Lichide "American Stars" la vapers-one

Avatar utilizator
cristi75
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 52
Membru din: Joi Dec 05, 2013 3:48 pm
Localitate: Timisoara

Lichide "American Stars" la vapers-one

Mesaj de cristi75 »

Salutare,

Pe vapers-one vor apare in curand lichidele "American Stars":
http://www.vapers-one.ro/196-lichid-american-stars" onclick="window.open(this.href);return false;

Stiti ceva despre ele? Era unu' si cu ceva "grass" prin el ;)

Cristi
Imagine
VladCatalin
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 66
Membru din: Sâm Noi 09, 2013 11:38 pm
Localitate: Tg. Mures
Contact:

Re: Lichide "American Stars" la vapers-one

Mesaj de VladCatalin »

De pe site-ul lor se pare ca lichidele sunt facute de Flavourtec. http://www.american-stars.net/

Am scos de pe site aromele si descrieriile lor:

Grass Hopper - The rich and intensive mix of Creme-de-Menthe, Creme-de-Cacao, whipped cream and a slight touch of Vanilla creates the fusion of pure green pleasure!

Easy Rider - Check out this fine special tobacco flavour with a kick of rocking road dust and a soft core and be part of a whole new era of tobacco vaping!

Preach's peaches - The sweet taste and the juicy feeling are causing an explosion of fruitiness in your mouth. As we said, not normal but soo good!

Old Toby - is a liquid, full of character. Its aromatic and austere taste is rounded up by a fine note of tobacco. Hmm, delicious!

Strawberry Fields Forever - You love sweet and sun-ripped strawberrys fresh from the field? This liquid will punch you on your sweet side!

Blue Magic - combines a wide variety of fruit flavours, such as Blue Raspberry, Strawberry and a kick of cool, icy Menthol. This unique blend is absolutely awesome!

Coco Choco - Choco Coco is the optimal fusion of creamy Coconut, crispy Almonds and a rich chocolate flavour. This liquid is sweet, strong and it would be a shame not to try it. Go ahead!

Peanut Butter Cup - is a delicious fusion of rich, tasty peanut butter and dark chocolate. This combination is just too good to deny it!

Nutty Buddy Cookie - The sweet buttery note of cookie, combined with a slight Vanilla sweetness is making this liquid one of our favorites: sweet, fat, Nutty!

Strawberry Cheesecake - is the perfect combination of sweet and sticky and will make you go wild!

Blueberry Cheesecake - Check out our interpretation of Grandma’s old recipe. You will love it!
Avatar utilizator
dan1978
veteran
veteran
Mesaje: 893
Membru din: Mar Iul 09, 2013 10:47 am

Re: Lichide "American Stars" la vapers-one

Mesaj de dan1978 »

Doar Nutty Buddy Cookie si Easy Rider imi fac cu ochiul.
Imagine Din 15-02-2011Imagine
Avatar utilizator
Screciu george
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 258
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 7:42 pm
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Lichide "American Stars" la vapers-one

Mesaj de Screciu george »

Nu le-a testat nimeni ???? PARERII ????
Invata din greselile altora, viata e prea scurta pentru a le face tu insuti pe toate.
Avatar utilizator
alexgogo-VA
veteran
veteran
Mesaje: 872
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 7:55 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Lichide "American Stars" la vapers-one

Mesaj de alexgogo-VA »

ai rabdare pana maine-poimaine :D
Avatar utilizator
gabyg
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 177
Membru din: Vin Feb 07, 2014 3:38 pm
Localitate: Braila

Re: Lichide "American Stars" la vapers-one

Mesaj de gabyg »

a incercat cineva lichidele astea? ca as vrea sa dau si eu o comanda... dar nu stiu cum sunt
Avatar utilizator
alexgogo-VA
veteran
veteran
Mesaje: 872
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 7:55 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Lichide "American Stars" la vapers-one

Mesaj de alexgogo-VA »

Da dom'le trebuie doar sa cauti pe forum ca am făcut eu review.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
Avatar utilizator
degady64
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 305
Membru din: Sâm Dec 28, 2013 8:17 pm
Contact:

Re: Lichide "American Stars" la vapers-one

Mesaj de degady64 »

gabyg scrie:a incercat cineva lichidele astea? ca as vrea sa dau si eu o comanda... dar nu stiu cum sunt
Asa cum a spus Alex
alexgogo-VA scrie:Da dom'le trebuie doar sa cauti pe forum ca am făcut eu review.
recenzii-produse-f69/va-review-american ... -t698.html
ImagineImagine
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Lichide "American Stars" la vapers-one

Mesaj de cristian »

Alex, m-am incumetat la un old toby.
Concluzie (veche): americanii nu-s zdraveni. Parca vapezi un amestec de bixtonim cu sirop de tuse.

E mortal!

Dar nu as putea vapa numai asta o zi ca imi schimba filozofia de viata.

Oricum, clar ca nu-s normali....

PS nu-i facut de americani, dar de la ei se trage reteta cu siguranta.
Avatar utilizator
Swich
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 27
Membru din: Mar Feb 18, 2014 12:42 am

Lichide "American Stars" la vapers-one

Mesaj de Swich »

Eu sunt fan Blue Magic, e genial !!!

PS: A se arde numai pe cotton, pe silika nu simti toate elementele!

Sent from mobile using Tapatalk
Imagine
kore
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 1
Membru din: Dum Apr 13, 2014 12:59 am

Re: Lichide "American Stars" la vapers-one

Mesaj de kore »

Am incercat urmatoarele (scrise in ordinea in care mi-au placut cel mai mult - doar o parere)

-blue magic
-peach's peaches
-straberry
-easy rider
Avatar utilizator
ComanNorbert
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 53
Membru din: Lun Sep 30, 2013 12:36 am
Localitate: Cluj Napoca
Contact:

Re: Lichide "American Stars" la vapers-one

Mesaj de ComanNorbert »

Blueberry chesecake: Blueberry foarte dulce cu încă ceva mai cremos, e bun, doar că e mult prea dulce, deci nu e de mine, dar aroma chiar e bună, de o reduc cu ceva bază e chiar ok. Primește un 7.

Peach`s Peaches: Nectarine plus sâmbure, bine descris (cam dulce, dar aroma e mirifică)! E delicios, primește un 9.

Peanut butter cup: Nu simt grosime/substanță și nici alune. Primește un 6.

Old Toby: Scorțișoară, mentol, aroma seamănă cu crema aia mentolată vietnameză ce o foloseau babacii noștri reumatici pe vremea lui Ceașcă, aia în cutie de tablă roșie, mică. Nota 6.

Easy Rider: Ciocolată caldă amăruie cu nucă și alune, multe alune. E bestial lichidul, are grosime, substanță. E de top 2 la mine. Nota e 10+!

Nutty Buddy Cookie: Cremos, dulce, pufos, tot ce trebuie. Ciocolată, alune, nuci, ceva cremă, e superb! E de top! Mult peste multe lichide încercate, și mă refer la mărci renumite din SUA. Ce să spun, alături de Easy Rider concurează Boba's cu ușurință și-mi place mai mult ca lichidele din gama PipeSauce (nu toate), Halo, Midas etc. Primește 10++!

Deci Easy Rider și Nutty Buddy Cookie intră cu lejeritate în topul preferințelor, alături de Boba's Bounty, respectiv LBL și OBC (Pipe Sauce). Deci da, polonezii de la Flavourtec au dat lovitura! Nu suportam lichidele lor (și nici acuma nu le suport - nu mă refer la Americans Star ci la Favourtec alea normale), dar se vede că au schimbat aromele pentru această gamă! Oricum, una dintre cele mai bune game de lichide de la noi din țară (la mine e preferata - a detronat aromele Twisted, însă nu și la preț)!
alex.stoian
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 28
Membru din: Joi Apr 10, 2014 7:19 pm

Re: Lichide "American Stars" la vapers-one

Mesaj de alex.stoian »

am incercat si eu easy rider si are gust de sosete + popcorn cu cascaval. folosesc un mini protank 2 nu am intrat inca in rba-uri.
am primit eu un lichid prost sau poate fi de vina clearomizorul?
acum incerc sa il las in dulap vreo saptamana la macerat o sa revin cu ce impresie imi lasa atunci.
Avatar utilizator
degady64
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 305
Membru din: Sâm Dec 28, 2013 8:17 pm
Contact:

Re: Lichide "American Stars" la vapers-one

Mesaj de degady64 »

alex.stoian scrie:acum incerc sa il las in dulap vreo saptamana la macerat o sa revin cu ce impresie imi lasa atunci.
dupa cat stiu eu, la macerat se lasa lichidele DIY, pentru a se omogeniza baza cu aroma. Nu cred ca lichidele gata preparate devin mai bune la gust in timp, ca vinul bun :D
ImagineImagine
Avatar utilizator
Big_Bobo74
RESELLER
Mesaje: 105
Membru din: Lun Sep 30, 2013 1:43 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Lichide "American Stars" la vapers-one

Mesaj de Big_Bobo74 »

AROME NOI - American Stars

COCO CHOCO 0, 6, 12, 18 mg
- Iti place gustul waffle cu o atingere dulce şi lipicioasa a sucului de artar? Sigur, acest lucru este gustul potrivit pentru tine! O compoziţie încântătoare de waffle galben, amestecat cu un shot dulce, incredibil de sirop de artar. Yummy!

Imagine

MISS MAPLE 0, 6, 12, 18 mg
- Crema de cocos, migdale crocante si o aroma bogata de ciocolata !! Coco Choco este fuziunea optimă dintre nuca de cocos cremoasa, migdalele crocante si ciocolata. Acest lichid este dulce, puternic și ar fi păcat să nu-l încercați....

Imagine
Scrie răspuns