mixez cu istickul ...am dat comandă pe 25 nov pe fasttech sper să vină în 1 săptămână,maxim 10 zile...

Trimis de pe al meu ALE-L21 folosind Tapatalk
Avatar utilizator
grants
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 27
Membru din: Mar Noi 03, 2015 10:02 am

Re: Ego One Xl clearomizor-probleme

Mesaj de grants »

Daca la acelasi atomozor, cu acelasi lichid, cu aceleasi garnituri si setup cu rezistenta de 1 ohm merge brici iar cu rezistenta de 0.5 curge, probabil ca se intampla din cauza incalzirii lichidului la rezistenta mai mica, devine mai fluid si curge.
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Ego One Xl clearomizor-probleme

Mesaj de cristian »

N-are nici o treaba cu temp, rezistentele cu care vine sunt nasoale rau.
Gheko
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 16
Membru din: Joi Noi 05, 2015 2:34 pm
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Ego One Xl clearomizor-probleme

Mesaj de Gheko »

Azi am vizualizat un clip pe youtube aceeasi problema si era super dezamagit de ego one asta pana a schimbat rezistenta normala cu una CLR. Cu CLR spunea ca e multumit si de gust de tot si nici nu mai curge!
" onclick="window.open(this.href);return false;
Scrie răspuns