probleme baza fumetto plus arome

Totul despre e-lichidele facute acasa
keepeer
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 2
Membru din: Dum Noi 30, 2014 10:14 pm

probleme baza fumetto plus arome

Mesaj de keepeer »

ce sa fac cu baza VG Fumetto 12 mg/ml - 100 ml:cry: este prea vascoasa si nu pot vapa,plus aromele mele au putin gust sau cateodata gust ciudat,la 10 ml de baza am incercat cu 2 picuri si 3 zile de macerat si tot la 4-5 ore agitam sticluta,asa ca nu mi-a placut gustul si am aruncat cele 10 ml,dupa asta am incercat cu 4 picuri tot la 10ml,foarte putin gust.....dar dupa 5-6 vapari apare un gust oribil,am uitat sa zica ca rezistentele le schimb la 6-7 zile si vapez undeva la 3-4 ml pe zi,dupa cele 3 zile din nou am aruncat e-lichidul,am facut iar 10 ml si 5 picuri dar nu se poate vapa e foarte oribil,vapat pe atomizor protank mini 2,protank mini 3,baterie xtreme 1100,vision spinner 2.aromele sunt de la firma FlavourArt - RY4,Afine,Cigar Passion,Aroma de Pipa,plus firma Perfumers Apprentice cocos si miere,toate sunt oribile.
Avatar utilizator
Sanitarium
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 269
Membru din: Joi Sep 19, 2013 11:21 pm

Re: probleme baza fumetto plus arome

Mesaj de Sanitarium »

gustul oribil iti vine de la dry hit-uri, de la silica arsa. e normal sa nu se alimenteze bine clearomizoarele tale, cu vg simplu de la tob, care-i foarte vascos. solutia e sa cumperi inca o baza de 12, full pg si sa o combini cu cea vg pe care o ai. si in general, la 9 ml de baza se pune 1 ml de aroma, nicidecum 2 sau 4 picaturi, recomandarile producatorilor sunt de obicei, de 10% aroma.
Avatar utilizator
AWE
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 273
Membru din: Mar Dec 24, 2013 11:32 am
Localitate: TM

Re: probleme baza fumetto plus arome

Mesaj de AWE »

Asa este, iti da dry-hits, de aia pute. O varianta mai ieftina la amestecul cu baza PG ar fi sa cumperi o fiola de apa distilata de la farmacie si sa bagi un 10-15% in VG-ul ala sa il subtiezi. Exemplu pt 10ml de lichid: 7.5ml baza VG, 1.5ml apa distilata, 1ml aroma.
Scrie răspuns