BAZE/AROME de unde le cumpar?

Totul despre e-lichidele facute acasa

Ce baze folositi?

eCig
28
44%
Inawera
6
10%
Atmos Lab
2
3%
Vapez
18
29%
Heaven Gifts
2
3%
FlavourArt
7
11%
 
Voturi totale: 63
Avatar utilizator
daahak
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 158
Membru din: Dum Sep 15, 2013 6:37 pm
Localitate: Constanta
Contact:

BAZE/AROME de unde le cumpar?

Mesaj de daahak »

Salutare tuturor!
Am creat acest topic pentru a incerca sa "centralizez" informatiile legate de achizitionarea componentelor necesare celor care vor sa isi faca propriile lichide. As vrea ca aici sa se regaseasca informatii despre locurile (magazine fizice si online) de unde cei interesati ar putea sa-si cumpere baze si arome, informatii despre preturi, calitate, seriozitatea vanzatorilor. Astfel, ii rog pe cei care au deja experienta in domeniu sa posteze. Multumesc anticipat
Avatar utilizator
Valahul
veteran
veteran
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Mai 13, 2013 5:05 pm
Localitate: Ardeal

Re: BAZE/AROME de unde le cumpar?

Mesaj de Valahul »

O sa incerc eu un raspuns.
Dar trebuie tinut seama ca asta este doar parerea mea, si e subiectiva, bineinteles. Nu reprezinta decat punctul meu de vedere si gusturile mele.
Voi incerca sa ma rezum la acele produse regasite in oferta comerciantilor ET de la noi. Si in general a produselor fabricate in Europa sau America, unde totusi putem avea cat de cat o garantie a calitatii. Pentru ca bazele si aromele le introducem in organism, spre diferenta de atomizoare sau baterii. De exemplu nu voi discuta despre baze gen Heaven Gift, de fabricatie chineza.
Baze:
- Inawera - baza de fabricatie poloneza. Cand am inceput sa-mi fabric singur lichidele, cu ea am inceput. O baza mediocra, am avut senzatia putin ca este "benzinoasa". Aburul care il degaja nu este pufos ca la alte baze, ci un pic mai greu. In lipsa altei alternative, hai ca merge. Dar acum oferta este foarte diversificata si in aceasi gama de pret se gasesc optiuni mai bune. Atentie de unde cumparati bazele Inawera. Unii comercianti romani pentru ca pretul de achizitie sa fie cat mai mic, iau aceste baze la bidoane de cativa litrii, dupa care le imbuteliaza ei in sediu in sticlute de 100 ml, in conditii care nu pot fi verificate si in lipsa autorizatiilor sanitare adecvate. Deci interesati-va in prealabil unde este imbuteliata baza.
- Atmos Lab - baze de fabricatie greceasca, laudate de multi. Personal mi se par cumva "acide". Agresive. Deci nu am mai folosit. Imi produceau arsuri stomacale. Au pret bun. Daca nu iti produce probleme, de luat in calcul.
- eCig - baze de fabricatie germana (asa mi-au spus cei care le comercializeaza), branduite si vandute de ecig.eu, site din Grecia. Sunt facute special pentru magazinul lor. Bune. Foarte bune. La ele m-am oprit. Curate.
- Vapez - vandute de vapez, care sustin ca sunt facute in Germania. In descierea lor, pe site-ul care le vinde "transabilitate totala... trasabilitate a componentelor... certificate", nu vad nici un certificat la ei pe site. Stiu ca ionutb si altii au solicitat prin email aceste certificate care sa ateste provenienta bazei, dar nu au primit nici un raspuns. Le-am incercat. Nu mi-au placut deloc, cumva chimice, te zgarie pe gat. Aduc si o hiperaciditate stomacala.
- FlavourTec - de productie poloneza. Nu le-am incercat, dar cei care le-au incercat au o parere buna despre ele.
- FlavourArt - facute in Italia. Cam scumpe. Nu le-am incercat.
- King Vapure - baze de provenienta europeana, conform descrierii celui care le comercializeaza, vapers-one.ro. Vor fi de luni am inteles in stoc si sunt o premiera pentru piata romaneasca. Sticlutele din poza arata foarte bine. De abia astept sa intre in stoc sa le comand pentru a le incerca.

Arome:
Din lipsa timpului, va urma...
"Un om care se intelege bine cu toata lumea este lipsit de personalitate"
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, iubesc mai mult cainii."
"Am invatat de la animale lucruri mai multe si mai profunde decat de la oameni."
Avatar utilizator
s7ar
veteran
veteran
Mesaje: 581
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:05 am
Localitate: Bucuresti - Colentina
Contact:

Re: BAZE/AROME de unde le cumpar?

Mesaj de s7ar »

Continui eu..


Arome :


1. Twisted ( John Smith`s ): Arome nemtesti. Foarte multe arome pe care le poti testa. Majoritatea aromelor sunt deja "mixate" ( combinate / amestecate ) intr-una singura. Arome foarte aromate !!!

2. eCig : Daca baza eCig este de fabricatie germana, atunci si aromele sunt la fel. Din cate stiu eu, cei de la eCig se axeaza pe arome cu gust de tutun.. Poate gresesc.

3. Atmos LAB : Arome grecesti. Au 4 game de arome, acestea fiind : Tutun / Fructe / Diverse / Bauturi.



Mai sunt si alti producatori de arome, insa in cazul lor nu ma pot pronunta pentru ca inca nu am testat aromele lor, pe un termen lung.
Aromele celor 3 producatori de mai sus, le-am incercat si le folosesc si acum.


Ca si in cazul lui Valahul, pot preciza acelasi lucru :
Valahul scrie:O sa incerc eu un raspuns.
Dar trebuie tinut seama ca asta este doar parerea mea, si e subiectiva, bineinteles. Nu reprezinta decat punctul meu de vedere si gusturile mele.
.
[url="http://www.ecigalternative.com/quit-counter/quit-smoking-banner.php"]
[img]http://www.ecigalternative.com/quit-counter/quit-smoking-banner.php?key=22393[/img]
[/url]
Avatar utilizator
alexgogo-VA
veteran
veteran
Mesaje: 872
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 7:55 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: BAZE/AROME de unde le cumpar?

Mesaj de alexgogo-VA »

Arome: perfumers apprentice, se gasesc la vapers-one, cateva tutunuri sunt de baza in orice reteta clasica.
capella, se gasesc la vapez, cea mai apreciata worldwide este vanilla custard.
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: BAZE/AROME de unde le cumpar?

Mesaj de cristian »

Daca era si un poll, era mult mai interesant.

Baze:
1. e-cig foarte bune,
2. inawera pe mine unul ma multumesc si acum

Le folosesc pe amnadoua, in functie de ce am pe stoc.

La arome nu are rost sa ma pronunt, sunt atatea informatii peste tot incat parerea mea nu cred ca conteaza.

Le cumpar de la: vapez, vapers1 si tigara ego.
Nu am nimic de comentat despre calitate sau vanzatori, intotdeauna ce am cerut aia mi s-a dat.

Stima!
Avatar utilizator
daahak
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 158
Membru din: Dum Sep 15, 2013 6:37 pm
Localitate: Constanta
Contact:

Re: BAZE/AROME de unde le cumpar?

Mesaj de daahak »

cristian scrie:Daca era si un poll....
Chiar am cautat optiunea asta! Exista?

Sent from my HTC Sensation 4G with Beats Audio using Xparent Cyan Tapatalk 2
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: BAZE/AROME de unde le cumpar?

Mesaj de cristian »

Habar n-am, eu nu am gasit-o, de aceea am scris - poate un admin ne ajuta.
Era interesant pentru toti sa vedem un clasament.
Avatar utilizator
razvangrig
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 43
Membru din: Vin Dec 06, 2013 2:35 am
Localitate: Bucureşti

Re: BAZE/AROME de unde le cumpar?

Mesaj de razvangrig »

Glicerina vegetala farmaceutica:

http://www.elemental.eu/ro/225-glicerina.html
baubau
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Dec 21, 2013 12:46 am
Localitate: Constanta

Re: BAZE/AROME de unde le cumpar?

Mesaj de baubau »

Pentru baze libertyflights.co.uk au si de 52mg, prin alta parte nu am cautat ca am fost multumit tot timpul de calitatea ei.
Avatar utilizator
Don Giovani69
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 107
Membru din: Dum Sep 15, 2013 12:47 pm
Localitate: Roman

Re: BAZE/AROME de unde le cumpar?

Mesaj de Don Giovani69 »

Sau asa ceva.

http://www.china-sells.com/shop.php?cid=219" onclick="window.open(this.href);return false;

La 100 mg. concentratie,cred ca este nicotina pura ( bine,relativ pura...fiind made in China te poti astepta la orice)!
Dumnezeu le-a dat oamenilor doar tutunul, ei au facut tigara cu mana lor!
Theo Mihai
Avatar utilizator
alexgogo-VA
veteran
veteran
Mesaje: 872
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 7:55 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: BAZE/AROME de unde le cumpar?

Mesaj de alexgogo-VA »

baubau scrie:Pentru baze libertyflights.co.uk au si de 52mg, prin alta parte nu am cautat ca am fost multumit tot timpul de calitatea ei.
in vremurile bune aveau si de 72mg :D , baza TW
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: BAZE/AROME de unde le cumpar?

Mesaj de slavyk »

http://e-plyny.pl/pl/p/Totally-Wicked-T ... ml-72mg/69" onclick="window.open(this.href);return false; pentru traducere, google

Trimis de pe al meu S500 folosind Tapatalk
sorodocul
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 2
Membru din: Joi Mar 06, 2014 11:10 pm

Re: BAZE/AROME de unde le cumpar?

Mesaj de sorodocul »

De unde putem cumpara baze eCig la pret bun si in cantitati mai rezonabile (cel putin 100 ml, de preferat 500 ml) sa nu facem comanda de 7 ori pe luna, ca in acest fel pretul lichidului creste considerabil cand tragem linie si vedem cati bani s-au dus?
c__b
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 391
Membru din: Dum Aug 18, 2013 1:59 am
Localitate: Targu Mures

Re: BAZE/AROME de unde le cumpar?

Mesaj de c__b »

Vapez.ro
Ecig.eu
Avatar utilizator
alexgogo-VA
veteran
veteran
Mesaje: 872
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 7:55 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: BAZE/AROME de unde le cumpar?

Mesaj de alexgogo-VA »

king vapure de la v1, o baza buna, o folosesc de 3 luni fara probleme.
Scrie răspuns