Probleme Baterie + `Mizor

Cateva sfaturi
Avatar utilizator
VapeMe
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 362
Membru din: Mie Iul 03, 2013 7:14 pm
Localitate: Bucuresti

Probleme Baterie + `Mizor

Mesaj de VapeMe »

Pentru cei care au probleme cu bateriile lor sa posteze aici problema si eventual rezolvarea lor , voi incepe eu cu o problema de care m-am lovit si am rezolvat-o minora dar poate sunt cativa Vaperi care nu gasesc solutia la fel de repede ca mine :)
Asadar am fost nevoit sa folosesc bateria ego- v V2 si pun protank-ul pe el dau sa trag si nimic.. ce sa fie ce sa fie , pastila mea de la baterie este cam stramba si cam jos iar rezistenta nu facea contact , asa ca am desurubat rezistenta din baza de alama a protankului si am tras un pic de pinul din metal in afara foarte putin cat sa nu deranjeze nimic insurubat la loc pe ego si rezultat pozitiv 100% . Mai exista varianta piliri din baza de alama dar atunci pe alt mod ar fi ramas prea iesita la insurubare.
Cine are probleme si/sau rezolvari rog sa scrie ca sa ne putem rezolva problemele mai usor si fara prea mari batai de cap
Stima Maxima . . .

Imagine
Avatar utilizator
aisman
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 397
Membru din: Vin Aug 02, 2013 10:53 am
Localitate: Salonta

Re: Probleme Baterie + `Mizor

Mesaj de aisman »

Cine si-a infiletat prea tare atty pe VAMO poate urmari urmatorul clip sa il repare. Eu chiar acuma am reusit sa il fac da nu functioneaza 100% bine:(
[youtube][/youtube]

Ps: stie careva unde se poate gasi izolator din ala de cauciuc pt polul pozitiv?(daca se gaseste)
Pps: Calitatea cam slaba a video-ului da va dati voi seama, si cam injura tipa :lol: deci nu va speriati
Avatar utilizator
mariandex
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 237
Membru din: Dum Iun 30, 2013 10:34 am
Localitate: Bucuresti

Re: Probleme Baterie + `Mizor

Mesaj de mariandex »

aisman scrie:Ps: stie careva unde se poate gasi izolator din ala de cauciuc pt polul pozitiv?(daca se gaseste)
Salut , daca ai un carto de oricare ( cele cu vatelina in ele ) il poti demonta in felul urmator :

scoti tubul de metal , dar vezi ca o sa iasa greu , sau mai bine il tai cam de la 0,5 - 0,7 cm de baza filetului , indepartezi vatelina si rezistenta si o sa ramai practic cu mufa 510 , daca nu ai un letcon sa indepartezi excesul de fludor de pe pinul central pur si simplu tai pinul central cu un sfic sau cu o panza de bomfaier , in felul asta vei putea sa impingi in pinul central si sa-l scoti afara fara sa rupi garnitura ( cureti un pic marginea pinului central de bavura ramasa de la taiere , sau daca l-ai taiat cu sficul , tot cu sficul incerci sa-l rotunjesti la loc sa poata sa pastreze acelasi diametru ca sa poata sa iasa afara fara sa taie garnitura ) . Dupa ce ai scurtat pinul central il impingi afara si apoi scoti garnitura .
Si asa obtii o garnitura pentru pinul central de la mufa 510 . Bafta .

HAPPY VAPING !
Imagine
Teorie este atunci cand stii totul, dar nu merge nimic.
Practica este cand toate merg, dar nu stii de ce.
Eu imbin teoria cu practica : nu merge nimic si nu stiu de ce . :D
Avatar utilizator
vampycri
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 52
Membru din: Dum Iul 07, 2013 12:17 am

Re: Probleme Baterie + `Mizor

Mesaj de vampycri »

Sau , mai simplu, daca ai o rezistenta de clearomizor c5, vision, kanger, etc. Cauciucul care izoleaza cuiul de plus, din "fundul" rezistentei se potriveste perfect.
Stima!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Scrie răspuns