Prima mea experienta de ET

Avatar utilizator
bucurflorin
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 28
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:53 am
Localitate: Bucuresti

Prima mea experienta de ET

Mesaj de bucurflorin »

Salut sunt Florin cu respect pentru toti vapari!

Eram prin clasa a 8 pe la final aproape de capacitate si toti colegii in pauze iesam afara din scoala pe la magazin fiecare pe unde isi dorea,e bine si eu iesam mergeam cu fetele sa fumeze pe vremea acea nu pusesem tigara in gura toate au sarit pe mine sa trag si eu ca nu se intampla nimic e bine am incercat si de atunci nu am putu sa ma opresc pana acum 1 an si 5 luni cand deja fumam 2 pachete jumatate pe zi si ma simteam din ce in ce mai prost respirand din ce in ce mai greu.
Fumam tigari de contrabanda din Moldova "Aisha" parca asa le spunea,am incercat de multe ori sa ma las de tigari dar nu reusam,dimineatza era chin-ul cel mai mare la cafea,fara tigara eram chiaun.
Intr-o zi de ianuarie dupa sarbatori am fost intr-un hipermarchet din Militari "cora" si am zarit o toneta cu ET,era ceva nou pentru mine nu stiam cu ce se mananca,ma apropi de toneta si ma priveam cum erau et expuse am pus ochii pe un kit ego T de 1100,pe care lam si achizitionat.
Am ajuns acasa,am zis hai sa vedem ce scoate,unplu cartus-ul respectiv cu lichid si iam dat falci,era lichid VG de 18 kent,surpriza imi placea la nebunie si treaba bune era ca puteam vapa in dormitor cea ce ma scutea de geam-ul friguros la care trageam din analoaga.
A 2 zi dupa de am inceput sa urmaresc si eu pe youtube treaba cu dry burn am zis frate hai sa curat si eu atomizor-ul sa dea mai bine,app era tot ego T,am scos cui-ul din atomizor dai cu parleala,dupa a 3 apasare de buton de ce nu se mai aprinde rezistenta :D sa ars cu siguranta :D
A 2 zi merg la acel mic magazin de ET si ii spun vanzatoarei altfel de atomizor inafara de ego T nu exista,vanzatoare mi-a aratat un clearom C4 era 30 ron tot cat un ego T,am zis hai sa incerc.
Am ajuns acasa am bagat lichid in el waw ce sa spun era ceva de vis aroma,th 2 zile dupa care nu mai dadea nimic.
Am intrat iarasi pe youtube si am gasit o servisare a C4,dar nu aveam silica si nici sarma,ma uit pe nenea google de magazin de et,am gasit vapers.ro.
A 2 zi plec catre vapers.ro dupa ce gps-ul ma trimis pe cealanta parte a strazi si ceva lume intrebata pe strada ajung la destinatie o portita mica pe care era un mic actipild vapers.ro,toate bune fericit ca am gasit intru in curticica,ajung la usa urc scara invartita,si ajung sus,cine credeti ca era sus? E bine va spun eu Stefannt un baiat de nota 10 zambitor si rabdator,dar nu am avut parte sa imi explice mie nimic pentru ca noi vaperi numai la el trageam :D
In fine cumpar silica si sarma de la Cezar alias Maddoc cred ca zic bine :D si merg acasa sa refac rezistenta la C4 spre surprinderea mea am si reusit,foarte mandru de mine pe vremea acea.
am tinut acel C4 pana in vara cad a aparut servisabilul de drip la vapers pe care tot stefannt mi la recomandat.
Foarte bun nu se compara cu un clearom e mult peste.
Povestea poate continua si cu prima experienta de vv si cu alte atomizoare dar nu are sens sa fac un pomelnic aici,dupa 1,5 ani de vapat am prins curaj sa imi spun si eu povestea si sa ma bucur inpreuna cu voi vaperi ca am putut sa ne lasam de analoage chiar de tot eu 1 nu am mai tras nici macar 1 fum chiar la intilnirea vaparilor sotia lui Pralea mai tragea o analoaga si cand simteam miros-ul dadeam inapoi,sincer nu cred ca asi mai putea sa fumez o analoaga.
Vapat-ul pentru mine si pentru multi dintre noi a devenit o pasiune,cand apare ceva nou tremuram sa incercam,sincer eu in stadiul asta am ajuns o pasiune foarte mare.

Nu sunt profesor de limba romana stiu ca nu am scris togmai corect dar cine isi doreste sa inteleaga intelege aici suntem pentru pasiunea noastra nu pentru studii de limba Romana.

Va salut cu respect tragand din drip-ul vietii mele :D
Imagine
Bogdan2012
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 12
Membru din: Mar Iul 02, 2013 2:39 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Prima mea experienta de ET

Mesaj de Bogdan2012 »

You made my day!
bucurflorin scrie: ...
Nu sunt profesor de limba romana stiu ca nu am scris togmai corect ...
Pana la punctul asta, aveam ceva dubii... dupa el, m-am linistit!

Asteptam continuarea! ;)
Scrie răspuns