ACHIZITII NOI

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Mar1o
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 431
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:57 pm
Localitate: GL

Re: ACHIZITII NOI

Mesaj de Mar1o »

Si eu!!! Cana verde si evic mic si negru. Cand ajung sa iau si un Provari imi deschid topic :)

Off topic - m-am jucat aseara putin cu un Provari mini, identic cu al tau, cu extensie si 18490. E scula. Acelasi atomizor, cu aceeasi setare (V), ce fel scoate ... ii da clasa (sa nu zic fum) evicului. M-a pus pe ganduri.
mirevaly
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 240
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 8:49 pm
Localitate: TIMISOARA

Re: ACHIZITII NOI

Mesaj de mirevaly »

cristian scrie:Apropos de raiul vaperilor, ca bine zici!
Pe mine ma distreaza cum vin cate unii prin diverse threaduri si incep sa ii dea sfaturi lui mirevaly, ultima data ma mir ca nu i-a zis "ia-ti ba provari" (ca asta e SFATUL SUPREM), ca tot e in poza...

Mi-am luat si eu un nautilus si am fost asa fericit ca parca mi-a nascut nevasta.
Ce sa mai zic de colectia aia a ta, fara cuvinte.


Stima si invidie pentru ce ai acolo!!!!

:)))
Multumesc Cristiane si nu sunt toate. Oricum ar trebuii sa mai vand din ele ca nu le pot folosii pe toate ci doar pe rand ;) .
Imagine
Imagine
NU MAI FUMEZ DIN 25.03.2011
mirevaly
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 240
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 8:49 pm
Localitate: TIMISOARA

Re: ACHIZITII NOI

Mesaj de mirevaly »

halmagicalin scrie:
mirevaly scrie:Sa ma laud si eu putin cu ultimele achizitii. Sper ca va plac. Mie da.

Am si eu............. cana din aia verde ! :D
Mare figura esti :lol: Auzi...cana verde. Buna cana oricum :D
Imagine
Imagine
NU MAI FUMEZ DIN 25.03.2011
mirevaly
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 240
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 8:49 pm
Localitate: TIMISOARA

Re: ACHIZITII NOI

Mesaj de mirevaly »

Mar1o scrie:Si eu!!! Cana verde si evic mic si negru. Cand ajung sa iau si un Provari imi deschid topic :)

Off topic - m-am jucat aseara putin cu un Provari mini, identic cu al tau, cu extensie si 18490. E scula. Acelasi atomizor, cu aceeasi setare (V), ce fel scoate ... ii da clasa (sa nu zic fum) evicului. M-a pus pe ganduri.
Asa este, merge impecabil dar m-as plictisi doar cu el. Am si eu extensie si 18490 dar nu le folosesc. E prea greu asa. Cu incarcatorul pila incarc doaua baterii mici in mai putin de o ora (am 6 baterii) asa ca nu e nici o problema.
Cana verde are toata lumea? :lol:
Imagine
Imagine
NU MAI FUMEZ DIN 25.03.2011
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: ACHIZITII NOI

Mesaj de cristian »

mirevaly scrie: Cana verde are toata lumea? :lol:
Da. Eu.
c__b
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 391
Membru din: Dum Aug 18, 2013 1:59 am
Localitate: Targu Mures

Re: ACHIZITII NOI

Mesaj de c__b »

Tu cu cana ta verde m-ati bagat in fibrilatii! Acum imi dau seama ca nu mai stiu pe unde mi-am lasat-o! Sau te pomenesti ca mi-a spart-o sotia, si bag la divort!
N-ai putut sa taci din gura? Numa' asta-mi mai lipsea.
mirevaly
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 240
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 8:49 pm
Localitate: TIMISOARA

Re: ACHIZITII NOI

Mesaj de mirevaly »

Stai linistit ca o dau la schimb pe un mod ceva.... :lol: ;)
Imagine
Imagine
NU MAI FUMEZ DIN 25.03.2011
mirevaly
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 240
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 8:49 pm
Localitate: TIMISOARA

Re: ACHIZITII NOI

Mesaj de mirevaly »

Nu m-am putut abtine. The Russian 91% mi-a facut cu ochiul.

Imagine

Si sa nu va aud ca aveti cana ca mine. :lol:
Imagine
Imagine
NU MAI FUMEZ DIN 25.03.2011
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: ACHIZITII NOI

Mesaj de cristian »

Frumoasa combinatia, in sfarsit o poza unde imi place sincer cum "ii sta" lu' PV.
Sa le folosesti cu placere.

Cum am zis, cana din aia am si eu.

Numai bine!

PS ca sa nu stric topicul, da te rog un PM si spune-mi cum e rusianul din punctul tau de vedere, nu ma intereseaza reviewuri. Multumesc.
Avatar utilizator
dan1978
veteran
veteran
Mesaje: 893
Membru din: Mar Iul 09, 2013 10:47 am

Re: ACHIZITII NOI

Mesaj de dan1978 »

Imagine
Imagine Din 15-02-2011Imagine
Avatar utilizator
daniel1984
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 431
Membru din: Joi Iul 18, 2013 8:10 pm
Localitate: Ilfov, Jilava
Contact:

Re: ACHIZITII NOI

Mesaj de daniel1984 »

O mica inbunatatire , hibrid omega +trident v1 cu acumulator 18500

Imagine Imagine Imagine Imagine
STIMA si aburi densi.....
mirevaly
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 240
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 8:49 pm
Localitate: TIMISOARA

Re: ACHIZITII NOI

Mesaj de mirevaly »

Care-i mai ok dintre cele 2. Pe astea am pus ochii dar nu ma pot hotara. Amandoua deocamdata nu se pune problema :lol:
Imagine
Imagine
NU MAI FUMEZ DIN 25.03.2011
Avatar utilizator
daniel1984
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 431
Membru din: Joi Iul 18, 2013 8:10 pm
Localitate: Ilfov, Jilava
Contact:

Re: ACHIZITII NOI

Mesaj de daniel1984 »

Pai e greu de spus, fiecare are avantaje si dezavantaje , gen omega arata bine pe mod ca are 22 in diametru are camera mai mare de ardere , are control de aer dar cam ciudat , retine cu vreo 5-6 picaturi mai mult decat tridentul , dar are un mare dezavantaj , daca inclini modul curge , sunt gaurile mari si permite lichidului sa iasa, pe cand la trident nu prea.... , tridentul este si el ok nu am ce sa-i reprosez , singurul dezavantaj nu pica pe toate modurile frumos....., un alt dezavantaj la omega are o singura garnitura jos si iese mult prea repede, pe cand tridentul sta bine la acest capitol , eu unul (iam adaugat inca un sant c garnitra la omega deoarece il iau de capacul superior de fiecare data din suport si nu vreau sa raman cu clopotul in mana)
Pertotal ambele sunt bune si cu bune si cu rele , acum depinde ce te avantajaza pe tine.....
Modificarea.......
Imagine

E mai precis tridentul la reglajul de aer , are gauri total separate de diverse dimensiuni pe cand la omega invarti pana incepe sa se mai optureze din gaura .....mmmmm e ok dar parca e mai simplu la trident ai rotit la gaura care i-ti place si gata , pe cand la omega ai rotit , sa opturat putin , tragi , iar mai rotesti putin , pana ajungi la cea dorita , daca ai scos clopotul , gata sa dus reglajul , trebuie sa o iei de la capat , pe cand la trident v1 nu se duce nimic , de ce? clopotul este format din 2 sectiuni care raman setate chiar daca scoti clopotul de pe baza......
STIMA si aburi densi.....
mirevaly
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 240
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 8:49 pm
Localitate: TIMISOARA

Re: ACHIZITII NOI

Mesaj de mirevaly »

Mulţumesc pentru sfaturile detaliate. Omega i-mi plăcea mai mult la design dar se pare ca tridentul e mai practic.
Imagine
Imagine
NU MAI FUMEZ DIN 25.03.2011
c__b
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 391
Membru din: Dum Aug 18, 2013 1:59 am
Localitate: Targu Mures

Re: ACHIZITII NOI

Mesaj de c__b »

Subscriu la faza cu lichidul care curge usor din Omega. Pe parte de gauri de aerisire, sincer, imi place foarte mult. Reglezi pana obtii ce iti doresti, simplu. Cu post-ul central nu zic nimic, ca are doar 3 zile. La clona Hcigar lipsesc gaurile din post-uri, pentru fixarea facila a kanthalului, astfel ca acum, la inceput, pana ii gasesc setarea care sa-mi placa cel mai mult, fiecare setup nou e un "pain in the butt". Si sunt la al patrulea setup (it really hurts, man!). Macrocoil, pe 2 x kanthal de 0,25 "impletit" la bormasina.
Scrie răspuns