Alegeri 2014 - Buna la cafea

Avatar utilizator
degady64
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 305
Membru din: Sâm Dec 28, 2013 8:17 pm
Contact:

Re: Alegeri 2014 - Buna la cafea

Mesaj de degady64 »

Midnight Caller scrie:Adevarat cu campania mizerabial ! Mai lipsea numai sa-si dea unul altuia foc la sedii.
Cand spun "basist" spun ca B1 sustine tot ce a insemnat si inseamna basescu (prin clica lui care acum sunt in spatele lui iohannis). Presa trebuie sa fie impartiala. La fel cum Antena 3 e de dreapta si denigreaza ACL-ul si membrii ei, acelasi lucru il fac B1 si RealitateaTV
Mid, tu te uiti la B1TV? Aproape la fiecare emisiune a fost prezent in studio un reprezentant al PSD & Co, si al ACL-ului care si-au spus punctul de vedere. La fel, in aceasta campanie Ponta a fost de mai multe ori prezent la B1TV. Si Ponta si cei din partea lui au dat in Basescu cat au putut si nimeni nu le-a inchis gura, i-au lasat sa isi exprime optiunile.
Din punctul meu de vedere, B1TV este un post TV care incearca sa fie echilibrat, si la care unii moderatori au inclinatii de dreapta, dar la care sunt invitati, prezenti si ascultati cu respect (ca altfel nu ar mai veni nsi a 2-a oara) oameni politici din toate partidele.
Si tot din punctul meu de vedere, Basescu, cu toate gafele si prostiile pe care le-a facut, a fost cel mai bun presedinte de dupa 89. Iliescu are partea lui de vina si ar trebui judecat pentru sutele de morti din 89 si 90, iar Constantinescu a fost incolor, inodor si insipid.
ImagineImagine
Avatar utilizator
Valahul
veteran
veteran
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Mai 13, 2013 5:05 pm
Localitate: Ardeal

Re: Alegeri 2014 - Buna la cafea

Mesaj de Valahul »

Asa, de weekend... ponta aceasi poezie populista si expirata...

[youtube][/youtube]

Si foarte adevarat:

Un popor care voteaza corupti, hoti, impostori si tradatori....nu este VICTIMA ...ci ..COMPLICE !!!!
"Un om care se intelege bine cu toata lumea este lipsit de personalitate"
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, iubesc mai mult cainii."
"Am invatat de la animale lucruri mai multe si mai profunde decat de la oameni."
Avatar utilizator
Valahul
veteran
veteran
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Mai 13, 2013 5:05 pm
Localitate: Ardeal

Re: Alegeri 2014 - Buna la cafea

Mesaj de Valahul »

P.S:

[youtube][/youtube]
"Un om care se intelege bine cu toata lumea este lipsit de personalitate"
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, iubesc mai mult cainii."
"Am invatat de la animale lucruri mai multe si mai profunde decat de la oameni."
Avatar utilizator
Genesis1900
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 37
Membru din: Vin Ian 17, 2014 9:42 pm

Re: Alegeri 2014 - Buna la cafea

Mesaj de Genesis1900 »

Aceasta Gabi Firea din Galati ne spune cine iese presedinte si de ce!

Spuneti bunicilor ca daca iese Iohannis presedinte il pune pe Ion Iliescu prim-ministru...poate asa avem o sansa :L) :L)

[youtube][/youtube]
c__b
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 391
Membru din: Dum Aug 18, 2013 1:59 am
Localitate: Targu Mures

Re: Alegeri 2014 - Buna la cafea

Mesaj de c__b »

Asa, pe romaneste, neaos, despre bunul simt in Ardeal: cand ala ti se pisa in cap, iti zambeste in fata, si iti explica cum ca de fapt e o ploaie calduta de vara, ti-e tie rusine de rusinea lui, ramai cateva secunde cu gura cascata, inchizi gura in sec, si ti-e jena sa ii spui ca de fapt nu e chiar asa. Pentru ca desi lucrul este evident pentru amandoi, el o tine mai departe pe al lui.

Mana sus pentru cine a recunoscut scena!
Motanel05
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 462
Membru din: Lun Sep 23, 2013 2:13 pm
Localitate: Comanesti Jud. Bacau
Contact:

Re: Alegeri 2014 - Buna la cafea

Mesaj de Motanel05 »

Tristetea este ca marea majoritate (direct interesta, sau, naiva si imbecilizata) voteaza in rosu...Culmea ineptiei este ca, in mare proportie, acestia sunt beneficiarii directi ai celor care muncesc in tari unde nu se mai gandeste nimeni la urmasii comunistilor( nu prea sunt cazuri in care familii sa traiasca cu banii trimisi din tari coministe...). Lumea progreseaza, vrea dezvoltare si bunastare, la noi se vrea partidul-stat si un "tatuc" atotputernic, chiar daca e machiat si reinprospatat in starie noi...Daca duminica se alege psd, e clar ca Tutea a avut perfecta dreptate si a fost un mare vizionar.
http://www.historia.ro/exclusiv_web/gen ... por-idioti" onclick="window.open(this.href);return false;

Si ma repet din postarea anterioara, tare as vrea sa mai discutam tot aici pe la sfarsitul lui Martie 2015 daca iese psd, sa vedem ce bine va fi atunci. Nu de alta, dar dupa cifrele citite cu enfaza ieri seara de Ponta, cresterea economica este in continua crestere! :D
Sunt parerile mele si NU doresc polemica cu nimeni.
Avatar utilizator
Valahul
veteran
veteran
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Mai 13, 2013 5:05 pm
Localitate: Ardeal

Re: Alegeri 2014 - Buna la cafea

Mesaj de Valahul »

Cat de las e acest om atat de mic... aceasi placa...:

[youtube][/youtube]
"Un om care se intelege bine cu toata lumea este lipsit de personalitate"
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, iubesc mai mult cainii."
"Am invatat de la animale lucruri mai multe si mai profunde decat de la oameni."
buttadeus

Re: Alegeri 2014 - Buna la cafea

Mesaj de buttadeus »

Adica pentru voi nu are nicio importanta ca cei care l-au sustinut basescu cu frate arestat, suspectat de trafic de influenta, su toata familia urmarita penal il sustin si pe retardat? retardat e iohannis , nu alegatorii lui (asta ca sa nu fiu acuzat ca va insult).
Avatar utilizator
silpo
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 254
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 12:29 pm

Re: Alegeri 2014 - Buna la cafea

Mesaj de silpo »

Cu precizarea că nu îmi place Ponta, nu am votat și nu voi vota niciodată PSD-ul, doresc, totuși, să vă transmit următoarele:
[youtube][/youtube]
Singura voastră șansă este să faceți ceea ce v-a cerut astăzi președintele vostru, adică să ieșiți la vot împotriva PSD-ului. Deși, așa cum îl știm, s-ar putea ca mâine să vă ceară taman pe dos.
Deci, ca să o citez pe ilustra-i fiică, vă urez multe și nemăsurate "succcesuri"!

P.S. Motănel, să știi că e o măgărie să-i faci "naivi și imbecilizați" pe ăia care votează un partid, oricare ar fi el. Faptul că eu, repet, nu am votat niciodată PSD-ul și nici nu o voi face, nu mă face inteligent, iar faptul că tu îți exprimi părerea și nu dorești polemici nu mă interesează. Și nici nu vreau să polemizez cu tine, nu am cu cine, din motive care, în mod sigur, vor scăpa înțelegerii tale.
Nu mai fumez din 26 septembrie 2011. Bravo mie!
Avatar utilizator
Mar1o
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 431
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:57 pm
Localitate: GL

Re: Alegeri 2014 - Buna la cafea

Mesaj de Mar1o »

buttadeus scrie:Adica pentru voi nu are nicio importanta ca cei care l-au sustinut basescu cu frate arestat, suspectat de trafic de influenta, su toata familia urmarita penal il sustin si pe retardat? retardat e iohannis , nu alegatorii lui (asta ca sa nu fiu acuzat ca va insult).
Fiecare dintre cei doi are gashca lui de sustinatori dubiosi. Nu cred ca e un argument. Nu am votat niciodata PSD, nu mi-au dat niciun motiv serios pentru care s-o fac acum. Nici macar jumate de motiv.

Motive sa votez contra (omului) lor? Din belsug.
buttadeus

Re: Alegeri 2014 - Buna la cafea

Mesaj de buttadeus »

Ce-mi da mie cu virgula, e agresivitatea sustinatorilor celui cu romania bunului simt. Daca spui ca votezi psd (eu o fac) esti acuzat de toate atrocitatile din lume si esti insultat mai rau ca un criminal de razboi. Unde e bunul simt? Uitati la biografia neamtului, ala e mai roman in apucaturi decat un moldovean. ce a s-a intamplat la sibiu nu e meritul lui ci al sibienilor. Sa-l vad ce face ca primar intr-un oras din Moldova. Apropo, sunt moldovean si-mi asum asta.
Avatar utilizator
SemperPri
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 76
Membru din: Mie Sep 03, 2014 4:50 am

Re: Alegeri 2014 - Buna la cafea

Mesaj de SemperPri »

Avatar utilizator
Valahul
veteran
veteran
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Mai 13, 2013 5:05 pm
Localitate: Ardeal

Re: Alegeri 2014 - Buna la cafea

Mesaj de Valahul »

buttadeus scrie:Adica pentru voi nu are nicio importanta ca cei care l-au sustinut basescu cu frate arestat, suspectat de trafic de influenta, su toata familia urmarita penal il sustin si pe retardat? retardat e iohannis , nu alegatorii lui (asta ca sa nu fiu acuzat ca va insult).
La un moment dat aveam impresia, adica te banuiam de o umbra de inteligenta.
Ai iesiri de om emotional zdruncinat, nu numai aici, ci si la alte topicuri.
Faci retardat un om in fata caruia esti un zero. Un nimeni. De ce? Pentru ca ai si tu o tastatura.
Desi ai jignit multi oameni aici, cand cineva s-a luat de mama ta s-au luat masuri.
Dar tu poti sa jignesti alti utilizatori:
Pentru fraza urmatoare, a carui parsivie depaseste limitele disputei, unde de fapt jignesti cativa dintre utilizatorii acestui forum, cer sa fii banat definitiv.
buttadeus scrie: il sustin si pe retardat? retardat e iohannis , nu alegatorii lui (asta ca sa nu fiu acuzat ca va insult).
"Un om care se intelege bine cu toata lumea este lipsit de personalitate"
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, iubesc mai mult cainii."
"Am invatat de la animale lucruri mai multe si mai profunde decat de la oameni."
buttadeus

Re: Alegeri 2014 - Buna la cafea

Mesaj de buttadeus »

VEZI? TOCMAI CE SPUSESEM CA MA REFER DOAR LA CANDIDAT SI E DOAR O CONSTATARE!!! NU LA VOTANTII LUI! HABAR N-AM DE CE VOTEAZA CU EL SI NU E TREABA MEA!
Si tu ai confirmat, prin insultele proferate ce inseamna Romania voastra a bunului simt. A voastra inseamna a celor care improscati cu noroi in cei care voteaza sau gandesc altfel. Cat despre ban, daca te face fericit, asa sa fie.
Inc a o data. nu votantii lui sunt retardati si am specificat asta pentru ca stiam ca spusele mele vor fi interpretate dupa placul vostru.
Cat despre mine, sunt calm.
Avatar utilizator
Valahul
veteran
veteran
Mesaje: 1120
Membru din: Lun Mai 13, 2013 5:05 pm
Localitate: Ardeal

Re: Alegeri 2014 - Buna la cafea

Mesaj de Valahul »

Daca ai observat, toti de aici ne-am exprimat parerea strict privitor la candidat.
Cu toate ca am avut opinii diferite, eu MC si poate altii, nu ne-am atacat intre noi.
Toti am avut decenta si puterea de a nu duce discutia in spatiul personal.
Pe cand tu sustii:
buttadeus scrie:il sustin si pe retardat? retardat e iohannis , nu alegatorii lui (asta ca sa nu fiu acuzat ca va insult).
Acel (asta ca sa nu fiu acuzat ca va insult). spune tot.
Denota frustrare, rautate.
buttadeus scrie:A voastra inseamna a celor care improscati cu noroi in cei care voteaza sau gandesc altfel. Cat despre ban, daca te face fericit, asa sa fie.
Astea sunt probabil aruncatul cu placinta:
buttadeus scrie:Adica pentru voi nu are nicio importanta ca cei care l-au sustinut basescu cu frate arestat, suspectat de trafic de influenta, su toata familia urmarita penal il sustin si pe retardat? retardat e iohannis ,
In curand voi posta si alte jigniri si improscari cu noroi pe care le-ai facut si in alti utilizatori ai acestui forum, in afara discutiilor din sfera politica.
Ai o agresivitate care intradevar, nu are de a face cu bunul simt. Nu e de mirare ca ratezi conceptul.
"Un om care se intelege bine cu toata lumea este lipsit de personalitate"
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, iubesc mai mult cainii."
"Am invatat de la animale lucruri mai multe si mai profunde decat de la oameni."
Încuiat