Ce setare va satisface?

Cateva sfaturi
Avatar utilizator
Rica
veteran
veteran
Mesaje: 574
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 9:33 am

Ce setare va satisface?

Mesaj de Rica »

Mai un topic deschis legat de aceasta setare pe alt forum.
Hai sa scriem ce setare ne satisface pe fiecare.
Ce materiale, cate spire, grosimi pentru kantal si silica...etc si pe ce aty le folositi.
De asemenea din setarile noastre se pot inspira si cei care vor sa se apuce de servisat cat si cei care o fac dar sunt nemultumiti de rezultate.
So...
Eu folosesc kantal de 0.2 care mi se pare cel mai bun pentru mine.
Silica de 2 sau de 1 mm.
Bobinez 5 spire de kantal pe 1-2 fire de silica de 2 mm sau pe 4 fire de 1 mm si rezulta o rezistenta de 1.8-1.9 ohmi.
Setarea aceasta o folosesc pe toate aty, la phoenix nu dublez piciorusele, dar la clearo dublez la toate, ori cu kanta, ori cu fir nerezistiv.
Voi cum va setati sculele?
Toti isi fac probleme de kilogramele in plus, dar nimeni nu isi face probleme de creierul care este in minus...
Ce ciudat!
Avatar utilizator
Midnight Caller
veteran
veteran
Mesaje: 860
Membru din: Dum Iun 30, 2013 6:09 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Ce stare va satisface?

Mesaj de Midnight Caller »

Daca ma refer la sEtare, atunci folosesc pe clearo/phoenix 5 spire de kanthal 0.20 pe o silica de 3mm -> rezistenta de 2 ohmi. Pe Genesis momentan am 3 spire kanthal de 0.20 -> 1.5 ohmi.
Daca ma uit la titlu, mi-ar placea sa am o stare de bine in hawaii, cu un cocktail in mana si poponetze dansand la dreapta si la stanga.
Scula mea e setata din fabrica :mrgreen:
Avatar utilizator
gemeics
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 88
Membru din: Dum Iun 30, 2013 5:37 pm
Localitate: Braila

Re: Ce setare va satisface?

Mesaj de gemeics »

Midnight Caller scrie:Daca ma refer la sEtare, atunci folosesc pe clearo/phoenix 5 spire de kanthal 0.20 pe o silica de 3mm -> rezistenta de 2 ohmi. Pe Genesis momentan am 3 spire kanthal de 0.20 -> 1.5 ohmi.
Daca ma uit la titlu, mi-ar placea sa am o stare de bine in hawaii, cu un cocktail in mana si poponetze dansand la dreapta si la stanga.
Scula mea e setata din fabrica :mrgreen:
O cuba libre virgină pentru tine. :mrgreen:

Sent from my U8655-1 using Tapatalk 2
Construieste un sistem pe care sa-l poata folosi un prost si numai un prost va dori sa-l foloseasca.
"I'm rocking my PV at opt watti frumosi!"

Imagine
Scrie răspuns