Schimbarea gustului

Totul despre e-lichidele facute acasa
Avatar utilizator
bodobaza
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 162
Membru din: Sâm Aug 03, 2013 12:49 am
Localitate: Reghin/Cluj

Schimbarea gustului

Mesaj de bodobaza »

Salutare,am o nelamurire care incepe asa...
De cand imi faceam lichidele home-made cu baza flavourtec nu am avut nicio problema,dar acu ce am trecut la baza ecig la o aroma (flavourtec-tobacco) gustul e total diferit. Ati mai patit si voi asa ?
Avatar utilizator
alexgogo-VA
veteran
veteran
Mesaje: 872
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 7:55 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Schimbarea gustului

Mesaj de alexgogo-VA »

Ohoooo si inca cum! Baza face diferenta intre un lichid senzational si o voma. Personal folosesc baze de la heaven iar in zilele bune de la totally wicked.

Fa un experiment!
Avatar utilizator
bodobaza
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 162
Membru din: Sâm Aug 03, 2013 12:49 am
Localitate: Reghin/Cluj

Re: Schimbarea gustului

Mesaj de bodobaza »

Pai din cate stiu baza ecig e ceva bun,adica e bun,acu ca am incercat imi place mult,dar aroma de la flavourtec ce am pus in ea e voma :)),probabil era bun ca era combinat baza si aroma tot de la flavourtec,asta nu stiu.
Avatar utilizator
alexgogo-VA
veteran
veteran
Mesaje: 872
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 7:55 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Schimbarea gustului

Mesaj de alexgogo-VA »

Baza trebuie sa fie fara miros fara gust.
Avatar utilizator
poetul.iradiant
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 98
Membru din: Mie Feb 12, 2014 11:24 pm
Localitate: Tulcea

Re: Schimbarea gustului

Mesaj de poetul.iradiant »

Nu mai stiu ce sa cred...cand o baza e buna,cand nu mai este,cand provoaca te miri ce reactii adverse,cand e extrasa din saliva zeilor.Tind sa cred ca fiecare producator,la randul sau,mai da si ”rateuri” si chestiunea cu ”lotul bun sau rau” nu este tocmai aberanta,diferentierea facanduse,cred in frecventa,cele mai de calitate ”dand rateuri” mai rar.(A nu mi se lua in nume de rau,opinez pur teoretic,astept opinii empiric construite).
Daca nu ar fi fost lenea din mine... eram,acum,in top 100 c.m.b.o. din Romania.
orasanunick
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 122
Membru din: Vin Mai 16, 2014 2:41 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Schimbarea gustului

Mesaj de orasanunick »

Am si eu o intrebare si probabil nu postez unde trebuie...ce pot adauga in baza pentru a avea un th mai mare? Si ma refer la baza de 6 sau 0 pentru ca nu mai am nevoie de nicotina in corp si as vrea sa o ocolesc pe cat posibil...mentionez ca baza este vapez vpg de 6 si pe de alta parte as vrea sa imi recomandati o baza buna...bine nu ca m'ar fi deranjat in vreun fel baza vapez dar as vrea sa incerc...mie pana acum mi'au placut toate
Avatar utilizator
Midnight Caller
veteran
veteran
Mesaje: 860
Membru din: Dum Iun 30, 2013 6:09 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Schimbarea gustului

Mesaj de Midnight Caller »

Mareste procentul de PG din lichid (daca ti le faci singur, pune 70% PG)
Avatar utilizator
Mar1o
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 431
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:57 pm
Localitate: GL

Re: Schimbarea gustului

Mesaj de Mar1o »

La VPG de 6mg eu as adauga un mod mecanic cu o baterie buna si o rezistenta de ~1ohm pe un servisabil gen Kayfun/Taifun. Stiu ca nu e raspunsul pe care-l asteptai, dar sigur functioneaza, cel putin pentru accentuarea TH.
orasanunick
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 122
Membru din: Vin Mai 16, 2014 2:41 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Schimbarea gustului

Mesaj de orasanunick »

Nu vreau mod mecanica...am pe drum de la FT un vamo v5...o sa comand cat de curand si un kayfun sau cumpar un cobra copie de la un prieten...voiam doar sa stiu ce pot face din lichid nu din moduri
c__b
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 391
Membru din: Dum Aug 18, 2013 1:59 am
Localitate: Targu Mures

Re: Schimbarea gustului

Mesaj de c__b »

Baga 5% alcool. Vodca.

Sent from my S500 using Tapatalk
Sacrificiu
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 60
Membru din: Vin Mar 21, 2014 11:29 pm
Localitate: Iasi

Re: Schimbarea gustului

Mesaj de Sacrificiu »

Chestia asta ma framanta si pe mine. Am comandat pentru prima data o baza e-cig, dar acum nu stiu ce am primit, neavand un termen de comparatie. Mi se pare foarte "apoasa" (nu ca si consistenta, ci atunci cand o vapez... oricum foarte groasa nu mi se pare), aburi mai putini si aromele nu se amesteca foarte bine (las mereu lichidele la copt minim 3 zile), astfel ca din cand in cand, aproape de finalul lichidului, aroma e prea puternica.
Avatar utilizator
Sanitarium
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 269
Membru din: Joi Sep 19, 2013 11:21 pm

Re: Schimbarea gustului

Mesaj de Sanitarium »

bazele ecig (respectiv king vapure) s-au schimbat foarte tare, si nu in bine. au f multa apa, si o simti din plin cand se incalzeste rezistenta si o improasca peste tot.
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Schimbarea gustului

Mesaj de slavyk »

Așa este. Am încercat și eu King Vapure dar au fost imposibil de folosit din cauza "împușcăturilor". Așa că am revenit la Hangsen 36 (PG, VG, VPG) diluat cu Inawera VG(PG) 99.5%.
blackdevil
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 96
Membru din: Lun Dec 09, 2013 12:10 am

Re: Schimbarea gustului

Mesaj de blackdevil »

orasanunick scrie:Am si eu o intrebare si probabil nu postez unde trebuie...ce pot adauga in baza pentru a avea un th mai mare? Si ma refer la baza de 6 sau 0 pentru ca nu mai am nevoie de nicotina in corp si as vrea sa o ocolesc pe cat posibil...mentionez ca baza este vapez vpg de 6 si pe de alta parte as vrea sa imi recomandati o baza buna...bine nu ca m'ar fi deranjat in vreun fel baza vapez dar as vrea sa incerc...mie pana acum mi'au placut toate

Pentru un TH mai pronuntat adaugati .....dupa gust.....aroma Diablo(loco sau poco ) de la DV....garantat
Spor
Motanel05
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 462
Membru din: Lun Sep 23, 2013 2:13 pm
Localitate: Comanesti Jud. Bacau
Contact:

Re: Schimbarea gustului

Mesaj de Motanel05 »

Si mai zic si eu, incercati si alceva la capitolul baze. Pretul il calculati singuri cat iese per total, iar calitatea este garantata. Si este si baza doar PG :
http://vapersemporium.co.uk/index.php?i ... &id_lang=2" onclick="window.open(this.href);return false;
Scrie răspuns