Cu ce se vapa acum ~ 4 ani

iepurila
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 16
Membru din: Dum Iun 30, 2013 1:53 pm

Re: Cu ce se vapa acum ~ 4 ani

Mesaj de iepurila »

eheee...ce vremuri...
Am inceput cu un kit format din doua baterii gen eRoll si un atty gen 306 ...ma putem folosi de o tigara complet echipata fix o statie de tramvai :lol: (m-a costat vreo 3-4 milioane )
Asa s-a sfarsit perioada in care ma numeam fumator si a inceput fuga dupa vaporii perfecti :D
Avatar utilizator
daniel1984
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 431
Membru din: Joi Iul 18, 2013 8:10 pm
Localitate: Ilfov, Jilava
Contact:

Re: Cu ce se vapa acum ~ 4 ani

Mesaj de daniel1984 »

eeee , e bine pentru unii , sa vedeti cu ce am inceput eu, ofticat ca se tot scumpeau tigarile , am vazut un set foarte interesant la 200 ron format din 2 acumulatori 2 atomizoare 510 si cu mustuce dinacelea cu vatelina de trebuia sa picuri in ele , bine era cica ego dar ,erau chinezarii curate (e ce sa stiu eu pe atunci)
Nu am fost foarte multumit de performante , era ceva ce scotea putin aburi si asta cu eforturi de scoteai ochii ca la melc .
Perioada aceea am stat sa zic o luna in paralel cu tigarile ca nu ma intelegeam la cafea cu ET-ul
Apoi au venit tare cei din carrefour cu bateri mult mai bune ego si cu giantomizoare cu protectie a tubului si aratau ca niste stilouri mai mari , eee in momentul acela le-am dat dreacu de tigari , acela a fost tunul , de atunci nu am mai vazut tigari , asta a fost ca o razbunare , oricum investitia de atunci cu acest set nou daca nu facea treaba ma intorceam la tigari cu dezamagiri mari ....., dar uite ca am ajuns sa nu regret......
STIMA si aburi densi.....
Avatar utilizator
stefannt
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 110
Membru din: Sâm Sep 14, 2013 5:23 pm

Re: Cu ce se vapa acum ~ 4 ani

Mesaj de stefannt »

In mai 2011 se intampla chestia asta,deci nu chiar in urma cu patru ani,insa tin minte ca o sticluta mica de Dekang 10ml ma costa pe vremea aia 20 de lei.
[youtube][/youtube]

Si primul meu mod : :lol:

[youtube][/youtube]

Toate cele bune. 8-)
Imagine
nino
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 67
Membru din: Dum Aug 11, 2013 9:47 am
Localitate: Galati

Re: Cu ce se vapa acum ~ 4 ani

Mesaj de nino »

:thumbup: .................
Moderator2
moderator
moderator
Mesaje: 15
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 11:59 pm

Re: Cu ce se vapa acum ~ 4 ani

Mesaj de Moderator2 »

@nino - Ai un avertisment verbal ! Deocamdata...
La urmatorul mesaj de genul de mai sus, iti spun cu parere de rau, vei primi ban 1-2 zile !


Iti trebuiesc posturi.. Te inteleg, dar hai sa facem o treaba cum trebuie si sa postam ceva important, nu puncte-puncte !
alexparazit

Re: Cu ce se vapa acum ~ 4 ani

Mesaj de alexparazit »

Imagine

Uploaded with ImageShack.us
Imagine

Uploaded with ImageShack.us
Imagine

Uploaded with ImageShack.us
Imagine

Uploaded with ImageShack.us
Imagine

Uploaded with ImageShack.us

Imagine

Uploaded with ImageShack.us

nu eram vaper pe vremea aia ,totusi pun niste poze cu device-uri din 2009/2010 -GG NANO, GG TRANSFORMER, GGTS rev1 alum./avs v1..de aici a plecat tot ce e azi. mecanice/telescopice/aty-uri bottom 8-)
Avatar utilizator
alexgogo-VA
veteran
veteran
Mesaje: 872
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 7:55 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cu ce se vapa acum ~ 4 ani

Mesaj de alexgogo-VA »

Nu stiu daca sunt de 4 ani sau a fost lansat mai recent...
Imagine
Cel din stanga nu stiu ce e, oricum pretiosii aveau ceva tehnologie pentru vremea aia... Observati tankurile pentru lichid, practic alimentau un atty de drip.
alexparazit

Re: Cu ce se vapa acum ~ 4 ani

Mesaj de alexparazit »

" onclick="window.open(this.href);return false;

" onclick="window.open(this.href);return false; 2010
" onclick="window.open(this.href);return false; 2009
Avatar utilizator
alexgogo-VA
veteran
veteran
Mesaje: 872
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 7:55 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cu ce se vapa acum ~ 4 ani

Mesaj de alexgogo-VA »

acu 4 ani si doua zile, recunoasteti personajul:

" onclick="window.open(this.href);return false;
Avatar utilizator
mariandex
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 237
Membru din: Dum Iun 30, 2013 10:34 am
Localitate: Bucuresti

Re: Cu ce se vapa acum ~ 4 ani

Mesaj de mariandex »

Hi , hi , hi , Cezar , alias Maddoc , zeul zeilor de la vapez :D

HAPPY VAPING !
Imagine
Teorie este atunci cand stii totul, dar nu merge nimic.
Practica este cand toate merg, dar nu stii de ce.
Eu imbin teoria cu practica : nu merge nimic si nu stiu de ce . :D
iepurila
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 16
Membru din: Dum Iun 30, 2013 1:53 pm

Re: Cu ce se vapa acum ~ 4 ani

Mesaj de iepurila »

cand am pus mana pe primul Pretios m-a cucerit pe loc ...atat de mult incat este singurul device care a ramas intreg/nevandut :D
Desi nu exista atata diversitate parca eram mai multumit de produsele mele de vapat....atunci ma bucuram ca un copil de fiecare aparitie , acum ma simt ca un mos frustat care le-a vazut pe toate si nu-l mai multumeste nimic. :(
Avatar utilizator
tdream60
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 32
Membru din: Lun Noi 11, 2013 2:59 pm

Re: Cu ce se vapa acum ~ 4 ani

Mesaj de tdream60 »

Mii de mulţumiri vaperilor veterani!
Fără încercările voastre, imi dau seama că noi, începătorii, am fi avut mult de tras până să scăpăm de ţigări. Încă odată mii de mulţumiri!!
Nu mai fumez din 30 august 2013
Avatar utilizator
alexandruj91
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 42
Membru din: Joi Mai 29, 2014 1:58 pm
Localitate: Iasi, Romania
Contact:

Re: Cu ce se vapa acum ~ 4 ani

Mesaj de alexandruj91 »

hihi stiu ca nu sunt 4 ani , dar eu m-am apucat de vapat de ziua mea pe 19 ianuare 2012 si am inceput sa vapez cu un dse 901 si lichide facute in "cada" cica erau facute de FA.. dar aveau gust de sapun de casa :lol: dar incantat de faptul ca nu mai cumparam cate un pachet jumate de tigari pe zi , m-am tinut cu dintii de bateriuta pana a murit si apoi am trecut la faimoasele ego -t :D acum nu mai sunt acele vremuri .. gasesti tot ce iti doreste inimioara si pentru toate stilurile de vapat.
Imagine


--->KEEP CALM AND VAPE ON<---
SamGold

Re: Cu ce se vapa acum ~ 4 ani

Mesaj de SamGold »

alexgogo-VA scrie:Nu stiu daca sunt de 4 ani sau a fost lansat mai recent...
Imagine
Cel din stanga nu stiu ce e, oricum pretiosii aveau ceva tehnologie pentru vremea aia... Observati tankurile pentru lichid, practic alimentau un atty de drip.
Vremuri...
Imagine

Si blesteme...
Imagine

Totusi un lucru nu s-a schimbat...lichidele de la Liquid Dreams :mrgreen:
Avatar utilizator
Megazuza
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 31
Membru din: Dum Oct 12, 2014 11:30 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Cu ce se vapa acum ~ 4 ani

Mesaj de Megazuza »

Dupa o scurta perioada (cca. o luna-doua, pfff si uitasem de ele) de Sailebao 901 :jos , am pus mana pe niste baterii Ego mici mici mici (cred ca aveau 360mAh) cu 510. Alta viata! :D Asta prin 2010, inceput de toamna...
Chiar zilele trecute mi-a venit ideea sa fac o cura de nostalgie si am petrecut cateva ore bune pe canalul de YT al lui GrimGreen. Am luat dinspre coada primele recenzii ale lui.
Sa vezi extaz: Screwdriver cu adaptor pt atomizor 510, cartus cu tea-bag si lichide din China: mmmmmmm... th, nori de vapori, acumulator (14500 parca) care te tine enoooorm... Distractiv, uitasem cum tragea el de zor din toate "pixurile"...
Trebuie sa imi aduc aminte si de alti veterani ai YouTube-lui din 2009-10 (in afara de Scott, care e prea serios) si sa mai bag o portie :HL
Stinky free since Sep 11, 2010
Scrie răspuns