Top Coil vs Bottom Coil

Cateva sfaturi
Eltanin
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 19
Membru din: Vin Aug 16, 2013 12:25 am

Re: Top Coil vs Bottom Coil

Mesaj de Eltanin »

mirevaly scrie: Nu tin neaparat sa fiu atractie, ca la circ.
Funny! Daca te respecti un pic, devii automat circar. Mai bine iti pastrezi frumusel locul in turma si tragi cumintel dintr-o chinezarie care te umple de draci si de parere de rau ca te-ai lasat de fumat.
mirevaly
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 240
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 8:49 pm
Localitate: TIMISOARA

Re: Top Coil vs Bottom Coil

Mesaj de mirevaly »

Asta intelegi tu sa te respecti? Poate doar vrei sa te dai mare. Un mod e mai greu de transportat datorita dimensiunii, greutatii. Dar sa nu mai despicam firul in 4, de mult suntem off topic asa ca hai sa incetam. Rugam un moderator sa stearga toata abureala asta.
Aburi gustosi sa aveti chiar daca nu va respectati si aveti doar un clearo.
Imagine
Imagine
NU MAI FUMEZ DIN 25.03.2011
Eltanin
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 19
Membru din: Vin Aug 16, 2013 12:25 am

Re: Top Coil vs Bottom Coil

Mesaj de Eltanin »

mirevaly scrie:Asta intelegi tu sa te respecti? Poate doar vrei sa te dai mare. Un mod e mai greu de transportat datorita dimensiunii, greutatii. Dar sa nu mai despicam firul in 4, de mult suntem off topic asa ca hai sa incetam. Rugam un moderator sa stearga toata abureala asta.
Aburi gustosi sa aveti chiar daca nu va respectati si aveti doar un clearo.
Mentalitate tipic romaneasca :)))
Da, te respecti atunci cand iti oferi tie ceva de calitate, care functioneaza asa cum ar trebui, care te multumeste, care nu-ti scoate 5 fire de par alb pe ora. Asta inseamna ca te dai mare? Asta ai face tu?
Aici nu vorbeam de moduri, vorbeam de atomizoare. Vrei un atomizor mic si bun care nu "sare in ochi ca la circ"? Ia-ti Penelope.Sau macar incearca-l de la cineva care il are. O sa iti schimbi opinia despre clearo si despre datul mare.
alexparazit

Re: Top Coil vs Bottom Coil

Mesaj de alexparazit »

cine cauta device-uri mici (marime ego) nu are alternative decente. cele mai mici ar fi penelope si kayfun mini (17mm) care se potrivesc cu moduri 14*** dar aici iarasi e o problema cu autonomia bateriei ,un acumulator 14*** -aprox 600mah.un vaper ''heavy'' ar avea nevoie de 6-7baterii ca sa treaca ziua. :roll:
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Top Coil vs Bottom Coil

Mesaj de cristian »

Pusesem si eu o intrebare da' vad ca nu mai e.

In afara de clearo, mai exista atomizoare topcoil?

Ca daca da, atunci se poate face o comparatie.
Daca nu, atunci cum dracu sa compari CE4-5, Vivi etc cu alea de >100 euro? Inteleg comparatie intre acelasi mizor bottom si top. Ca oricum intre toate tipurile de atomizoare exista diferente uriase, chiar daca sunt bottom.

Deci clearo top - aroma ok
Clearo bottom - TH ok

Cand se scrie undeva "clearo" parca s-a dat cu antrax.
Probabil ca unii dintre noi au inceput direct cu kayfun, sau macar cu nautilus. Oare? :))))

De prefearat drip (eu).

Din cate vad se compara vivi cu penelope sau Kayfun. Este indecent.

Stima.
alexparazit

Re: Top Coil vs Bottom Coil

Mesaj de alexparazit »

In afara de clearo, mai exista atomizoare topcoil?
genesis
Din cate vad se compara vivi cu penelope sau Kayfun. Este indecent.
pai topicul e bottom coil vs top si cum reprezentativ pt segmentul top-coil pe silica e conceptul vivi-nova ...atunci il comparam cu peny si kayfun care sant bottom-uri
conceptul top-coil pe silica e un esec si de aia nici un producator serios nu a investit in dezvoltarea aty-urilor de gen.. nu exista ceva ''high end top-coil atty''
de fapt in afara de gg &kayfun nu prea exista sisteme tank pe silica de nici un fel :?
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Top Coil vs Bottom Coil

Mesaj de cristian »

Ai dreptate, nu te contrazic, numai ca titlul nu a fost prea inspirat.

De aceea am pus intrebarea, mi s-ar parea corect sa compari doua produse din aceeasi gama, unul top si altul bottom.

Deoarece, repet, nu e normala comparatia intre vivi si restul de mai sus, e ca si cum ai compara logan cu mercedes deoarece unul are tractiune fata si celalalt spate (vorbind la general).

In rest, numai de bine!

Stima tuturor!

PS am ajuns la genesis? :)) de la clearo.... Adica si mai rau, comparam atty genesis cu vivi. Eu ma las pagubas...
Avatar utilizator
AlexIonica
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 123
Membru din: Mar Iul 02, 2013 2:34 pm
Localitate: Bucuresti/Calarasi

Re: Top Coil vs Bottom Coil

Mesaj de AlexIonica »

Nu stiu cat de high end este dar a acos aero un clearo metalic nebunie mare ce merge cu rezistente de vision:)

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 4
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Top Coil vs Bottom Coil

Mesaj de cristian »

Oricum, daca intra un noobie/newbie ET nu intelege nimic.
Genesis, Vivi, penelope (am ales aleatoriu).
Clearo kaka.

Top coil sau bottom? This is the question :)))

Cum majoritatea covarsitoare sunt bottom, nici nu stiu ce rost are intrebarea.
Avatar utilizator
Midnight Caller
veteran
veteran
Mesaje: 860
Membru din: Dum Iun 30, 2013 6:09 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Top Coil vs Bottom Coil

Mesaj de Midnight Caller »

Daca vreti top coil vs bottom coil, comparati Vivi Nova cu Kanger eVod sau ProTank sau ce vreti voi. Ambele sunt clearo.
Genesis este top coil intr-adevar, si nu vad nicaieri prin titlul topicului cuvantul "clearo", deci sistemul genesis poate intra foarte bine aici in subiect.
c__b
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 391
Membru din: Dum Aug 18, 2013 1:59 am
Localitate: Targu Mures

Re: Top Coil vs Bottom Coil

Mesaj de c__b »

Genesis e top coil atata timp cat nu e inversat, ca atunci devine bottom coil, si functioneaza mai bine!
Scrie răspuns