AJUTOR !

Totul despre e-lichidele facute acasa
TonY
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 28
Membru din: Mar Feb 21, 2017 10:14 pm

Re: AJUTOR !

Mesaj de TonY »

Din cate am inteles , lumea se fereste de vapebar , ar fi un mit cum ca asa-zisele conditii de imbuteliere si altele , nu sunt intocmai cele corecte . Acum nu stiu ce sa cred , mie aroma Pink Punch de la VapeBar mi-a placut enorm !
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: AJUTOR !

Mesaj de cristian »

Sa se fereasca fiecare cum crede. Parca cine se fereste de vapebar stie cum au fost ambalate lichidele de la alte firme. Hai sa ne alintam oleaca...
Eu nu am probleme din astea, din mai multe motive:
- nu am asistat niciodata la ambalarea vreunui lichid de la vreo firma, deci nu ma pot pronunta. Probabil ca nici ei, dar se pronunta.
- lichidul se vaporizeaza la o temperatura mult peste cea care ar permite oricarei fiinte vii sa traiasca pe acolo (bacterii de ex. sau serpi, soparle, sobolani etc)
- eu imi fac singur lichidele in bucatarie in cele mai putin sterile conditii fata de ceea ce s-ar cere si inca sunt viata - nu ca bucataria mea ar colcai de carcalaci, dar nu e nici pe departe un mediu steril in sensul medical
- De ex. se vapeaza liqua. Cum o fi ambalat? Pe vapor sau pe salupa? Probabil ca pe unii ii incanta steagul italiei de pe flacon. Numai ca se produce prin cu totul alte parti.
- s.a.m.d.

Noapte buna!
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: AJUTOR !

Mesaj de slavyk »

TonY scrie:Am verificat , este , Twagger (Tutun , Vanilie , Caramel) . Suna delicios , poate un pic cam dulce , o sa il incerc , dar la fel trebuie lasat la "macerat" ?
Da, trebuie lăsat cel puțin 5 zile. Dar prepari vreo 3 doze de 30ml, iar după consumarea primei doze prepari încă una și așa mai departe. Sunt deajuns 2.1ml Twagger/30ml bază. Poți adăuga 0.5ml/30ml Nutty Bobby Cookie (Twisted).
O altă aromă demnă de băgat în seamă de la același producător ar fi Bounty Hunter. Aduce mai mult sau mai puțin (deh, gusturile nu se discută) cu Boba's Bounty.
La ambele, 6mg/ml nicotină.

P.S. Nu mai pune spațiu înainte de semnul de punctuație. Dor ochii. :D
Avatar utilizator
Drumetul
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 215
Membru din: Mie Apr 02, 2014 6:36 pm
Localitate: Bucuresti

Re: AJUTOR !

Mesaj de Drumetul »

Bine ca ne ferim de vapebar ca face lichidele la pompite dar luam de la v1, vapez, fumeazaok sau fumezi.com unde tot la pompite sunt facute. Cata ipocrizie pe unii ''vaperi''! Numai cine nu-l cunoate pe Manea poate debita aberatii de genul asta. Oricum, asa de prost ii merge lui Bogdan cu vapebarul incat mai deschide o locatie in Bucuresti! Dar asa e cu invidia asta, unii nu pot dormii de succesul altora!
TonY
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 28
Membru din: Mar Feb 21, 2017 10:14 pm

Re: AJUTOR !

Mesaj de TonY »

Drumetul scrie:Bine ca ne ferim de vapebar ca face lichidele la pompite dar luam de la v1, vapez, fumeazaok sau fumezi.com unde tot la pompite sunt facute. Cata ipocrizie pe unii ''vaperi''! Numai cine nu-l cunoate pe Manea poate debita aberatii de genul asta. Oricum, asa de prost ii merge lui Bogdan cu vapebarul incat mai deschide o locatie in Bucuresti! Dar asa e cu invidia asta, unii nu pot dormii de succesul altora!
Da asa este, ai totala dreptate.
Nici eu nu ma feresc de VapeBar, ba chiar revenind la problema mea, am achizitionat zilele trecute inca doua arome:
- Twagger (John Smith's) - inca nu am apucat sa o gust.
- Bubblegum Cocaine (VapeBar) - o aroma placuta, nu prea merge ADV pentru mine, insa cel mai important este ca in aceeasi combinatie VG/PG/Nicotina a disparut complet senzatia de care vorbeam la inceputul postului si in sfarsit vapez cu placere. Deci problema venea de la acea aroma Black Viper.

O intrebare ar mai fi, in general aromele VapeBar se folosesc in proportie de 10%? Pe ambalajul sticlutei nu este nicio recomandare... sau nu am vazut eu.
Avatar utilizator
Drumetul
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 215
Membru din: Mie Apr 02, 2014 6:36 pm
Localitate: Bucuresti

Re: AJUTOR !

Mesaj de Drumetul »

10% dar il lasi sa stea macar 4 zile sau 15% shake&vape.
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: AJUTOR !

Mesaj de cristian »

Confirm 10%.
Eu fac asa: dozez, inchid recipientul, il bag in apa fierbinte (cat da centrala, vreo 60 grade), agit, il mai las, cand se raceste apa, bag iar apa fierbinte... fac asta de vreo 3 ori si apoi il vapez. Oricum pana a doua zi se mai aseaza. Nu mai am rabdare ca pe timpuri sa le las cate o saptamana.
Asa fac si cu M&P.
TonY
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 28
Membru din: Mar Feb 21, 2017 10:14 pm

Re: AJUTOR !

Mesaj de TonY »

Revin cu o parere despre SOHO. In aceeasi baza, nicio senzatie de harsh, senzational, tot ce pot spune este ca am terminat un tank de 3.5 ml in 30-40 minute.

Multumesc tuturor pentru sfaturi si cu siguranta ne vom mai auzi pe aici.
Scrie răspuns