Vaperi DTS

Cateva sfaturi
Motanel05
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 462
Membru din: Lun Sep 23, 2013 2:13 pm
Localitate: Comanesti Jud. Bacau
Contact:

Re: Vaperi DTS

Mesaj de Motanel05 »

Pacat ca nu a avut nimeni ideia sa faca un partid al vaperilor. Asta inainte de înscrierea in alegeri. Era poate o sansa. Chiar, oare se strangeau semnaturile necesare pentru înscrierea pe liste? Ce frumos ar fi fost, aveam si noi, vaperii, reprezentanti in marile sfere ale politicii, reprezentanti care sa se lupte pentru cauza noastra...
Bah, astea sunt doar fantezii, vaperii existenti (cati or fi...) nu reusesc sa se puna de acord macar cu o idee...
Avatar utilizator
UnPalos
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 119
Membru din: Dum Oct 02, 2016 7:35 pm
Localitate: Drobeta Turnu Severin

Re: Vaperi DTS

Mesaj de UnPalos »

Este AVR - Asociatia Vaperilor Romani.
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Vaperi DTS

Mesaj de cristian »

Lasa frate, ca sunt tot felul de invidiosi.
Cand o sa aiba Motanel partid si colegu' cu palosu' gros 400 masini (ca Tiriac), o sa va para rau ca nu ati facut si voi un blog sau macar un partid. :fft
Avatar utilizator
UnPalos
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 119
Membru din: Dum Oct 02, 2016 7:35 pm
Localitate: Drobeta Turnu Severin

Re: Vaperi DTS

Mesaj de UnPalos »

cristian scrie:Lasa frate, ca sunt tot felul de invidiosi.
Cand o sa aiba Motanel partid si colegu' cu palosu' gros 400 masini (ca Tiriac), o sa va para rau ca nu ati facut si voi un blog sau macar un partid. :fft
Iarasi mi se confirma teoria cum ca toti oameniii plictisiti prefera sa se ia de altii si sa incerce a-i descuraja in loc sa isi vada de treaba, sa vina cu ceva nou, sa ajute pe cineva.
Multumesc pentru ironia de foarte buna calitate. :fft
Motanel05
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 462
Membru din: Lun Sep 23, 2013 2:13 pm
Localitate: Comanesti Jud. Bacau
Contact:

Re: Vaperi DTS

Mesaj de Motanel05 »

"cristian: Cand o sa aiba Motanel partid...." :lol:
E cea mai tare chestie care mi-a fost atribuita ever! Multumesc oricum! Regret doar ca nu ati sesizat ironia intentionata din postarea anterioara la adresa unora. In rest, toate bune!
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Vaperi DTS

Mesaj de cristian »

Pai Motanele, ce daca ai sa ai un partid al vaperilor? Dar asa cum singur ai scris, e greu sa se puna deacord.

Am sesizat ironia, nici n-as fi putut sa cred ca ai vorbit serios. Dar cine stie...

Stima!
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Vaperi DTS

Mesaj de cristian »

Palosule, daca ai fi avut tu curiozitatea sa-ti aloci acele secunde sau minute la care ma trimeteai pe mine ca sa iti citesc blogul - ceea ce nu voi face, tocmai pentru ca nu am timp nici macar sa ma plictisesc, deci daca ai fi avut acea curiozitate sa aloci acel timp pentru a citi forumul, ai fi vazut ca NOI am ajutat si am fost ajutati, fiecare in parte.
Dupa cum poti vedea, pe pagina de start a forumului sau la mine la profil am 2.263 de posturi si crede-ma ca nu au fost de genul "citeste blogul meu". Am si eu blog, apropos, dar nu fac caz din asta AICI. De ce? Pentru ca nu se cade. Cu toate ca eu nu as face concurenta forumului, fiind un blog pe teme de diabet si nutritie.
Din aceste mii de posturi, unele au fost pentru ca am cerut eu ajutor, altele pentru ca am incercat eu sa ajut pe cineva. Nu sunt posturi de genul "sa va zic cum m-am apucat eu de vapat", si nici bancuri.

Dar apropos de aia plictisiti care pun "piedici" alora fara common sense sa faca reclama si spam pe forum, ai uitat sa spui ca sunt (suntem) comunisti si ca tinem cu ponta. Data viitoare sa o bagi pe asta ca prinde la publicul tau.
Avatar utilizator
UnPalos
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 119
Membru din: Dum Oct 02, 2016 7:35 pm
Localitate: Drobeta Turnu Severin

Re: Vaperi DTS

Mesaj de UnPalos »

=)))) Aoleu. E chiar hilar cum atribuiti un proiect cu politica. =))))
Ar trebui sa fim de aceeasi parte. Sa ne ajutam intre noi. Sa "existe o comunitate unita", cum zicea un consacrat intr-o postare mai veche, nu? =)))
Încuiat