DISCUTII LIBERE - Sondaj de opinie

Considerați oportună o secțiune de "discuții libere"?

Chestionarul s-a închis pe data de Sâm Ian 18, 2014 5:18 pm

Da
4
10%
Nu
37
90%
 
Voturi totale: 41
Avatar utilizator
AWE
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 273
Membru din: Mar Dec 24, 2013 11:32 am
Localitate: TM

Re: DISCUTII LIBERE - Sondaj de opinie

Mesaj de AWE »

Fara legatura cu subiectul, ce inseamna ET? De ce nu e-cig sau altceva?
Avatar utilizator
disLEXic
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 44
Membru din: Sâm Oct 19, 2013 5:27 pm
Localitate: Estul Salbatic

Re: DISCUTII LIBERE - Sondaj de opinie

Mesaj de disLEXic »

Fara legatura cu subiectul?
E.T. Extraterestrul (titlul original în engleză: E.T. the Extra-Terrestrial; numele se citește i ti) este un film science-fiction celebru, câștigător al premiului Oscar, regizat de Steven Spielberg și lansat în 1982. Filmul relatează povestea unui băiat, Elliot, care se împrietenește cu un botanist extraterestru eșuat pe Pământ, numit E.T., care încearcă să se întoarcă acasă pe planeta lui. Filmul a fost produs de Amblin Entertainment și distribuit de către Universal Pictures. A fost lansat prima dată în cinematografe în 1982, relansat în 1985 și apoi "îmbunătățit" și relansat în 2002 ca o ediție aniversară.
Pneumonoultramicroscopicsilicovolcanoconioză
Avatar utilizator
AWE
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 273
Membru din: Mar Dec 24, 2013 11:32 am
Localitate: TM

Re: DISCUTII LIBERE - Sondaj de opinie

Mesaj de AWE »

@ dislexic, ma refeream la ''fara legatura cu subiectul topicului dar inca avand legatura cu vapatul''. Sarcastic, are we? Dealtfel ar trebui sa te ignor de pe 14 Dec 2013, 18:28 daca iti zice ceva chestia asta.

Stau sa ma gandesc, dupa cum te exprimi uneori, poate ca deschiderea unei astfel de arii te-ar coafa, hm?
PS: (pentru cei ce nu cunosc subiectul, un link: http://vapersforum.ro/xxx-f71/permitem- ... ml#p116018" onclick="window.open(this.href);return false;)
Avatar utilizator
disLEXic
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 44
Membru din: Sâm Oct 19, 2013 5:27 pm
Localitate: Estul Salbatic

Re: DISCUTII LIBERE - Sondaj de opinie

Mesaj de disLEXic »

Cred ca mai mult l-ar coafa pe cel care deschide un subiect in baza caruia s-a injurat lumea, constient ca se va mai injura, intr-o zona a forumului in care injuriile sunt permise. Hmm...
PS. Te rog sa ma ignori. Voi face la fel.
Pneumonoultramicroscopicsilicovolcanoconioză
Avatar utilizator
AWE
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 273
Membru din: Mar Dec 24, 2013 11:32 am
Localitate: TM

Re: DISCUTII LIBERE - Sondaj de opinie

Mesaj de AWE »

Pai ia sa vedem.

1. Injuriile n-ar trebui permise in nicio zona a unui forum care se respecta.
2. Subiectul deschis nu era unul de scandal, dar avand in cap ideea ca unii nu se pot abtine, l-am deschis la xxx ca masura preventiva, dealtfel primul reply a dovedit ca am avut dreptate, n-ai putut sa te abtii.
3. Pentru cei care nu-si pot pastra decenta in prezenta unui subiect care nu le place, o idee ar fi sa nu intre pe topicul respectiv, nu? Sau sa intre fara sa decada in ochii altora prin ceea ce posteaza.
Avatar utilizator
silpo
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 254
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 12:29 pm

Re: DISCUTII LIBERE - Sondaj de opinie

Mesaj de silpo »

AWE scrie:Eh, pai eu am vrut doar sa atrag atentia asupra a ceea ce inseamna crearea unei zone unde fiecare poate folosi orice limbaj (in caz ca doreste, dar sunt convins ca doritori vor fi) si a faptului ca in respectiva zona lunrurile ar putea degenera foarte repede in ceva ce nu neaparat este de dorit.
Stimate coleg @AWE, exact asta a fost și dorința mea, ca userii să-și afirme opțiunea pentru civilizație și bun simț.
AWE scrie: Oricum decizia e a administratorilor forumului, nu a userilor, noi putem doar face propuneri.
Sunt convins că administrația forumului va ține seama de opțiunile userilor.

În privința părerilor lui @Don Giovani 69, îl rog, respectuos, să nu mai încerce să mă provoace la polemici. Ca un ultim răspuns, înainte de a-l ignora definitiv, precizez următoarele: prezentul sondaj nu a avut drept scop, în niciun caz, penalizarea unui singur om, ci exprimarea dorinței de normalitate și civilizație a userilor de pe acest forum. Și, oricât ar încerca @Don Giovani69 să mă provoace, nu o să reușească. pentru că, din punctul meu de vedere, domnia sa are o plăcere, habar n-am dacă și vreun interes, să provoace. Dacă este adevărat că frecventează cele două forumuri doar pentru, citez
" -sănătate;
-dispariția mirosului de țigară de pe mine și din jurul meu;
-economie la bugetul familiei", dacă îl interesează exclusiv subiectele legate de ET, de ce intră în polemici, în subiecte care nu au legătură, de niciun fel, cu ET-ul?
Oricum, este neclar din cele scrise de dânsul, ce trebuie să facem: ori trebuie să ignorăm userul care a încălcat regulamentul, ori moderatorii trebuie să-și facă datoria și să sancționeze orice abatere.
alexparazit scrie:
Sunt aproape sigur ca toti cei ce voteaza pentru au avut in minte un loc unde se poate face trolling - http://en.wikipedia.org/wiki/Troll_%28Internet%29" onclick="window.open(this.href);return false; sau unde se pot initia discutii aprinse culminand cu un potop de injurii si/sau expresii indecente. As fi curios cine sunt, din moment ce nu e vizibil cine a votat si cum.
n-ai nimerit-o. :D mai repede un loc unde sa-ti poti exprima opinia liber cu cuvintele pe care le consideri potrivite la un moment dat. e clar ca din cand in cand mai apare cate un personaj suspect care practic atrage dupa el injuraturi si ''mascari'' . nici aici si nici acolo nimeni nu a fost balacarit pe nedrept. daca in viata reala de multe ori folosim expresii si cuvinte care sant considerate obscene din diverse motive ,la fel pe youtube/fb etc etc ...nu vad dc ne-am autocenzura aici...nimeni nu e obligat sa se coboare la nivelul asta ..ca s-ar putea sa-i placa :lol: .ATAT
În ceea ce-l privește pe @alexparazit, postarea lui confirmă faptul că am avut dreptate atunci când am scris că, probabil, locul lui ar fi alături de prietenii pe care-i are pe acel forum (russell, pralea, etc). Din punctul meu de vedere, aceasta este mentalitatea acestui user, mentalitatea cuiva care consideră că pe acest forum există "personaje suspecte, care atrag înjurături și măscări"... Cu alte cuvinte, că să înțelegem, "personajele suspecte" sunt vinovate pentru că sunt suspecte și, implicit, atrag înjurături și măscări. Ba mai mult, nimeni nu a fost bălăcărit pe nedrept, zice el. Prin urmare, unii dintre noi am fost înjurați pe acel forum, alții - pe acest forum, pentru că așa era drept! Este drept să fim înjurați...!
Eu cred că este momentul ca moderatorii să reacționeze și să aplice prevederile regulamentului forumului, prevederi care, altminteri sunt universal valabile pe orice forum.

S-auzim de bine!
Nu mai fumez din 26 septembrie 2011. Bravo mie!
Avatar utilizator
Don Giovani69
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 107
Membru din: Dum Sep 15, 2013 12:47 pm
Localitate: Roman

Re: DISCUTII LIBERE - Sondaj de opinie

Mesaj de Don Giovani69 »

silpo scrie: Așa cum știm cu toții, acest sondaj a apărut din cauza folosirii unui limbaj îngrozitor de obscen, de către userul @alexparazit. Atât! Când am lansat acest sondaj, mi-am dorit un singur lucru, ca rezultatul votului să fie un categoric NU! Eu am votat NU!

@Don Giovani69, dacă eu inițiez un sondaj de opinie, pe o temă, nu înseamnă, în niciun caz, că eu îmi doresc ca răspunsul la sondaj să fie DA. Folosirea acelei denumiri a fost doar o încercare de eleganță, înțeleasă pe dos, de tine, cu intenție, cred eu.

de silpo » Dum Ian 12, 2014 10:50 pm

În privința părerilor lui @Don Giovani 69, îl rog, respectuos, să nu mai încerce să mă provoace la polemici. Ca un ultim răspuns, înainte de a-l ignora definitiv, precizez următoarele: prezentul sondaj nu a avut drept scop, în niciun caz, penalizarea unui singur om, ci exprimarea dorinței de normalitate și civilizație a userilor de pe acest forum.
Sunt ideile dumneavoastră exprimate la scurt timp una de cealaltă. Fiecare înțelege ce și cum dorește,dar EU am înțeles ca va contraziceți în afirmații!

Polemicile intre doua sau mai multe persoane ar trebui sa fie constructive,dacă se respecta câteva reguli de bun simt.
Chiar dacă v-am contrazis în anumite idei,nu cred ca am coborât sub nivelul de bun simt care ma caracterizează(strict părerea mea) !

Rog UMIL sa fiu ignorat,promit sa nu-mi mai dau cu părerea pentru a nu se înțelege ca doresc sa polemizez cu cineva!
Dumnezeu le-a dat oamenilor doar tutunul, ei au facut tigara cu mana lor!
Theo Mihai
Avatar utilizator
mariandex
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 237
Membru din: Dum Iun 30, 2013 10:34 am
Localitate: Bucuresti

Re: DISCUTII LIBERE - Sondaj de opinie

Mesaj de mariandex »

Salut si scuze ca mai ma bag odata in vorba in acest topic , dar vin si eu cu o parare a ceea ce inseamna pentru mine un topic " discutii libere " pentru mine inseamna acel tip de discutii ce nu face natura forumului in sine adica despre tigari electronice ci cu totul despre orice altceva ce va trece prin cap adica despre ce am facut aseara , despre ce film am vazut , despre un nou clip , poze inedite , etc. practic asta inseamna pentru mine discutii libere , exact ca la scoala , in pauza vorbim despre orice ( cu un limbaj decent ) iar in ore despre ce se preda la ora respectiva , asa ca mai postez odata un fragment din regulament si cred ca asta spune totul :


3. Respectati colegii si conducatorii forumului.

Prima conditie in orice relatie (chiar si una pe un forum online) o reprezinta RESPECTUL. Fata de ceilalti membri si fata de echipa administrativa. Nu sunt permise mesajele de batjocora la adresa unui alt utilizator, nu se permit comentarii rasiste/xenofobe etc.
Sunt permise discutiile chiar si cu aspect contradictioriu, atata timp cat tonul discutiei este unul civilizat, iar argumentele intemeiate.

Echipa administrativa are drepturi depline de administratie si responsabilitatea de a pastra aceasta comunitate la un nivel decent. Moderatorii vor edita mesajele ce aduc ofensa, vor da avertizari sau vor interzice accesul in forum pe o perioada determinata sau pentru totdeauna membrilor care incalca acest regulament in mod grav.

Echipa de moderatori raspunde pentru fiecare actiune fata de administratorul acestui forum. Daca sunteti de parere ca vi s-a adus o nedreptate, trimiteti un mesaj privat administratorului in care sa va explicati situatia. Orice atac personal adresat unui moderator sau administratorului va duce la interzicerea accesului pe forum pe termen nelimitat.

In momentul in care considerati ca un comentariu va aduce ofensa, contactati un moderator sau administratorul. NU replicati jignirilor in forum. Acest lucru va face parte din "flame war" si consecintele vor fi aceleasi ca si in cazul celui care a initiat atacul. Suntem siguri ca in timp vor aparea mici discutii, prin raportare discreta si discutii civilizate se pot insa rezolva.

Mesaje pe forum de genul "de ce mi s-a sters postul .." nu sunt permise si vor fi sterse. Prin acceptarea termenilor si conditiilor de aici, acceptati de asemenea faptul ca aceatsa comunitate este condusa de moderatori cu drept deplin de editare si stergere.

[ Aici moderatorul sau administratorul trebuie sa editeze postul , adica sa stearga postul initial si sa scrie " mesaj sters de catre admin/moderator " si dedesubt " Domnule (numele userului) v-am sters postul deoarece ati incalcat regulamentul forumului .... ( se expune motivul ) ... si ca urmare a acestui fapt aveti WARN sau BAN timp de x zile " , Cel putin asa mi se pare ok sa fie si din partea moderatorilor cand iau decizia sa stearga sau sa modifice un post . ]

4. Postati mesaje de calitate, nu spam.

Acest forum isi doreste sa reuneasca persoane mature, interesate de discutii de calitate. De aceea nu acceptam mesaje de tip "sms", sau cu folosire defectuoasa a limbii romane scrise. Intelegem greseli de tastare sau mici scapari ortografice, nu toleram insa un stil de scris imposibil de receptionat si neatent.

Mesajele postate reprezinta cartea de vizita a membrilor nostri, toata lumea va poate judeca dupa acestea. Incercati sa oferiti o imagine pozitiva.

Mesajele fara valoare informativa (lol, Big Grin, ditto etc.) vor fi sterse fara nici un preaviz. Mesajele jignitoare vor fi editate sau sterse complet.

5. Drepturi asupra continutului scris

Mesajele pe care le postati DEVIN PROPRIETATEA FORUMULUI IN MOMENTUL IN CARE LE-ATI POSTAT.
Odata ce au fost insa postate, mesajele vor fi gestionate de echipa administrativa dupa cum considera de cuviinta.


Cred ca aici ma opresc ( cu acest subiect , nu la a mai posta pe forum ) si sper ca echipa de moderatori sa-si faca treaba cat mai onest si sa dea sanctiunile cuvenite imediat oricui indiferent de rang sau user , chiar si mie :D , si sa nu tolereze nimic ( pentru ca altfel nu se poate , daca itinzi un deget ti se ia toata mana si nu e corect ) daca nu e ordine se va ajunge si pe acest forum ca si pe vapers , doar useri ca chef de balacareala si misto , pentru ca restul o sa migreze sau o sa-si faca alte forumuri satui de balacareala , oricum vedem balacareala si "mistouri" peste tot in trafic , la tv , la servici , etc.

Cel putin asta e parerea mea si mi-o sustin pana in panzele albe cu un limbaj decent , si fara a face atac la persoana , eu atac doar ideea , pentru ca nu cunosc fizic persoana care mi-a trimis un mesaj nu imi permit sa o jignesc nici macar din spatele unei tastaturi ascuns sub un nickname

HAPPY VAPING !
Imagine
Teorie este atunci cand stii totul, dar nu merge nimic.
Practica este cand toate merg, dar nu stii de ce.
Eu imbin teoria cu practica : nu merge nimic si nu stiu de ce . :D
Avatar utilizator
moremih
veteran
veteran
Mesaje: 538
Membru din: Dum Sep 22, 2013 12:18 am

Re: DISCUTII LIBERE - Sondaj de opinie

Mesaj de moremih »

Oare este chiar asa de greu sa treci mai departe si sa nu te injosesti folosind cuvinte urate obscene ? .
Cred ca nu .
Deci , revin si ma alatur lui mariandex ; Oricine foloseste asemenea limbaj , indiferent de
sectiunea forumului sa fie banat de catre administratorul forumului sau sectiunii respective a forumului .
Macar aici sa se respecte : " Nimeni nu-i mai presus de lege"
Stima


Sent from my Nivo using Tapatalk 2
Avatar utilizator
Don Giovani69
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 107
Membru din: Dum Sep 15, 2013 12:47 pm
Localitate: Roman

Re: DISCUTII LIBERE - Sondaj de opinie

Mesaj de Don Giovani69 »

moremih scrie:... Oricine foloseste asemenea limbaj , indiferent de
sectiunea forumului sa fie banat de catre administratorul forumului sau sectiunii respective a forumului .
Macar aici sa se respecte : " Nimeni nu-i mai presus de lege"
Stima

Sent from my Nivo using Tapatalk 2
Perfect de acord,astfel nu mai apar nici sondaje de opinie de acest gen pentru ca nu-și mai au rostul !
Dumnezeu le-a dat oamenilor doar tutunul, ei au facut tigara cu mana lor!
Theo Mihai
Avatar utilizator
Administrator
Administratorul site-ului
Administratorul site-ului
Mesaje: 93
Membru din: Lun Mai 13, 2013 4:53 pm

Re: DISCUTII LIBERE - Sondaj de opinie

Mesaj de Administrator »

Topic inchis.
Opinia utilizatorilor forumului a fost exprimata clar si va fi respectata.
Încuiat