Jurnal degeaba

Eltanin
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 19
Membru din: Vin Aug 16, 2013 12:25 am

Jurnal degeaba

Mesaj de Eltanin »

Imi mai trebuie unshpe posturi ca sa-i pot da FREE UP!! lui Midnight Caller pe bazar la anuntzul cu 1 leu bucata de sarma, neamule! Am rascolit forumul si nu am nimic de adaugat la subiectele deja deschise, nimic ce nu s-a discutat si rasdiscutat deja. Nu vreau nici sa "mozolesc" alt topic, pentru ca vine ModeratorET( :mrgreen: ) shi matura dupa mine, ma shi pocneste cu un avertisment verbal intre ochi.
Asha ca deschid acest super jurnal, care in ani se va transforma intr-un bestseller la noi shi in state, iar dupa munca multa, rabdare la fel de multa shi sudoare curganda pe ecranul monitorului, voi avea in sfarshit satisfactzia sa strig din totzi rarunchii "FREE UP!"
Avatar utilizator
Midnight Caller
veteran
veteran
Mesaje: 860
Membru din: Dum Iun 30, 2013 6:09 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Jurnal degeaba

Mesaj de Midnight Caller »

Succes la aberat.
Ps: surprinzator pt tine am vandut atat 2 bucati la 1 leu cat si restul ca bucata intreaga. Probabil exista unii mai interesati sa experimenteze chestii noi decat sa le mestece pe cele vechi in plictiseala plina de superioritate.
Pps: daca ai ceva personal cu mine, fa-o in privat, unde te pot ignora in liniste si nu murdari forumul ca e pacat de restul celor de aici care chiar vor sa faca ceva util pt noii veniti.
Spor la povesti a'la CanCan

Era sa uit, pentru ca pot.
FREE UP !!! Si trageti apa ! :mrgreen:

Samsung Galaxy S on JellyBean
Eltanin
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 19
Membru din: Vin Aug 16, 2013 12:25 am

Re: Jurnal degeaba

Mesaj de Eltanin »

Midnight Caller scrie: Vandut integral pe celalalt forum.
Damn! I hate this shitty life!
Shi a fost prea tarziu...
Eltanin
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 19
Membru din: Vin Aug 16, 2013 12:25 am

Re: Jurnal degeaba

Mesaj de Eltanin »

Midnight Caller scrie: exista unii mai interesati sa experimenteze chestii noi
Hehe, oamenii experimenteaza pe banii lor.
Shi tu tot pe banii lor! :lol:
Avatar utilizator
alexgogo-VA
veteran
veteran
Mesaje: 872
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 7:55 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Jurnal degeaba

Mesaj de alexgogo-VA »

Mie mi s-a parut foarte ok faptul ca cineva vinde "la bucata" mese.

Gandeste-te ca nu toti au cu ce sa taie cablul, si e mult mai ok sa iei o bucata la un cost minim si apoi sa iei mai mult.

Pe de alta parte, baiatul asta midnight si-a construit treo vile din banii de pe mesh, ar trebui avertizat fizic, sa dea si el dom'le moca ceva.
Eltanin
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 19
Membru din: Vin Aug 16, 2013 12:25 am

Re: Jurnal degeaba

Mesaj de Eltanin »

Daca moderatorii n-ar fi fost asha zeloshi sa shtearga posturile incomode cat se poate de repede poate ai fi intzeles despre ce era vorba.
Baiatul cu vilele oricum e specializat in luat moka, nu dat moka(Doamne fereshte!). Ba chiar in cerut de la obraz sau mai bine zis fara obraz. Chiar, cam cate rebuturi a adunat shi de pe la tine? :lol:
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Jurnal degeaba

Mesaj de slavyk »

Fara suparare, nu poti scrie fara "diacritice" de chat manelist?!
Avatar utilizator
alexgogo-VA
veteran
veteran
Mesaje: 872
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 7:55 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Jurnal degeaba

Mesaj de alexgogo-VA »

Biznisul lui. Tre sa mananca si gura lui ceva, nu?
Avatar utilizator
alexgogo-VA
veteran
veteran
Mesaje: 872
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 7:55 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Jurnal degeaba

Mesaj de alexgogo-VA »

Daca stau sa ma gandesc. .. nu I-am dat nimic lui midnight. Ba mai mult, un genesis de-al lui mi l-a lasat odata ca imi placea lichidul... si atomizorul e tot la mine.

Nu prea l-ai nimerit pe baiatul asta cu mokangelile.
Eltanin
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 19
Membru din: Vin Aug 16, 2013 12:25 am

Re: Jurnal degeaba

Mesaj de Eltanin »

@slavyk Zice unul care shi-a pus "Y" in nick si litera mica la nume. Ca sa-tzi raspund, pot, dar nu vreau.

@alexgogo Apreciez ca itzi aperi prietenul, este laudabil, dar shtiu ca l-am nimerit bine si pot s-o si dovedesc daca s-ar merita efortul. Dar tzi-ar place sa itzi iei un "tzi-am zis eu!" de la mine? :lol:
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Jurnal degeaba

Mesaj de slavyk »

@eltanin: habar n-ai tu de ce am "y" si "k" in nick iar nick-ul asta, are mai multi ani decat are existenta ta constienta. Ai priceput?! :evil:
Si... Hmm... ce-i aia "s-ar merita" ?! Mai treci pe la scoala, bre!
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Jurnal degeaba

Mesaj de cristian »

@eltanin> Salut!
Daca ai ceva cu omul ala, de ce neaparat trebuie sa faci toata chestia asta in public?
Cel mai ok ar fi sa te lamuresti cu el. Cel putin pana acum se pare ca nu mai e nimeni care sa zica "da bre, ai dreptate".
Asta nu inseamna ca nu ai dreptate din punctul tau de vedere.
Dar ce naiba, vrei sa ajungi sa te certi cu toti pe tema asta? Serios.

Hai sa ramanem cum am fost pana acum, chiar trebuie sa ne balacarim unii pe altii? E un forum placut, sa-l mai lasam asa o perioada macar.

O zi buna iti doresc.

Stima!
Eltanin
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 19
Membru din: Vin Aug 16, 2013 12:25 am

Re: Jurnal degeaba

Mesaj de Eltanin »

slavyk scrie:@eltanin: habar n-ai tu de ce am "y" si "k" in nick iar nick-ul asta, are mai multi ani decat are existenta ta constienta. Ai priceput?! :evil:
Si... Hmm... ce-i aia "s-ar merita" ?! Mai treci pe la scoala, bre!
Pe vremea cand ma duceam eu la scoala Eltanin se scria cu majuscula. :D Abia ashtept sa ma luminezi tu in legatura cu "y" si "k".

S-ar merita = se merita la modul conditzional-optativ, timpul prezent
Da, shtiu ca verbul "a merita" nu este reflexiv, dar este o expresie des folosita in zona mea. Consider-o regionalism.

@cristian Am ales sa fac public tot balciul pentru ca omul abuzeaza de functzia de moderator pentru a shterge posturi care lui personal i se par incomode. De ce este ok sa spunem "mare om, mare caracter", dar nu este ok sa spunem "pomanagiu"? Forumul asta functzioneaza doar pe baza de pupaturi in dos?

Nu am nevoie de aprobarea multzimii ca sa am o parere si sa mi-o sustzin pe fatza, dar asa ca fapt divers s-au gasit unii sa-mi dea dreptate pe PM. :mrgreen: Si nu ma cert decat cu cei care simt nevoia sa se bage acolo unde nu le fierbe oala. Exemplu mai sus, domnul Slavyk, care e subit deranjat de modul in care scriu, dar ignora cu finetze dovezile grave de analfabetism din posturile altora, in mod special trendul cu cratima pusa mereu acolo unde nu trebuie.

Si cum ziceam in primul post, nu pot sa dau "FREE UP!!" pe bazar. :lol:
Avatar utilizator
alexgogo-VA
veteran
veteran
Mesaje: 872
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 7:55 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Jurnal degeaba

Mesaj de alexgogo-VA »

Nu poti sa faci si tu spam cum face toata lumea gen posturi de 3 cuvinte gen "e frumos" "sa il folosesti cu placere" "pinul central nu face contact".
Avatar utilizator
silpo
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 254
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 12:29 pm

Re: Jurnal degeaba

Mesaj de silpo »

@Eltanin,
Chiar dacă nu te interesează pe tine părerile "mulțimii", noi tot încercăm să te facem să înțelegi. Așa cum ți-a zis @Cristian, cei care au venit pe acest forum vor să comunice între ei, dar nu oricum, ci politicos, în liniște, fără ironii ieftine, fără scandal. Scopul este să ne ajutăm reciproc, să învățăm, dacă se poate, din experiența celor mai vechi în domeniu, a celor mai talentați, mai dibaci, etc. Chestia asta cu vânarea unui user, indiferent din ce motive, nu ne-am dorit-o și încercăm să nu se întâmple. De aceea apar reacții ale unor colegi de forum la tonul certăreț, uneori" țățesc" și inutil de "ironic" pe care îl folosești. Dacă este adevărat ceea ce afirmi, că de fapt, îți dorești doar să cumulezi 20 de postări ca să poți da "FREE UP!" pe Bazar, dar nu oricui, ci neapărat unui anumit user, a cărui existență, pe lumea asta, te irită pe tine, bine, fie și așa, dar ai putea să faci chestia asta... în altă parte!
Și pentru că tot ziceai că folosești scrierea cu "sh" și "tz" doar pentru că așa vrei tu (că doar nu ne închipuim că n-ai avea diacritice în computer!...), bănuiesc că chestia aia cu condiționalul-optativ al verbului "a merita", ai aruncat-o tot așa, pentru că vrei și nu pentru că nu ai ști elemente de morfologie a limbii române.
Totuși, să vedem:

Modurile verbului – modul conditional-optativ

Conditionalul-optativ prezinta o actiune dorita, dar a carei realizare depinde de o conditie.
El are două timpuri
a) prezent: aș scrie, ai scrie, ar scrie etc.
b) perfect: aș fi scris, ai fi scris, ar fi scris etc.

Conditional-optativul prezent se formeaza din infinitivul verbului de conjugat si verbul auxiliar “a avea” cu formele: aș, ai, ar, am, ați, ar.

În privința verbului "a merita", acesta se conjugă la condițional-optativ, desigur, "la mine în zonă", cam așa: eu aș merita, tu ai merita, el ar merita. Căci, după bine ziceai că știi, nu există forma de reflexiv a acestui verb. Bravo! Sau, că veni vorba, se zice mi-ar plăcea și nu mi-ar place . Trufia este unul din păcatele capitale. Nu este nevoie să te dai mare, mai ales atunci când domeniul respectiv nu îți este chiar la îndemână.
Așa că, în loc să te cerți cu lumea, pe aici, mai bine scrie și tu ceva interesant. Sau, măcar cum spune colegul @alexgogo, fă și tu un spam inocent...Repet, dacă vrei doar să te cerți, fă-o în altă parte!
Nu mai fumez din 26 septembrie 2011. Bravo mie!
Încuiat