lichid in gura

Cateva sfaturi
bigf2
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 21
Membru din: Joi Oct 06, 2016 11:58 am

lichid in gura

Mesaj de bigf2 »

M-am apucat de tigara electronica de cam o luna. Am achizitionat un AIO dar am ceva probleme cu ia. Indiferent de lichidul folosit dupa trei patru pufuri imi vine in gura lichid! Ce sa fac??
Avatar utilizator
UnPalos
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 119
Membru din: Dum Oct 02, 2016 7:35 pm
Localitate: Drobeta Turnu Severin

Re: lichid in gura

Mesaj de UnPalos »

Se numeste " Spit back ". Nu prea ai ce sa faci daca nu este RBA. Incearca un lichid cu VG mai mult.
bigf2
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 21
Membru din: Joi Oct 06, 2016 11:58 am

Re: lichid in gura

Mesaj de bigf2 »

UnPalos scrie:Se numeste " Spit back ". Nu prea ai ce sa faci daca nu este RBA. Incearca un lichid cu VG mai mult.
folosesc 100% vg
Avatar utilizator
UnPalos
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 119
Membru din: Dum Oct 02, 2016 7:35 pm
Localitate: Drobeta Turnu Severin

Re: lichid in gura

Mesaj de UnPalos »

Si eu pe LImitless RDTA Plus. A inceput sa ma scuipe si el de la prima utilizare. I-am pus mai multa vata si nu prea mai am probleme cu el. Dar din moment ce la tine coil-urile sunt deja construite nu le poti schimba. De cat timp ai problema?
bigf2
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 21
Membru din: Joi Oct 06, 2016 11:58 am

Re: lichid in gura

Mesaj de bigf2 »

Cam de la inceputul folosirii AIO-ului dar parca se agraveaza cum trece timpul. Rezistenta nu pare a fi arsa, nu are gust rau. Am ajuns sa curat cu servetel uscat dupa 5-6 pufuri si ,,mustiucul,, si in horn si tot nimic. Am verificat sa nu fie suprasaturata rezistenta, am umplut pana la semn rezervorul etc....
Avatar utilizator
AdrianBV
veteran
veteran
Mesaje: 505
Membru din: Dum Ian 10, 2016 6:29 pm
Localitate: Brasov

Re: lichid in gura

Mesaj de AdrianBV »

Pentru a iti putea controla experienta vapatului ... trebuie sa te indepartezi de AIO ... sa iti iei un mod separat si un atomizor servisabil pentru a putea sa iti faci singur rezistentele ...
Ultima tigara: 3 Februarie 2016 13:00
bigf2
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 21
Membru din: Joi Oct 06, 2016 11:58 am

Re: lichid in gura

Mesaj de bigf2 »

AdrianBV scrie:Pentru a iti putea controla experienta vapatului ... trebuie sa te indepartezi de AIO ... sa iti iei un mod separat si un atomizor servisabil pentru a putea sa iti faci singur rezistentele ...
Ok. Daca ati putea sa ma ajutati cu niste sfaturi va rog. Important pt. mine este sa nu mai trec prin experiente de gen Spit Back sau licking, si nici nu vrau ceva super butucanos.
P.S. Nautilus sau nautilus mini?????
Astept cu nerabdare recomandarile voastre. Multumesc anticipat!
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: lichid in gura

Mesaj de slavyk »

eVic VTC mini, acumulatori LG 3000mAh HG2, încărcător Xtar MC2 sau MC 1... şi Nautilus Mini.

Trimis de pe al meu S500 folosind Tapatalk
Avatar utilizator
AdrianBV
veteran
veteran
Mesaje: 505
Membru din: Dum Ian 10, 2016 6:29 pm
Localitate: Brasov

Re: lichid in gura

Mesaj de AdrianBV »

vtc mini sau pico ... acumulatori poti si sony vtc4/5 ... incarcatoarul e bun si la pret decent... iar ca si atomizor poti incerca pentru inceput subtank mini sau serpent mini sau goblin mini v3
Ultima tigara: 3 Februarie 2016 13:00
aurelian
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 19
Membru din: Sâm Iun 24, 2017 12:10 pm

Re: lichid in gura

Mesaj de aurelian »

Salut, sigur nu este watajul la limita maxim admisa pentru rezistenta? Nu ai primit si un mustiuc cu anti-spit-back?
Avatar utilizator
silpo
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 254
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 12:29 pm

Re: lichid in gura

Mesaj de silpo »

Aurelian, hai că poți! Mai ai 4 postări de făcut și ai rezolvat problema. Bravo, zic! Frate, astea sunt postări vechi, din 2016!
Nu mai fumez din 26 septembrie 2011. Bravo mie!
aurelian
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 19
Membru din: Sâm Iun 24, 2017 12:10 pm

Re: lichid in gura

Mesaj de aurelian »

silpo scrie: Mie Mai 12, 2021 7:36 pm astea sunt postări vechi, din 2016!
Salut slipo, incerc sa ajut orice om care intra aici cu aceeasi problema, si cauta o rezolvare. Nu neaaparat pe autorul postarii; nu cred ca este singurul cu problema enuntata.
Scrie răspuns