Jurnal Amonastro

cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Jurnal Amonastro

Mesaj de cristian »

Are dreptate si Slavyk.
Dar nu trebuie eliminata din start nici probabilitatea ca lui sa ii faca rau vapatul. Ca e pe un fond deja deschis de alte elemente, e probabil.
Eu am avut ceva probleme medicale, si de fiecare data am spus medicului ca vapez, pentru ca medicul sa ia in calcul si asta.
In mod fericit, de fiecare data mi s-a zis sa vapez cat vreu ca problemele acelea nu au legatura cu vapatul. Si intradevar, s-a adeverit a fi asa.
Amonastro
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 153
Membru din: Sâm Oct 05, 2013 9:19 pm

Re: Jurnal Amonastro

Mesaj de Amonastro »

hitzuzu scrie:Salutare
Nu ai mai scris de mult, cum te simti, cum stai cu sănătatea, ce lichide vapezi acum, etc.
Starea mea este stationara de cand am trecut pe baza eCig VG de 6 mg, fara arome (cca 2 ml/zi). Am ramas cu o usoara raguseala care dispare daca nu vapez deloc doua zile.
Imi cer scuze ca nu mai intru pe forum. Am multe alte treburi pe cap. Am intrat astazi pentru ca m-a rugat cineva sa ma uit dupa atomizoare prin bazar, si mi-am zis sa arunc o privire si pe aici.
Promit sa revin cu detalii atunci cand va fi cazul...
c__b
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 391
Membru din: Dum Aug 18, 2013 1:59 am
Localitate: Targu Mures

Re: Jurnal Amonastro

Mesaj de c__b »

Trecut-ai pe vata sau tot pe silica ai ramas?
Avatar utilizator
Midnight Caller
veteran
veteran
Mesaje: 860
Membru din: Dum Iun 30, 2013 6:09 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Jurnal Amonastro

Mesaj de Midnight Caller »

Dupa 3 luni...macar a mai intrat pe forum ?
14aa41
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 11
Membru din: Mie Iul 06, 2016 9:18 pm

Re: Jurnal Amonastro

Mesaj de 14aa41 »

Am citit ,cu mare interes tot ce sa scris in acest topic ,ca vaper nou (cam 1 an adunat) inca nu am astfel de simtome, ceva simptome am ,le enumar mai jos :

-O mica durere in gat,uneori(Fata de tusea si durerea din gat care o aveam ca fumator e pistol cu apa).
-Ameteala cand vapam 18 mai mult de 25min in continuu
-Nu radeti ,dar e adevarat ,gaze
- Asta nu stiu daca e un simtom ,dar vapez mai mult defat fumam ,pufai des spre foarte(cantitativ cam 3-4ml/zi)
- Iritatii ale pielii(big time ,pe toata fata) din cauza PG-ului
- Tot din cauza PG-ului aveam si mici sangerari gingivale(mici pe dreaq ca umpleam chuiveta dimineata) .Aici e vina mea ,refuzam sa cred ca sunt alergic la PG pentru ca imi placea prea tare . La putin timp dupa ce am trecut pe 100% VG mi-a trecut
- Uneori dureri de cap ,nu stiu daca sa dau vina pe etig sau pe caldura de la nou loc de munca (38-39 ,40+ cand e soare+ umezeala)
- Adorm mai greu,mai ales daca vapez inainte de somn(ca acum) ,dauna totala


Tare as vrea sa mai aud ce sa mai intamplat cu sanatatea ta.
Scrie răspuns