Povestea mea

paulik2003
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 18
Membru din: Sâm Mar 26, 2016 7:49 pm

Povestea mea

Mesaj de paulik2003 »

Salutare tuturor vaperilor si nu numai.
Povestea mea incepea acum 4 ani cand am incercat pentru prima data tigarea electronica...era ceva EGO nu mai stiu insa ce imi amintesc,scurgeri de lichide,usturari in gat,dureri de stomac etc.
In urma cu o luna de zile intru intr-un magazin de Tabaco si vad expuse mai multe tigari electronice ~Noul start~,imi achizitionez una de aproximativ 20E vin acasa entuziasmat,desfac pun lichid si trag din tigarea electronica tot un EGO .. aceleasi chestii,ma lovea in gat etc... Nu stau mult pe ganduri si ma apuc de bantuit pe internet,ce si cum si despre Tigari electronice,am urmarit foarte multe review,tutoriale,am citit articole care sunt bune si asa am inceput sa invat despre RDA,RTA,RCA,RBA uff o gama larga.In acel moment in mintea mea sa aprins beculetul si am inceput incet incet sa cumpar diferite moduri,atomizoare,mod electronic,mod mecanic,RDA,RTA,RBA,bumbac natural,rezistente etc.Imi place sa vapez SUB-OHM,vapor cu aburi.
Primele mele moduri au fost :

1-Ego de la Tabaco (Nu stiu cum se mai numeste,l-am aruncat)

2.iJust 2 - Atomizor - iJust 2,Baterie 2600mAH (Rezistenta 0.3ohm)

3.iJust 2 - Atomizor - Melo2,Baterie 2600mAH (Rezistenta 0.3ohm)

4.Wismec Reuleaux 200W - Atomizor - iJust 2 (3 baterii,am renuntat la el din cauza faptului ca era foarte greu si nu aveam nevoie de 200W,vapez la maximum 60w)

5.Kanger SUBOX Mini - Atomizor - Subtank Mini (rezistenta 0.5 OHM,1.5 ohm,l-am folosit doar o zi,una dintre cele mai nereusite achiziti)

6.Evic Vtc MINI - Atomizor - Cubix (rezistenta 0.5 ohmi,din punctul meu de vedere este cel mai reusit pana la modul pe care il folosesc in prezent,ai vapori si savoare un mod BUN,Perfect)

7.Mod manual - Grand VAPOR - Atomizor - Griffin ultimul model (M-am zbatut cu rezistente de 0.6,bumbac natural,nu ma pot obisnui cu el,o alegere iar nereusita)

8.SMOK R80 - Atomzior - MICRO TFV4 (Din punctul meu de vedere acum este THE BEST,Rezistenta 0.3 Clapton Dual Core,Baterie 4000mAH,cel mai indicat si este un mod pe care l-as recomanda cu mare drag,VAPORI foarte intensi si pe langa asta simti savoarea curata) Il recomand cu mare incredere.

Lichide am incercat foarte multe,pot recomanda :
1- Cowbboy COBBLER - Liquid State 80Vg 20PG
2.DONUTMAN - HOF ~ Hall of Fame 70VG 20PG
3.Mothers Milk - Suicide Bunny 70PG 30VG
4.Sucker Punch - Suicide Bunny 70PG 30VG
5.Boosted de Boosted - Boosted
6.Dulcinea - Bombo
7.Tucan Tropic - Bombo
8.Sunset - Cosmic Fog
9.Sunrise - Cosmic FOG

Am mai incercat si HALO-Belgian Cocoa si Tribeca insa nu mi-au placut absolut deloc.... au mai fost fel si fel de Lichide dar atat de bune ce au fost incat nici nu le-am memorat....la un moment dat am zis sa imi fac eu lichidul.... O tragedie sa ales praful de tot ce am cumparat si am renuntat la idee,prefer sa cumpar lichide gata facute de anumiti Producatori.

Cam acesta este scurtul meu jurnal dar sunt sigur ca va continua.

O zi buna tuturor si HAI SA FACEM ABURI !

Imagine

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Avatar utilizator
alexinos
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 306
Membru din: Vin Oct 17, 2014 11:50 pm
Localitate: Baden/Ploiesti

Re: Povestea mea

Mesaj de alexinos »

Frumoasa poveste si frumos arsenal.Bine ai venit printre noi si sper sa te simti bine.Din ce ai tu pe acolo este o piesa care o am si eu si este la ora actuala foarte apreciata.Este vorba de Griffin - eu nu l-as abandona inca,mai ai rabdare cu el.Eu am probat 3 rezistente : 0,2 ; 0,5 ; 0,75 - m-am oprit la cea de 0,75 si merge foarte bine intre 40-55W.Din pacate nu am decit acel Rx200 care este cam greu de luat la plimbare de aceea aceasta rezistenta de 0,75.Stiu ca nu toti suntem la fel,dar mai dai o sansa la Griffin.O zi placuta iti doresc.
paulik2003
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 18
Membru din: Sâm Mar 26, 2016 7:49 pm

Re: Povestea mea

Mesaj de paulik2003 »

Am sa cumpăr și rezistente de 0.75 sa probez... Nu știu sa îmi fac singur rezistentele poate îmi era mai ușor ca sa scot 0.75 îmi va trebui doua rezistente de ce putere?

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
paulik2003
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 18
Membru din: Sâm Mar 26, 2016 7:49 pm

Re: Povestea mea

Mesaj de paulik2003 »

Imagine

Modul acesta e favoritul meu acum... Din tot ce am probat și am. Pot fuma orice aroma cu el nu ma lovește în gât deloc și chiar simt aroma reala... Cred.

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Tyrex
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 164
Membru din: Sâm Apr 04, 2015 5:09 pm
Localitate: Suceava

Re: Povestea mea

Mesaj de Tyrex »

Referitor la lichide homemade, cred ca majoritatea de pe acest forum a avut cate o deceptie cu ele . Mai incearca . Merita.
paulik2003
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 18
Membru din: Sâm Mar 26, 2016 7:49 pm

Re: Povestea mea

Mesaj de paulik2003 »

Tyrex scrie:Referitor la lichide homemade, cred ca majoritatea de pe acest forum a avut cate o deceptie cu ele . Mai incearca . Merita.
Voi mai încerca dar voi avea nevoie de ajutorul vostru. Dacă puteți sa îmi lăsați câteva compoziții, va mulțumesc mult. Și timpul... Cat trebuie lăsat după preparare etc.. Ma simt foarte bine în combinația 80Vg20Pg

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Avatar utilizator
alexinos
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 306
Membru din: Vin Oct 17, 2014 11:50 pm
Localitate: Baden/Ploiesti

Re: Povestea mea

Mesaj de alexinos »

paulik2003 - te rog fromos sa nu cumperi rezistente de 0,75 deoarece la Griffin ai doua rezistente care sunt legate in paralel ceea ce inseamna ca valoarea rezistentei se injumatateste.Deci tu trebuie sa faci 2 rezistente de 1,5 Ohm sa ajungi la 0,75.
Eu am folosit kanthal de 0,36mm pe burghiu de 3,5mm la 9 spire si a iesit ceva la 0,74.Daca ai intrebari suntem aici.
Poti face si o rezistenta mai mica numai ca bateria nu o sa mai tina mult,trebuie sa probezi.
paulik2003
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 18
Membru din: Sâm Mar 26, 2016 7:49 pm

Re: Povestea mea

Mesaj de paulik2003 »

Eu nu știu sa îmi fac rezistentele singur.. Nu cred ca ar fii foarte greu dar nu am răbdarea necesara, săptămână aceasta când ma voi duce sa îmi cumpăr lichide am sa ii întreb pe cei de acolo dacă au rezistente de 1.5. Mersi frumos pentru sfat, deocamdată vapez cu Smok Micro.Am sa ii mai dau o șansă griffin ului, ce problema am mai avut cu el.. Simțeam aroma de bumbac im combinația cu lichidele cred ca și asta ma făcut sa renunț.

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
paulik2003
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 18
Membru din: Sâm Mar 26, 2016 7:49 pm

Re: Povestea mea

Mesaj de paulik2003 »

Imagine
Astăzi am mai acordat o șansă griffin ului, nu e rău deloc.

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
paulik2003
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 18
Membru din: Sâm Mar 26, 2016 7:49 pm

Re: Povestea mea

Mesaj de paulik2003 »

Imagine
Nou în familie, știri ceva despre aceasta jucărie?

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
bogdann997
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 15
Membru din: Vin Feb 12, 2016 7:18 pm

Re: Povestea mea

Mesaj de bogdann997 »

paulik2003 scrie:Imagine
Nou în familie, știri ceva despre aceasta jucărie?

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Velocity Rda, e foarte ok, am si eu pe negru.
paulik2003
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 18
Membru din: Sâm Mar 26, 2016 7:49 pm

Re: Povestea mea

Mesaj de paulik2003 »

A mai trecut timpul, eu am m ai cheltuit aiurea bani pe atomizoare...

Trimis de pe al meu LG-H955 folosind Tapatalk
paulik2003
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 18
Membru din: Sâm Mar 26, 2016 7:49 pm

Re: Povestea mea

Mesaj de paulik2003 »

Imagine

Uwell de Crown, Bellus,Gemini, Theoreme.

Trimis de pe al meu LG-H955 folosind Tapatalk
Hegemonic
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 33
Membru din: Mar Iun 21, 2016 9:25 pm

Re: Povestea mea

Mesaj de Hegemonic »

paulik2003 - poti sa imi spui te rog de unde iti comanzi lichidele ?
paulik2003
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 18
Membru din: Sâm Mar 26, 2016 7:49 pm

Re: Povestea mea

Mesaj de paulik2003 »

Salut, eu nu locuiesc în România și le cumpăr de aici din Barcelona.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Scrie răspuns