Rezistenta 1 ohm cu baterie variabile in wati

Cateva sfaturi
Gheko
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 16
Membru din: Joi Noi 05, 2015 2:34 pm
Localitate: Timisoara
Contact:

Rezistenta 1 ohm cu baterie variabile in wati

Mesaj de Gheko »

Buna ziua, am si eu o intrebare legata de vapat. Am un Ego One cu rezistenta de 1 ohm (0.5 nu imi place) si o baterie Voore URock cu wataj reglabil. Cam care are fi watajul ideal de vapat pentru rezistenta cu pricina? Ideal ma refer .. sa ma tina departe de analoage, sa imi ofere aproape ce doresc de la ea.
dsa
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 134
Membru din: Mie Apr 29, 2015 7:37 am
Localitate: Timisoara

Re: Rezistenta 1 ohm cu baterie variabile in wati

Mesaj de dsa »

Trecand peste toata discutia cu tine de lichid, papile, perceptie, conditiile meteo eu la rezistentele de 1ohm setez pe la 17-18 wati
Gheko
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 16
Membru din: Joi Noi 05, 2015 2:34 pm
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Rezistenta 1 ohm cu baterie variabile in wati

Mesaj de Gheko »

Multumesc pentru toate raspunsurile utile si la subiect date de tine. O parere\exemplu conteaza!
dsa
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 134
Membru din: Mie Apr 29, 2015 7:37 am
Localitate: Timisoara

Re: Rezistenta 1 ohm cu baterie variabile in wati

Mesaj de dsa »

N-ai pentru ce. Tuturor (cum ar veni pe romaneste: la toti :) ) ne e greu la inceput. Si mie mi-au prins bine raspunsurile altor utilizatori
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Rezistenta 1 ohm cu baterie variabile in wati

Mesaj de cristian »

Gheko scrie:Buna ziua, am si eu o intrebare legata de vapat. Am un Ego One cu rezistenta de 1 ohm (0.5 nu imi place) si o baterie Voore URock cu wataj reglabil. Cam care are fi watajul ideal de vapat pentru rezistenta cu pricina? Ideal ma refer .. sa ma tina departe de analoage, sa imi ofere aproape ce doresc de la ea.
Am primit si eu un ego one mega de la cineva care voia sa scape de el.
Rezistentele cu care a venit lucrau foarte prost, asa ca am cumparat una de 1 ohm (CLR). Ce este interesant, este ca da foarte bine, chiar nu ma asteptam.
Lasand deoparte faptul ca am comandat un CLR VT Ti, pentru vapat TC. Dar nu-i bai, merge si asa.
Acum ca sa revin, trebuie sa mai adaug cateva informatii. Eu vapez VG 100% (adica th aproape deloc), nicotina 3 mg si arome Mom & Pop's.
Ca sa fie pe gustul meu, modul e setat la 23-25 Watti.
In cazul tau, daca folosesti VG/PG si nicotina in procent mai mare, merge cum a zis colegul, sau chiar mai jos, la 15 W. Prin incercari succesive o sa gasesti acel sweetspot care te satisface.
Probabil ca un 12-18 mg ar fi ok pentru inceput, apoi sa incerci sa scazi.

Succes!
G0g0ss
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 2
Membru din: Mie Feb 22, 2017 4:04 pm

Re: Rezistenta 1 ohm cu baterie variabile in wati

Mesaj de G0g0ss »

Cum setezi watajul la un ego aio pro ???

Trimis de pe al meu SM-G930F folosind Tapatalk
Scrie răspuns