Intrebare legata de macerare

Aici poti pune intrebarile pe care le ai
JuniorVaper
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 10
Membru din: Mar Apr 07, 2015 10:57 am

Intrebare legata de macerare

Mesaj de JuniorVaper »

Va salut si ma bucur ca am dat de un forum de unde pot sa invat chestii interesante.
Dupa ce am incercat multe lichide din comert (aproximativ 3 luni) am comandat o baza 50/50 Fumetto, si arome Twisted, Flavourart si PerfumersApprentice.
Am vazut ca difera timpul de macerare la ele. Vin cu o intrebare , daca am posibilitatea sa le bag intr-o centrifuga de laborator le ajut macerarea sau stric lichidele ?
Am luat pentru inceput urmatoarele arome :
1. Aroma Twisted Apple Pancake 10ml
2. Aroma Twisted Fruit of The Doom 10m
3. FlavourArt afine
4. FlavourArt Caramel
5. PerfumersApprentice - Energy Kick
Si baza vpg 50/50 Fumetto 0 si 18mg/ml
Va multumesc anticipat pentru raspunsuri . Orice sfat sau sugestie arome sunt binevenite, imi doresc un lichid RedBull bun si orice gustos(fructe, prajituri), exclus tabac deoarece cand am mai incercat tigara electronica am incercat arome de tabac si nu mi-a tinut :jos .
Am uitat sa zic am un Joyetech Evic Supreme cu un Aspire Nautilus (maxi) cu rezistene BDC si BVC.
O zi buna si spor la vapat!
Avatar utilizator
SemperPri
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 76
Membru din: Mie Sep 03, 2014 4:50 am

Re: Intrebare legata de macerare

Mesaj de SemperPri »

Centrifugarea este operatia cu ajutorul careia se poate realiza separarea amestecurilor eterogene. Iar tu presupun ca doresti sa le amesteci.
Motanel05
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 462
Membru din: Lun Sep 23, 2013 2:13 pm
Localitate: Comanesti Jud. Bacau
Contact:

Re: Intrebare legata de macerare

Mesaj de Motanel05 »

La aromele Perfumers Apprentice combinarea cu baza este buna cam in 3 zile. Poti "ajuta" grabirea prin tinerea flaconului cu lichid sub jet de apa calda timp de cateva minute si apoi agitat bine.
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Intrebare legata de macerare

Mesaj de slavyk »

JuniorVaper scrie:... Vin cu o intrebare , daca am posibilitatea sa le bag intr-o centrifuga de laborator le ajut macerarea sau stric lichidele ?
poate te interesează...
http://www.esigblog.com/lagitatore-magn ... uiamocene/
JuniorVaper
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 10
Membru din: Mar Apr 07, 2015 10:57 am

Re: Intrebare legata de macerare

Mesaj de JuniorVaper »

Multumesc de sugestii ! Inca nu am primit bazele sa amestec ceva lichide. Am vorbit la laborator si au zis ca au ceva de mixat(amestecat) . O sa fac doua lichide 9ml baza 1ml aroma(PA Redbull), o sticluta o duc la mixat, una o tin acasa . Va anunt ce si cum, daca da ceva rezultate facem ceva home made .
Seara buna!
Scrie răspuns