aspire nautilus mini curge?

Aici poti pune intrebarile pe care le ai
gingiumingiu
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 5
Membru din: Mar Mar 10, 2015 2:01 pm

aspire nautilus mini curge?

Mesaj de gingiumingiu »

Salutare tuturor,
Am achizitionat un aspire nautilus mini cu acumulatorcu voltaj reglabil eleaf.
In sfarsit am rezolvat problema "vaporilor inecaciosi" :L)
in schimb am avut o neplacuta surpriza ,sa ma trezesc cu lichid in gura .
Am facut totul ca la carte inclusiv umplerea cu lichid ,nu am avut nici o problema pana in aceasta dimineata cand am ajuns la birou,am scos tigara din buzunarul de la piept de la geaca unde nu avea cum sa se "activeze" singura si surpriza ...mustiucul plin de lichid.Mentionez ca in buzunar sta pe verticala cu mustiucul in sus.
Ma puteti ajuta cu un sfat va rog? Exista probleme la acest Nautilus?
Va multumesc.
mirevaly
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 240
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 8:49 pm
Localitate: TIMISOARA

Re: aspire nautilus mini curge?

Mesaj de mirevaly »

Am si eu unul. Nu curge nici sa vrei. Ori nu ai strans filetele bine, ori la incarcare ai scapat putin lichid pe tevusca de aer.
Imagine
Imagine
NU MAI FUMEZ DIN 25.03.2011
dinurm
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 50
Membru din: Dum Feb 08, 2015 5:43 am

Re: aspire nautilus mini curge?

Mesaj de dinurm »

Daca ai incarcat corect si nu ai alte probleme de etansare, e posibil sa fie condens. Cat il folosesti constant nu se observa, dar cand sta se cam aduna...
gingiumingiu
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 5
Membru din: Mar Mar 10, 2015 2:01 pm

Re: aspire nautilus mini curge?

Mesaj de gingiumingiu »

Nu am scapat lichid pe tevusca de aer mirevaly.Si da Dinurm,intradevar acest nautilus face foarte mult condens .
Sincer nu am avut alt "tank"...protank sau alte nebunii/marci bla bla ..este primul de genul si dupa cate am citit/auzit este printre cele mai bune ....unii zic ca the best altii ca pe locul doi dupa Kanger.
Oricum acel condens e de tot %@#$.....nu degeaba au pus tevusca/mustiuc (din care tragi)asa mare/groasa...serios ...am luat o gropitza cu masina si era sa-mi sparg dintii sur1
Cand am postat foloseam mustiuc de plastic...si fiind mai ingust orificiul prin care tragi se strangea bineinteles de 10 ori mai mult condens...nu am stiu atunci ca face atita condens ..in exces pot spune
De aceea peste tot pe unde citesti de nautilus inclusiv in carticica lui daca nu ma insel iti spune ca din cand in cand sa mai lasi 5-6 sec sa arda "in gol" ca sa se evapore condensul strans ....nashpa rau ...dar asta e acum e luat .
dinurm
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 50
Membru din: Dum Feb 08, 2015 5:43 am

Re: aspire nautilus mini curge?

Mesaj de dinurm »

cam toate condenseaza, mai ales in sezonul rece. solutia - 1. iei un servetel, il invarti in colt pana la un diametru de 1mm apoi il bagi in teava si il intorci invers. faci asta cam de 3 ori pe zi si la fiecare reumplere. 2. il lasi peste noapte fara mustiuc, cu capul in jos, intr-un pahar cu servetel pe fund.

repet, e valabil mai pentru toate clearomizoarele.
gingiumingiu
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 5
Membru din: Mar Mar 10, 2015 2:01 pm

Re: aspire nautilus mini curge?

Mesaj de gingiumingiu »

Am inteles.Multumesc de sfat Dinurm.
Luke1024
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 12
Membru din: Mar Apr 21, 2015 12:00 pm
Localitate: Cluj

Re: aspire nautilus mini curge?

Mesaj de Luke1024 »

E condensul bineinteles. De curs, lichidul curge in jos, nu in sus :)
Nu cred sa fie vreo solutie pentru problema asta, in afara de servetele. Dar poti sa ameliorezi putin fenomenul daca icerci sa lasi cat mai putin abur pe teava atunci cand pufai. Ideea e ca, atunci cand inspiri, sa lasi butonul cu vreo jumatate de secunda mai repede decat termini de inspirat. In felul asta aspiri si ultimii aburi, si se face mai putin condens.
Spor la vapat!
Avatar utilizator
Khaan
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 111
Membru din: Vin Ian 24, 2014 9:11 pm

Re: aspire nautilus mini curge?

Mesaj de Khaan »

''....nashpa rau ...dar asta e acum e luat''
Daca urmaresti review-uri ai sa vezi ca nautilus mini este un tank excelent, atat ca aroma cat si constructie. Il detin si eu n-am avut asemenea probleme. Cert este ca condens..fac mai toate..apuca-te de drip, apoi sa te plangi de condens :)
Ideea este ca ai facut o alegere buna, este un tank foarte bun, mai ales pentru cei care nu sant pasionati de RBA. Dar nu numai.
Avatar utilizator
dumping
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 92
Membru din: Dum Aug 02, 2015 3:49 pm
Localitate: piatra neamt

Re: aspire nautilus mini curge?

Mesaj de dumping »

gingiumingiu scrie:Am inteles.Multumesc de sfat Dinurm.
salutare, aceeasi problema o am si eu. condensul tau e incolor? daca e vorba de condensarea aburilor ar trebui sa fie incolor, nu sau ma insel? la mine are culoarea lichidului si are si un pic de gust, si se aduna destul de repede in mustiuc si pe canalul de aer in partea superioara. totusi cand desfiletez rezistenta am observat ca apare lichid si la interiorul ei, dar si in interiorul canalului de aer. nu se inunda dar se observa, e normal?
cum ai rezolvat problema, ca pe mine ma enerveaza la culme. multumesc!
Scrie răspuns