Alegeri 2014 - Buna la cafea

Avatar utilizator
degady64
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 305
Membru din: Sâm Dec 28, 2013 8:17 pm
Contact:

Re: Alegeri 2014 - Buna la cafea

Mesaj de degady64 »

Si ca tot vorbea buttadeus de Basescu si cum timp de 10 ani a nenorocit el tara asta:
Ia să vedem ce s-a întâmplat în acest regim odios: din 2004 până în 2008 prim-ministru a fost Călin Popescu-Tăriceanu. Din mai 2012 până în decembrie 2014 prim-ministru este Victor-Viorel Ponta – trei ani. Deci patru de la Tăriceanu și cu trei de la Ponta sunt șapte ani în care prim-miniștri au fost ei. Și să mai punem un an, 2009, în care PSD, inclusiv Victor Ponta, au fost la guvernare, iar Ponta în Guvern.
Ce regim domne de teroare, in care 8 ani din cei 10 a avut prim ministrii anti-Basescu :L) Regim de teroare domne. Se vede ca multi dintre colegii de aici nu au prins adevaratul regim de teroare de pana in 89 in care au fost omorati sute de mii si milioane de romani doar penru ca au deschis gura sa spuna ceva care nu a convenit Puterii de atunci
ImagineImagine
c__b
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 391
Membru din: Dum Aug 18, 2013 1:59 am
Localitate: Targu Mures

Re: Alegeri 2014 - Buna la cafea

Mesaj de c__b »

Hai sa mai destindem atmosfera (desii unii s-ar putea sa nu o inghita):
Nu stiti la cat a mai ajuns cresterea economica? Am trecut de 10%?
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Alegeri 2014 - Buna la cafea

Mesaj de slavyk »

degady64 scrie:Si ca tot vorbea buttadeus de Basescu si cum timp de 10 ani a nenorocit el tara asta:
Ia să vedem ce s-a întâmplat în acest regim odios: din 2004 până în 2008 prim-ministru a fost Călin Popescu-Tăriceanu. Din mai 2012 până în decembrie 2014 prim-ministru este Victor-Viorel Ponta – trei ani. Deci patru de la Tăriceanu și cu trei de la Ponta sunt șapte ani în care prim-miniștri au fost ei. Și să mai punem un an, 2009, în care PSD, inclusiv Victor Ponta, au fost la guvernare, iar Ponta în Guvern.
Ce regim domne de teroare, in care 8 ani din cei 10 a avut prim ministrii anti-Basescu :L) Regim de teroare domne. Se vede ca multi dintre colegii de aici nu au prins adevaratul regim de teroare de pana in 89 in care au fost omorati sute de mii si milioane de romani doar penru ca au deschis gura sa spuna ceva care nu a convenit Puterii de atunci
Iar ce spui tu referitor la "adevaratul regim de teroare de pana in 89" e o mare gogomănie, ca să folosesc un eufemism...
Și uiți cu cine era aliat pdl în 2004 și cum l-a impus pe gigolo-ul infam prim-ministru, împotriva rezultatelor de la alegeri. Atunci ați jubilat, voi ăștia, pentru care jigodia numită băsesscu vă e zeu iar tot ce reprezintă el, religie.
PNL, trebuia să dispară atunci, precum PNȚ, în groapa de gunoi a istoriei, după jaful combinat cu prostie și nemernicie, demarat în decembrie 1996.
Am cunoscut mulți sași, am stat în Sibiu 3 ani (între '75...'78, secolul trecut), am avut relații deosebite cu mulți dintre ei și l-aș fi votat pe KWJ cu ambele mîini dar cu staff-ul din background-ul pe care îl are, nu pot! Ar fi ca și cum aș vota haita de viermi videanu, boc, udrea, băsescu, copos (da, ăla care-i la pîrnaie), etc deci nu-mi rămîne decît să merg la vot și să stampilez de două ori. :mrgreen:
hitzuzu
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 156
Membru din: Mar Iul 29, 2014 11:57 am

Re: Alegeri 2014 - Buna la cafea

Mesaj de hitzuzu »

Dormiti linistiti ca Ponta va fi presedinte!

Acum savurez cafeaua citind posturile :))))

Ambele partide sunt pline ochi cu oameni corupti, marele salvator albastru nu se stie exprima iar cel rosu minte bine.

Schimbările se pot face in timp si putin cate putin asa ca nu imi pun speranță in niciunul dintre ei.

La cat de mult au încercat sa mă vrăjească am sa votez cu amândoi.

Indemn si eu ca lumea sa meargă la vot, mai ales cei care au primit ulei si conserve.
Avatar utilizator
Valahul
veteran
veteran
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Mai 13, 2013 5:05 pm
Localitate: Ardeal

Re: Alegeri 2014 - Buna la cafea

Mesaj de Valahul »

slavyk scrie:Iar ce spui tu referitor la "adevaratul regim de teroare de pana in 89" e o mare gogomănie, ca să folosesc un eufemism...
Iata de ce eu cred ca vei vota cu ponta. Cu ambele maini. Doar ca vrei sa o dai un pic sa iasa si bine.
Prin cele afirmate mai sus, ai batjocorit si intinat memoria tuturor romanilor morti in Revolutia din Decembrie 1989...
Care au murit, au stat in fata gloantelor, ca acel regim sa inceteze.
Cu siguranta tie ti-a fost bine atunci, se deduce.
slavyk scrie:Am cunoscut mulți sași, am stat în Sibiu 3 ani (între '75...'78, secolul trecut), am avut relații deosebite
E normal sa continui sa sustii un regim in care ti-ai petrecut mare parte din viata, in care te-ai format.
Si dupa cate vad, nu ti-a mers tocmai rau atunci.

P.S - sunt in criza de timp, dar promit ca dupa masa revin cu un post mai larg.
"Un om care se intelege bine cu toata lumea este lipsit de personalitate"
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, iubesc mai mult cainii."
"Am invatat de la animale lucruri mai multe si mai profunde decat de la oameni."
Avatar utilizator
zagga
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 118
Membru din: Joi Oct 24, 2013 1:41 pm
Localitate: Iasi

Re: Alegeri 2014 - Buna la cafea

Mesaj de zagga »

buttadeus scrie: Voi faceti ce vreti dar eu ma retrag.
Pai nu mai facem chiar ce vrem, eu unul ma tin cu mana de nas, ca pute al naibii pe topicul asta. Numai opiniile contrare ar fi fost ok, chiar dorite intru animarea lui. Dar nu, s-a plusat. Pacat.

Revenind la subiect, nu inteleg deloc cum poate cineva sa-l sustina pe J pe motiv ca a facut B un indemn aseara, nu inteleg cum poate primi P un vot de la cineva care are idee ce va deveni Romania dupa ce iese asta presedinte, nu inteleg cum nu se vede ca P este cam acelasi lucru cu B, ca astia doi devin si frati de cruce daca aceleasi interese meschine ii unesc.
Nu inteleg de ce momentul 0, atat de explicit, e ignorat cu seninatate. Cand USL-ul a castigat covarsitor alegerile pe mesajul anti-B si la cateva zile P l-a relegitimat printr-un pact de coabitare, colaborare, pact de cacat ce sfida la acea vreme orice bruma de respect si consideratie pentru o imensa masa de romani carora le strigase, promisese solemn cu totul altceva in campanie, si nu numai.
Nu mai inteleg, de exemplu, cum de il sustine A3 cu atata zel pe P, cand asta declara insistent, sus si raspicat, ca el a numit-o pe sefa DNA-ului, nu altcineva. DNA care e reclamat virulent de A3 ca i l-a bagat nevinovat la zdup pe V.
Nu inteleg, imi asum, am piticii mei.
Inteleg insa ca Sibiul, oras model, e laudat chiar si de adversarii lui J cei mai inversunati. Ca P nu are nimic concret de aratat care sa-i dovedeasca, din trecut, maiestria pusa in folosul semenilor romani.
Avatar utilizator
silpo
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 254
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 12:29 pm

Re: Alegeri 2014 - Buna la cafea

Mesaj de silpo »

Pentru că avem aici un topic despre alegeri, iată o piesă din 2009. Foarte cunoscută. Îmi cer scuze față de cei care nu sunt fani ai genului muzical respectiv, dar piesa este foarte.... însuflețitoare!!! Cam așa sunt campaniile electorale în țara noastră. Ăsta e nivelul.

[youtube][/youtube]
Nu mai fumez din 26 septembrie 2011. Bravo mie!
Moderator3
moderator
moderator
Mesaje: 11
Membru din: Joi Oct 31, 2013 11:10 am

Re: Alegeri 2014 - Buna la cafea

Mesaj de Moderator3 »

Una peste alta, a fost un topic interesant. Ne-am exprimat părerile, e în regulă. Din păcate, pe alocuri, s-au depășit foarte tare limitele. E păcat, pentru că ne dorim ca acest forum să rămână așa cum a fost, adică unul civilizat. Pentru că alegerile vor fi oricum mâine și pentru că discuțiile au fost, în unele cazuri, mult prea aprinse, considerăm că topicul trebuie închis.
Urăm succes candidaților și susținătorilor lor.
Încuiat