Iohannis presedinte!

Scrie răspuns
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Iohannis presedinte!

Mesaj de slavyk »

Știi tu povestea cu filozoful și tăcerea... O grăit gura fără el...
Și nu-s supărat. Deloc. Dimpotrivă.
Avatar utilizator
degady64
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 305
Membru din: Sâm Dec 28, 2013 8:17 pm
Contact:

Re: Iohannis presedinte!

Mesaj de degady64 »

Midnight Caller scrie:Atunci mai citeste :

http://www.romaniatv.net/alerta-in-arde ... 84057.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Si e de la RomaniaTV, nu de la Antena 3. Crezi ca il sustin ca le place zambetul lui ?

Daca mai cauti "autonomie transilvania iohannis" gasesti destul material de lectura.
Mid, Romania TV este a lui Sebastian Ghita, deputat si preşedinte al organizaţiei PSD online. Cred ca asta spune tot. Nu mai asculta si crede orbeste ce spune Romania TV si A3, si nici B1TV sau Realitatea, ci judeca cu capul tau.
Parca ne intoarcem in 90 cand au venit minerii si strigau ˝Nu ne vindem tara˝ si pana la urma au luat-o securistii nostri pe gratis.
ImagineImagine
Avatar utilizator
Midnight Caller
veteran
veteran
Mesaje: 860
Membru din: Dum Iun 30, 2013 6:09 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Iohannis presedinte!

Mesaj de Midnight Caller »

Din cate stiu RTV era chitita anti-PSD ultima oara si pupau in fund regimul basist. Altii au zis ca e cea mai echilibrata televiziune. De-aceea am si trimis link la adresa lor.
Avatar utilizator
Midnight Caller
veteran
veteran
Mesaje: 860
Membru din: Dum Iun 30, 2013 6:09 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Iohannis presedinte!

Mesaj de Midnight Caller »

Traiasca timesnewroman :)
hitzuzu
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 156
Membru din: Mar Iul 29, 2014 11:57 am

Re: Iohannis presedinte!

Mesaj de hitzuzu »

Hai mai doar nu credeti povestile cu autonomia si independenta ținuturilor.....astea sunt baliverne iesite din gurile candidatilor pentru atragerea votantilor....alaturi de cresterea miraculoasa a pensiilor, salariilor si a locurilor de muncă. Vorbe de pe vremea comunistilor cand Ceaușescu promitea locuri de munca tinerilor si adultilor si pensii vârstnicilor. Poporul e comunist si asta vrea sa audă ca promisiuni din partea unui candidat la președinție chiar daca astea putin depind de presedinte.



Hai sa bagam un pic de mentă la drip si sa ne răcorim nitel.



Nimeni nu vinde nimic....desi industria străină ne tine in viată....cel putin in Ardeal.



Ardealul nu e ciumat si nici plin cu unguri sau nemti....avem influente germano-ungare care au lăsat urme in stilul nostru de viata si ne-au făcut sa trăim altfel. Cine a fost in Ardeal stie despre ce vorbesc.



Edit:

Pdl nu ne -a vândut si nici nu ne va vinde. Pnl nici atât.
Avatar utilizator
degady64
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 305
Membru din: Sâm Dec 28, 2013 8:17 pm
Contact:

Re: Iohannis presedinte!

Mesaj de degady64 »

Midnight Caller scrie:Din cate stiu RTV era chitita anti-PSD ultima oara si pupau in fund regimul basist. Altii au zis ca e cea mai echilibrata televiziune. De-aceea am si trimis link la adresa lor.
Mid, confunzi RTV care este Romania TV si este a lui Ghita cu Realitatea TV care este a lui Gusa si despre care votantii PSD spun ca este "basista" desi sincer tot nu inteleg ce inseamna in viziunea lor :L)
ImagineImagine
Avatar utilizator
SemperPri
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 76
Membru din: Mie Sep 03, 2014 4:50 am

Re: Iohannis presedinte!

Mesaj de SemperPri »

Voi ce vapati in ultimul timp? Vreau si eu. :wtf:
Avatar utilizator
Screciu george
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 258
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 7:42 pm
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Iohannis presedinte!

Mesaj de Screciu george »

Cred ca jamaica de la tob :)
Invata din greselile altora, viata e prea scurta pentru a le face tu insuti pe toate.
c__b
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 391
Membru din: Dum Aug 18, 2013 1:59 am
Localitate: Targu Mures

Re: Iohannis presedinte!

Mesaj de c__b »

Daca se vinde Transilvania, oare vom avea nevoie de pasaport pentru a ajunge in Bucuresti?
Partea cu regionalizarea / federalizarea nu e rea, daca e facuta cu cap. Ar mai responsabiliza clasa politica, si ar fi mult mai pe "cum iti asterni, asa dormi"!
Motanel05
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 462
Membru din: Lun Sep 23, 2013 2:13 pm
Localitate: Comanesti Jud. Bacau
Contact:

Re: Iohannis presedinte!

Mesaj de Motanel05 »

Apoi no, cu pasaport in Transilvania o fi cum o fi, dar ce te faci daca in partea cealalta am fi fost obligati sa invatam ruseste ?!? Oricum, toate aceste idei sunt apa de ploaie, sunt aiurea si aberante.
Mai bine sa revenim la realitate, ne asteapta cumatra iarna, iarna in care ni se vor goli buzunarele pe facturi la gaze si curent, ne asteapta un nou an in care, dupa opinia analistilor adevarati, inevitabil vom plati impozite si taxe mai mari pentru a carpi gaura facuta la buget cu campania si pomenile electorale...
Blah, ma gândesc cum si ce sa fac sa reusesc si eu sa-mi iau jucaria asta, aici am gasit pretul cel mai mic :
http://www.megavap.com/electroniques/64 ... 4-you.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Cat despre politica, stati linistiti, tot VOI veti platii toate oalele sparte. Oricum ati fi, basisti sau pesedisti.... ;)
Avatar utilizator
Midnight Caller
veteran
veteran
Mesaje: 860
Membru din: Dum Iun 30, 2013 6:09 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Iohannis presedinte!

Mesaj de Midnight Caller »

Sunt foarte curios daca o sa faca ceva pt satul Iohannisfeld. Da, exista acest sat in vestul Timisoarei. Macar ca simpatie ca ii poarta numele, ca traiesc saracii ca in evul mediu
Avatar utilizator
danezu
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 218
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 1:56 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Iohannis presedinte!

Mesaj de danezu »

O sa faca ce au facut si fsneii si psdeii in 18-20 de ani de guvernare......O sa-l dea la fer vechi:)

Trimis de pe al meu SM-N9005
Nu mai fumez din 01.03.2012
hitzuzu
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 156
Membru din: Mar Iul 29, 2014 11:57 am

Re: Iohannis presedinte!

Mesaj de hitzuzu »

Am văzut si eu la tv stirea si într-adevăr satul e rupt de lume. Satele care cat de cat sunt dezvoltate decent (mă doare sufletul sa spun sub decent) sunt cele prin care trec șoselele importante ca drumurile europene. In rest parca sunt sate uitate de civilizație, desigur sunt si exceptii. Nu imi imaginez ca acel sat sa fie dezvoltat in următorii 50 de ani. Daca nu exista o industrie apropiata de o comuna tinerii vor pleca de acolo prin fenomenul de urbanism si se va desfiinta.


Suntem la o distanta de ani lumina fata de tarile care urmează dupa Ungaria. Nu ma astept la minuni din partea presedintelui. De asemenea statul nu poate produce locuri de munca fără investitori străini.


Hai sa privim realitatea: Tarile in curs de dezvoltare sunt sclavele celor dezvoltate: Germania, Franta, America, samd. Noi lucram pentru ei iar ei se imbogatesc pe spinarea noastră....ne asigura doar locul de munca si salariile mici confirm grilei tarisoarei noastre de salarizare.


Au trecut putini ani de la comunism in care am trăit intr-o sărăcie mascată iar părerea mea e ca PSD reprezintă, in linii mari, simbolul ramasitelor comunismului. In stafful pardidului sunt persoane care au avut functii in perioada Ceaușistă, cel putin in judetul meu asa se prezinta situatia.
Motanel05
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 462
Membru din: Lun Sep 23, 2013 2:13 pm
Localitate: Comanesti Jud. Bacau
Contact:

Re: Iohannis presedinte!

Mesaj de Motanel05 »

Stimate hitzuzu, NU au trecut putini ani de la comunism, avem 70 de ani de când tara asta traieste sub comunism. Chiar daca in ultimii 25 ani a fost mascat sub faldurile democratiei. Unii au trait cu speranta ca daca se schimba o generatie (cum prezisese si Brucan) se va schimba ceva si in tara asta. Sau inselat, fiul lui Hrebenciuc, Nastase, Ponta, Dragnea si a celorlati ca ei, nu au cum sa gandeasca altfel decat in preceptele comuniste. In intelepciunea lui poporul nostru stie ca "ce naste din pisica, soareci manaca"...Ca traim acum in aceasta tara ca saracii Europei, este o realitate crunta, si in proportie de 99% trebuie sa "multumim" pentru asta celor care l-au ales pe Iliescu si ai lui ani la rand ca sa conduca destinele noastre. Un mare istoric a afirmat " acest popor este in chintesenta lui regal, plecând de la Decebal si pana la Mihai, si-a ales doar regi conducatori; presedintii au venit peste romani odata cu cap-urile si tancurile rusesti "...
Poate macar acum vor incepe si altii sa realizeze ca peste tot in lume comunismul a adus doar saracie si nedreptate. Si poate vor termina pentru totdeauna cu acolitii lui, sa intram si noi in rand cu lumea civilizata. Duminica care a trecut a reaprins acesta speranta.
PS: ati remarcat la alegeri cati romani sunt in tarile comuniste oficial, si cati sunt in tarile capitaliste? OARE DE CE ?
Avatar utilizator
Midnight Caller
veteran
veteran
Mesaje: 860
Membru din: Dum Iun 30, 2013 6:09 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Iohannis presedinte!

Mesaj de Midnight Caller »

Stimate Motanel,
Conform definitiei, COMUNISMUL este "o ideologie care, oficial, promovează un sistem social în care nu există stat, clase sociale și proprietate privată, și care are scopul de a realiza o societate egalitară;"
Ti se pare cumva ca din 1989 pana acum, s-a guvernat in sensul asta cand a fost PSD-ul la conducere, partid pe care il numesti cu pasiune si ardoare un partid "comunist" ? Ai vazut egalizarea claselor sociale prin impozite diferentiate ? Ai vazut confiscari de la bogati sau locuri de munca obligatorii pentru patura de jos ? Eu am vazut exact INVERSUL. Sau ne place sa folosim cuvinte impamantenite pentru situatii fara legatura cu sensul cuvantului ?

Vad ca in ultima vreme "comunism" e folosit cu la fel de multa usurinta ca "adidasi" pentru orice tip de pantof sport, "blugi" pentru orice pantalon, "rigips" pentru orice plata de gips-carton, desi la baza cuvantul are un sens strict care a fost largit doar pentru usurinta in exprimare, nu pentru corectitudine.

Cum nu ni se da moca, cum nu suntem lasati sa facem ceva, cum suntem furati, gata, sunt comunisti !

Crede-ma, MULTORA le-a mers mult mai bine in comunism, si multi regreta regimul, chiar daca nu erau membri de partid.

Citeste putin : http://drobalex.wordpress.com/2012/09/0 ... cile-sale/" onclick="window.open(this.href);return false;

Faptul ca o idee buna a fost implementata GRESIT nu inseamna ca nu a fost o idee buna. Nu gasesti multi alegatori in tarile comuniste pentru OMUL ESTE O FIINTA EGOISTA, care vrea sa munceasca pentru bunastarea LUI, nu pentru bunastarea SOCIETATII. Vrea egalitate, dar vrea ca el sa fie "mai egal" ca ceilalti.
Scrie răspuns