Efecte adverse ale vapatului

Cateva sfaturi
Tyrex
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 164
Membru din: Sâm Apr 04, 2015 5:09 pm
Localitate: Suceava

Re: Efecte adverse ale vapatului

Mesaj de Tyrex »

Reactii adverse inca nu simt daca este un lichid ok desi am mai avut surpriza sa ma usture pe gat de la unele insa am reactii de genul : Dute ma-n..... cand incepe cate unul cu mahoarca-n bot sa-mi explice ca electronica este cancerigena ca si cum eu nu am fost fumator si nu stiu cam ce contine o tigara clasica. Cateodata le mai explic faptul ca sofer fiind am carat si tutun si hartie pentru tuburi de tigari si in fabrica unde descarcam eu mai descarcau cisterne pe care erau desenate tot felul de capete de mort si simboluri de substante periculoase. Am mai scris si o repet , vg,pg etc nu este aer de munte dar nu ma poate convinge nimeni ca e mai sanatos tutunul. Cam mult offtopic..... scuze.
Avatar utilizator
twain
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 191
Membru din: Joi Oct 23, 2014 1:25 pm
Localitate: Undeva, departe

Re: Efecte adverse ale vapatului

Mesaj de twain »

claw scrie:Important pe langa reducerea concentratiei de nicotina este si un autocontrol al cantitatii de lichid consumat.....
Ai dreptate claw, dar se face mult caz pe seama "vapatului la subohm"... Într-adevăr, este o altă calitate, mai ales cantitatea imensă de vapori, vapori care vin, normal, din cantitatea de lichid arsă, adică mult mai mare decât la o rezistență de 1 ohm sau mai mare. Deci, involuntar inhalezi mai multă "nocivitate". Deci, ca să ne protejăm cât de cât sănătatea se recomandă rezistențe în jur de 1-1,2 ohmi la putere scăzută (în cazul unui mod VV/VW).
Eu nu "vapez"... ci fumez!
Scrie răspuns