Lichid 100% PG?

Aici poti pune intrebarile pe care le ai
Avatar utilizator
muvilici
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 6
Membru din: Mie Mar 04, 2015 4:38 pm
Localitate: Bucuresti

Lichid 100% PG?

Mesaj de muvilici »

Va salut! Sunt nou printre vaperi si mi-am luat recent un Mini Protank 3 si un Mini iStick. Sunt incantat de "jucarie" majoritatea timpului. Deocamdata am 3 lichide care nu ma multumesc foarte tare: TOB Costa Rica 100%VG, Liqua Berry Mix 50/50 din cate am inteles, si un FlavourArt Heaven Juice despre care nu stiu cat PG sau VG contine. Toate lichidele sunt de 18mg. Insa eu caut un throat hit puternic, iar VG-ul nu mi-l prea satisface, asa ca intrebarea mea este: Unde pot gasi si eu un lichid cu o cantitate de PG predominanta sau chiar absoluta? Ma intereseaza in special arome ca ciocolata, cafeaua sau altele care merg bine de dimineata la espresso :)). Merci!
silvius
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 157
Membru din: Vin Mai 23, 2014 6:13 pm

Re: Lichid 100% PG?

Mesaj de silvius »

iei tu aroma, baza pg si aia e.
Avatar utilizator
Midnight Caller
veteran
veteran
Mesaje: 860
Membru din: Dum Iun 30, 2013 6:09 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Lichid 100% PG?

Mesaj de Midnight Caller »

Majoritar PG erau parca lichidele de la Liqua. Incearca Turkish, French Pipe sau Cuban Cigar de la ei.
Avatar utilizator
Drumetul
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 215
Membru din: Mie Apr 02, 2014 6:36 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Lichid 100% PG?

Mesaj de Drumetul »

Incearca gama Vapure si KingVapure de la Vapers-one. De ce nu si Joytech. Sunt lichide cu procent mare de PG. Plus ca le poti testa in magazin pe toate.
Avatar utilizator
muvilici
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 6
Membru din: Mie Mar 04, 2015 4:38 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Lichid 100% PG?

Mesaj de muvilici »

Merci mult de raspunsuri! Cred ca o sa incerc mai multe in urmatoarea perioada, in limita cascavalului :D. Ma gandeam la Liqua Turkish Blend, Pipe Sauce (nu stiu ce sa aleg) sau un King Vapure, desi am auzit ca ar contine alcool.
Scrie răspuns