de la fumatul clasic la vapatul de electronica

alexandruisp
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 11
Membru din: Dum Iul 06, 2014 10:24 am

de la fumatul clasic la vapatul de electronica

Mesaj de alexandruisp »

Va salut cu respect

Eu sunt Alex si am sa va impartasesc si voua cum am renuntat la fumatul clasic si am trecut la tigara electronica.
Eram in oras cu niste amici care vapau tigara electronica la sfatul unui prieten am incercat si eu o tigara electronica timp de o saptamana daca mi aduc aminte era o baterie ego cu un clearomisor CE5 si am folosit-o timp de o saptamina(bateria era imprumutata ) dupa care am achizitionat un kit cu doua baterii ego t de 100mA si am vapat din ele foarte mult timp cred ca multi dintre noi au inceput sa vapeze cu aceste baterii dupa un an am trecut la un vamo v2 si am folosit-o foarte mult timp dupa care am vrut ceva mai bun si am decis sa cumpar un svd care il am si in ziua de astazi si sunt multumit si acum de ea bineinteles ca intre timp am zis sa imi iau si un mod mecanic si sa il folosesc cu un dripper si am achizitionat si un ggts si un evic pe care il testez si acum si sunt foarte incantat de el si acum este un mod destul de bun zic eu
de cand am inceput sa vapez ma simt mult mai bine nu mai am probleme de respiratie nu mai obosesc dorm mai bine
si am inceput chiar sa mai iau si in greutate putin
buttadeus

Re: de la fumatul clasic la vapatul de electronica

Mesaj de buttadeus »

Daca Homer scria Odiseea cum ai scris tu, peripetiile noastre in a citi ar fi fost mult mai grele decat ce a patimit Ulise.
Ca sa ma explic, Alex, tu poti reciti si intelege ce ai scris?
orasanunick
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 122
Membru din: Vin Mai 16, 2014 2:41 pm
Localitate: Bucuresti

Re: de la fumatul clasic la vapatul de electronica

Mesaj de orasanunick »

Sfatul meu ar fii, sa inveti, sa folosesti semne de punctuatie.
Sent from my Nokia Lumia 520 using Tapatalk
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: de la fumatul clasic la vapatul de electronica

Mesaj de slavyk »

:) :) :) altceva nu am de zis.

trimis de pe S500 prin Tapatalk
hitzuzu
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 156
Membru din: Mar Iul 29, 2014 11:57 am

Re: de la fumatul clasic la vapatul de electronica

Mesaj de hitzuzu »

Frumos epopee ai skris u akma, felicitri & suckes mi deprte. :D
Avatar utilizator
bodobaza
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 162
Membru din: Sâm Aug 03, 2013 12:49 am
Localitate: Reghin/Cluj

Re: de la fumatul clasic la vapatul de electronica

Mesaj de bodobaza »

Si voi cum il corectati el o sa doarma mai bine la noapte. Am observat asta ca in mare parte pe forumuri si pe fb, adica peste tot unde vezi un articol, lumea sare repede cu corectarea. Va inteleg ca va deranjeaza, da am ajuns acolo ca numai asta vad peste tot, cum voi corectati omul. Te deranjeaza ? Opreste-te la prima greseala, vezi acolo sus X'ul ? No apasa-l si nu mai radeti de altii sau sa faceti pe profesori. Eu daca de acum in colo o sa scriu incorect credeti ca corectarea voastra o sa ma opreasca sa scriu incorect in continuare ? Ma rog, ora de gramatica vad oriunde intru sa citesc un articol,post sau ce mai gasesc.
Avatar utilizator
Sanitarium
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 269
Membru din: Joi Sep 19, 2013 11:21 pm

Re: de la fumatul clasic la vapatul de electronica

Mesaj de Sanitarium »

bodo, inteleg de ce te deranjeaza...
Avatar utilizator
Valahul
veteran
veteran
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Mai 13, 2013 5:05 pm
Localitate: Ardeal

Re: de la fumatul clasic la vapatul de electronica

Mesaj de Valahul »

orasanunick scrie:Sfatul meu ar fii, sa inveti, sa folosesti semne de punctuatie.
Sent from my Nokia Lumia 520 using Tapatalk
Sincer, si tu ar trebui sa mai inveti. Si nu numai treaba cu semnele de punctuatie. Fara suparare, evident. Adica sa sarim cand stapanim un domeniu, altfel e ca pilda cu barna si paiul din ochi.

In alta ordine de idei, a nu se intelege ca iau apararea lui alexandruisp, am cunoscut copii, si nu unul, care in liceu sau mai repede au trebuit sa abandoneze scoala din diverse motive, in general financiare. Moartea unuia dintre parinti, sau a ambilor, trebuind sa munceasca pentru a intretine fratii mai mici, etc. Copii care au vazut calculator doar la orele de informatica, si acolo in loc sa invete sa scrie, multi profesorii ii lasau sa se joace. Tin minte un copil de la munte, care venea pe jos, iarna, vara, cate 9 km in fiecare zi la scoala. Si iarna avea aceasi adidasi rupti in picioare si vesnic uzi. Decedand mama, a abandonat, mergea zilnic cu calul in padure dupa lemn, intretinand fratii mai mici. Nu e vina lor, e vina tarii astea nenorocite, in care ne conduc hotii. Asa cum au putut, acesti copii s-au descurcat si unii au prins chiar o situatie mai buna financiar, prin munca si abilitatile lor. Si-au luat telefoane, netul pe ele este acum accesibil tuturor, poate scule de vapat si uita ca scriu si pe forum.
Ar putea fi o explicatie. In fond, nu stii ce e in spatele fiecarui om, ce tragedii sau bucurii.
Nu spun ca este cazul lui alexandruisp. Macar nu a scris cu tz, etc specfic pustilor defecti.
Si bineinteles, asemenea scriere e greu de digerat, si inteleg perfect pozitia colegilor de forum care au protestat.
E greu de citit si tolerat.
Deci frate alexandruisp, incearca si tu omule si macar pune punct acolo unde se termina o propozitie, ca sa stim cand urmeaza alta. Eventual un spatiu doua etc.
Nimeni nu are nimic cu tine, ia criticile colegilor constructiv, esti binevenit, doar ca incearca si tu sa faci ceva cu scrisul si banuiesc ca totul va fi ok.
Felicitari pentru renuntarea la fumat!

P.S
hitzuzu scrie:Frumos epopee ai skris u akma, felicitri & suckes mi deprte. :D
+3. De mult nu am mai ras asa...
"Un om care se intelege bine cu toata lumea este lipsit de personalitate"
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, iubesc mai mult cainii."
"Am invatat de la animale lucruri mai multe si mai profunde decat de la oameni."
Avatar utilizator
degady64
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 305
Membru din: Sâm Dec 28, 2013 8:17 pm
Contact:

Re: de la fumatul clasic la vapatul de electronica

Mesaj de degady64 »

bodobaza scrie:eu daca de acum in colo o sa scriu incorect credeti ca corectarea voastra o sa ma opreasca sa scriu incorect in continuare ? Ma rog, ora de gramatica vad oriunde intru sa citesc un articol,post sau ce mai gasesc.
Bodo, de obicei atunci cand te corecteaza cineva, sau iti atrage atentia ca ai gresit, normal este sa incerci sa fii mai atent data viitoare ca sa nu mai gresesti. Nu spune nimeni ca nu mai faci greseli, mai un typo, mai o litera mancata sau un i in plus. Dar daca noi ca oameni nu incercam sa ne corectam, sa incercam sa devenim mai buni, daca nu ne intereseaza sa evoluam, inseamna ca facem umbra pamantului degeaba.

Si, in aceasta ordine de idei, normal ar fi sa nu te deranjeze cand altii te corecteaza, ci chiar sa le fii recunoscator pentru ca, pe de o parte, inseamna ca ceilalti citesc ce ai scris tu si, pe de alta parte, corectandu-te te ajuta sa elimini greselile si astfel sa devii mai bun.

Si in plus, nu cred ca cineva atrage atentia cand vede 1-2 greseli. De obicei se atrage atentia atunci cand greselile abunda, si cel care citeste se simte "agresat".

A scrie corect este o forma de respect fata de cei carora te adresezi. Pe mess, whatsupp sau alte forme de comunicare rapida, se mai accepta (dar macar trebuie sa se inteleaga ceea ce frei sa spui), dar aici suntem pe un forum, si putem reciti ce am scris si avem butonul de edit si ne putem corecta.

Parerea mea!
ImagineImagine
Avatar utilizator
bodobaza
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 162
Membru din: Sâm Aug 03, 2013 12:49 am
Localitate: Reghin/Cluj

Re: de la fumatul clasic la vapatul de electronica

Mesaj de bodobaza »

@degady: Ai perfecta dreptate, eu vorbeam la cum s-a ajuns corectatul asta, daca il corecta careva pe tipul de mai sus ar fi fost ok,dar nu s-a intamplat asa si nu se intampla nicaieri asa, ce se face aici pe grupuri,forumuri etc. nu se numeste corectare. Daca chiar vroia careva sa faca un bine, trimite un pm la user si daca el vrea editeaza dupa aia sau isi cere scuze daca nu poate, nu stiu, se descurca el.
Oricum, hai sa nu fim noi "grammar nazi" aici in jurnal si sa ne bucuram ca avem un nou vaper printre noi!
Avatar utilizator
onlybrunet
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 188
Membru din: Lun Aug 25, 2014 9:50 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: de la fumatul clasic la vapatul de electronica

Mesaj de onlybrunet »

Si apoi băiatul era destul de entuziast in descriere si in povestire,fericit si mulțumit ca a reușit sa scape de fumat.
Ca sa nu mai vorbesc de mizeria asta de touch screen......care pe mine ma exasperează....
Stima !
Scrie răspuns