Jurnalul poetului iradiant

Scrie răspuns
Avatar utilizator
poetul.iradiant
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 98
Membru din: Mie Feb 12, 2014 11:24 pm
Localitate: Tulcea

Jurnalul poetului iradiant

Mesaj de poetul.iradiant »

Dupa un an si ceva luni,de vapat si activitate pe un anumit forum E.T. dambovitean,la indemnul lui mariandex,satul de anomaliile petrecute si incurajate acolo am venit aici.Aceasta a fost,vasazica,motivatia.Scopul,pentru mine,nu poate fi decat unul singur:ancorarea in actualitatea E.T. si,dupa posibilitati,participarea activa in evolutia acestui domeniu.Cred ca un argument solid face cat 1000 de jigniri,insa nu cred in prevalarea competitiei asupra conlucrarii.Actualmente ma folosesc de un evic si un Kraken,imi fac lichidele de vre-un an,avand deja 2 retete constant utilizate,am incercat aproape toate tipurile de umector dar toate tipurile de rezistente.Sper ca acesta sa fie locul expunerii intamplarilor mai mult sau mai putin aventuroase din periplul in lumea vapatului...iar nu un loc al contradictiilor reprosului si/sau vrajbei.
Daca nu ar fi fost lenea din mine... eram,acum,in top 100 c.m.b.o. din Romania.
Avatar utilizator
silpo
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 254
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 12:29 pm

Re: Jurnalul poetului iradiant

Mesaj de silpo »

poetul.iradiant scrie:Dupa un an si ceva luni,de vapat si activitate pe un anumit forum E.T. dambovitean,la indemnul lui mariandex,satul de anomaliile petrecute si incurajate acolo am venit aici.
Sper ca acesta sa fie locul expunerii intamplarilor mai mult sau mai putin aventuroase din periplul in lumea vapatului...iar nu un loc al contradictiilor reprosului si/sau vrajbei.
Poetule, ești binevenit! Nu trebuie să te sfiești, forumul de care vorbești se cheamă "vapersforum". Spre deosebire de ei, care numesc, cu mârlănie, forumul nostru "clearomania", aici lor nu li se cenzurează denumirea. Orice user este liber să le pomenească numele. Și asta tocmai pentru că forumul "rovapers" nu este un loc al vrajbei, ci, dimpotrivă, ne străduim să fie un loc în care să se manifeste mai ales bunul-simț, civilizația și înțelepciunea. Suntem un forum în care userii au hotârât că nu-și doresc, sub nicio formă, o secțiune XXX (secţiunea favorită a "elitei" de pe "vapersforum").
S-auzim de bine!
Nu mai fumez din 26 septembrie 2011. Bravo mie!
Avatar utilizator
romaniac
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 144
Membru din: Dum Sep 29, 2013 3:51 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Jurnalul poetului iradiant

Mesaj de romaniac »

Bine ai venit !
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Jurnalul poetului iradiant

Mesaj de cristian »

Hai sa traiesti si bine ai venit!

Cu amicitie,
Cristian
Avatar utilizator
poetul.iradiant
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 98
Membru din: Mie Feb 12, 2014 11:24 pm
Localitate: Tulcea

Re: Jurnalul poetului iradiant

Mesaj de poetul.iradiant »

Va multumesc pentru urari si din pacate,va trebui sa va povestesc o intamplare recenta petrecuta pe vapersforum.Am postat un anunt cu vanzarea evicului pe care il utilizez,anunt inca valabil,cu vre-o saptamana si ceva in urma.De ceva timp un user a postat niste mesaje pe topicul respectiv,total inofensive,ba chiar cu oarece sfiala.Initial am cerut 280,suma ce sincer mi se pare justificata,tinand cont de starea dispozitivului.De vre-o 2 zile am anuntat promotie 250 lei valabila o saptamana.Imi trimite respectivul niste mesaje...mai mai sa ma dea cu capul de pereti de cum imi permit eu sa cer atat,suma de 200 roni,eventual,reprezentand un scenariu fericit in eventualitatea vanzarii sale(exprimarea imi apartine...mesajul e acelasi),suma pe care el mi-a ”oferit-o”.Acest ”geoman”(sau goeman gaoman ceva...)este pentru mine expresia acelui forum...si sincer m-am saturat de aproape tot ce se petrece acolo.Bineinteles ca,fara remuscari,am raportat mesajele,profund jignitoare si calomnioase,administratorilor...dar n-am prea mari sperante.Imi doresc un singur lucru de la ACEST forum,rovapers.eu,sa existe in spiritul cooperarii.
Si ca sa vorbim,totusi,despre lucruri interesante,va ridic mingea la fileu,celor mai experimentati,intrebandu-va cine a folosi,pana acum,rezistenta tiger.Eu merg de 1 saptamana jumate pe asa ceva,am incercat si dual tiger coil,dar nu ma prinde,rezistenta actuala fiind de 1.9 ohmi.Astept raspunsuri,iar daca doriti pot posta poze si/sau video(sunt o fire timida...prefer sa nu :D )
Daca nu ar fi fost lenea din mine... eram,acum,in top 100 c.m.b.o. din Romania.
Avatar utilizator
poetul.iradiant
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 98
Membru din: Mie Feb 12, 2014 11:24 pm
Localitate: Tulcea

Re: Jurnalul poetului iradiant

Mesaj de poetul.iradiant »

Imagine Imagine
Daca nu ar fi fost lenea din mine... eram,acum,in top 100 c.m.b.o. din Romania.
Avatar utilizator
poetul.iradiant
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 98
Membru din: Mie Feb 12, 2014 11:24 pm
Localitate: Tulcea

Re: Jurnalul poetului iradiant

Mesaj de poetul.iradiant »

Next mission:
[youtube][/youtube]
Daca nu ar fi fost lenea din mine... eram,acum,in top 100 c.m.b.o. din Romania.
Avatar utilizator
poetul.iradiant
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 98
Membru din: Mie Feb 12, 2014 11:24 pm
Localitate: Tulcea

Re: Jurnalul poetului iradiant

Mesaj de poetul.iradiant »

De uitat...se uita lumea,mai greu e cu remunerarea,dar nu-i bai.Luati-o si p-asta:3-5% P.A. tabacco+4-6% Inawera tuscan garden(sau desert voyager)+1-2 % P.A. Mtype.Recomandare 5+3.5+1.5% si,daca dispuneti,desi nu este strict necesar 1-2 picaturi tabacco absolute(extractul de tutun de la P.A.)/100ml-daca faceti mai putin,diluati-o(pe langa aroma,are si un efect muuuuuult mai eficient decat bitter wizard in estomparea gustului dulce).Mentionez ca utilizarea de AAA este binevenita(1-1.5 %) chiar si cea de bitter wizard si MTS,insa pe acestea din urma nu le recomand.
Daca nu ar fi fost lenea din mine... eram,acum,in top 100 c.m.b.o. din Romania.
Avatar utilizator
poetul.iradiant
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 98
Membru din: Mie Feb 12, 2014 11:24 pm
Localitate: Tulcea

Re: Jurnalul poetului iradiant

Mesaj de poetul.iradiant »

Dati un semn...Nu nu e cersetorie ci,in masura in care scopul meu aici este bine definit,o invitatie la spulberarea ideii de monolog absolut.Ma intreb daca nu cumva ”efortul” meu de a impartasi ”realizarile” in e.t. sunt sortite esecului prin absenteismul scopului,nu prin proiectie ci prin autodetasare...fiindca scopul se confunda subtil cu cei prezenti in acest forum.Trecand peste aceasta doleanta,as dori sa-mi exprim si o fac aici fiindca nu am gasit alt loc pretabil,dezacordul cu cei ce utilizeaza cu oarece implinire bumbacul.Bun,inteleg si achesez la ideea decat silica...mai bine orice,de acord.Si sa ma ierte Cel de Sus dar pe drip nu prea ai ce sa folosesti,cel putin nu momentan,dar pe genesisuri?!Nu vorbesc dupa vre-o vizualizare pe youtube,am trecut de faza aia,in care puneam botu la toate rachetele lansate pe talcioc.NU vorbesc dintr-o experienta destul de asezata in mesterit rezistente si umectoare(marca inregistrata a subsemnatului :D ) si,din foarte avizatul meu punct de vedere,bumbacul nu este decat un mod de-ati termina subit,in sensul de consum,lichidul.Pai sunt genesisuri...cu un scop precis chiar prin propria definitie.A,ca o mesh-a invelita delicat in bumbac clarifica aroma,sunt total de acord!Diferenta dintre bumbac simplu si o mesha delicat invelita in bumbac este preponderent consumul...doar atat.Ba chiar pot spune ca am sesizat estompari ale aromei si th-ului la bumbacul chel.Decizia e a fiecaruia,iar cei indecisi sunt liberi la informare,eu doar opinez.
Daca nu ar fi fost lenea din mine... eram,acum,in top 100 c.m.b.o. din Romania.
Avatar utilizator
poetul.iradiant
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 98
Membru din: Mie Feb 12, 2014 11:24 pm
Localitate: Tulcea

Re: Jurnalul poetului iradiant

Mesaj de poetul.iradiant »

DAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA,DA DA DA!!!!!!!DA stimabililor,ASTAZI 23.02.2014 ROVAPERS.EU ,poetul.iradiant creaza cel mai nou tip de rezistenta:”N.P.C. coil”.Sunt prea incantat,entuziasmat,multumit pentru a posta,acum,poze si filmulete.Dati-mi ragaz maca 24 de ore si revin cu detalii.Tot ce va pot spune este ca n-are nici o legatura cu ce exista actualmente in lumea T.E. si,d.p.m.d.v. poate deschide drumul catre noi tipuri de atomizoare
Daca nu ar fi fost lenea din mine... eram,acum,in top 100 c.m.b.o. din Romania.
Avatar utilizator
alexgogo-VA
veteran
veteran
Mesaje: 872
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 7:55 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Jurnalul poetului iradiant

Mesaj de alexgogo-VA »

Mda

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
Avatar utilizator
poetul.iradiant
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 98
Membru din: Mie Feb 12, 2014 11:24 pm
Localitate: Tulcea

Re: Jurnalul poetului iradiant

Mesaj de poetul.iradiant »

alexgogo-VA scrie:Mda

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
Daca vrei sa dezvolti...?Daca ai ceva de spus,spune...sunt satul de stilul vapersforum,te rog.Din ce am inteles aici nu e despre flegme dintr-astea de Buftea,asa ca...vezi-ti d-ale tale,te rog.Acum daca ar fi sa dezvolt EU,la modul general,evident,am convingerea ca exista personaje atat de abjecte,atat de lipsite de orice iz de valoare,in orice sens,incat n-au alta posibilitate decat comentariul ”la coltul ulitei”...fiindca deh,asa au fost educati ei,atat le permite limitarea totala cu care au fost ”inzestrati”.Le recomand celor cu mintea foarte odihnita sa caute primul stalp de electricitate si sa incerce fuziunea la rece.
Daca nu ar fi fost lenea din mine... eram,acum,in top 100 c.m.b.o. din Romania.
Avatar utilizator
alexgogo-VA
veteran
veteran
Mesaje: 872
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 7:55 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Jurnalul poetului iradiant

Mesaj de alexgogo-VA »

Vezi ca-i jignesti p-aia din buftea. Astept cu nerăbdare sa vad rezistenta ta si cum ai reinventat tu vapatul.

In concluzie.

Mda.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
Avatar utilizator
poetul.iradiant
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 98
Membru din: Mie Feb 12, 2014 11:24 pm
Localitate: Tulcea

Re: Jurnalul poetului iradiant

Mesaj de poetul.iradiant »

Eu stiam ca educatia reprezinta un termen amorf pentru tine,dar permite-mi sa te luminez:”de Buftea”,utilizat ca adjectiv,in argou,denota o chestiune lipsita de substanta,superficiala.Iti repet,te rog sa-ti vezi de nivelul tau si sa vorbesti pe vapersforum,acolo-i locul tau...Prietene,eu am destul de mult timp liber...si n-ai vrea sa mi-l consum cu unul ca tine.DAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA,DA DA DA!!!!!!!DA stimabililor,ASTAZI 23.02.2014 ROVAPERS.EU ,poetul.iradiant creaza cel mai nou tip de rezistenta:”N.P.C. coil”.Sunt prea incantat,entuziasmat,multumit pentru a posta,acum,poze si filmulete.Dati-mi ragaz maca 24 de ore si revin cu detalii.Tot ce va pot spune este ca n-are nici o legatura cu ce exista actualmente in lumea T.E. si,d.p.m.d.v. poate deschide drumul catre noi tipuri de atomizoare
Daca nu ar fi fost lenea din mine... eram,acum,in top 100 c.m.b.o. din Romania.
Avatar utilizator
alexgogo-VA
veteran
veteran
Mesaje: 872
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 7:55 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Jurnalul poetului iradiant

Mesaj de alexgogo-VA »

cum zici tu, elevatule.
Scrie răspuns