Lichide ToB

Scrie răspuns
Avatar utilizator
AdrianBV
veteran
veteran
Mesaje: 505
Membru din: Dum Ian 10, 2016 6:29 pm
Localitate: Brasov

Re: Lichide ToB

Mesaj de AdrianBV »

Mda. Bine de stiut. Credeam ca e doar procentul de PG/VG ...
Un motiv in plus sa nu cumpar lichide gata facute ... cel putin din punctul meu de vedere. Sunt mai "gustoase" dar dreaq stie ce alte chimicale mai pun in ele sa ajunga asa ...
Ultima tigara: 3 Februarie 2016 13:00
dinugalan
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 5
Membru din: Mie Mai 18, 2016 2:07 pm

Re: Lichide ToB

Mesaj de dinugalan »

Salut,
Am facut o lista cu ce lichide am incercat de la TOB cu note de la 1-5 poate mai ajuta pe cineva:

5 superior-tutun aromat foarte bun
5 jedi blood-zahar ars foarte bun
4.5 ermes-fursec vanilie bun
4 mar verde-racoritor, bun in combinatie sau simplu
4 lemon-racoritor, bun in combinatie sau simplu

3.5 winter tabacco-ca ermes fara vanilie si mai putin fursec, putin intepator
3.5 imperial-ca superior mai slab si dulceag
3.5 afrodite-putin ca ermes, amarui
3 apple caramel-intepator, scortisoara, putin mar

2.5 tabac-tutun simplu pipa concentrat(mai bun in combinatie cu ceva dulceag)
2.5 leaf tabacco-tutun puternic dulceag(mai bun in combinatie cu ceva dulceag)

2.5 poseidon-amarui menta
2 arcadia-dulceag menta

Am mai luat de la magazinul local Jedi Blood tot de la TOB(au o promotie cu Star Wars) , din pacate nu este postat pe site pt comanda(nici nu am intrebat...)
Notez ca nu suport menta si este foarte greu de scos gustul apoi din rezistente daca vrei alta aroma.
Oricum gusturile sunt subiective si plus ca depind de bateria si rezistenta folosita.

Folosesc cuboid mini cu rezistenta joyetech de 0.6 pt gura-plaman in temp control la 20w si 240 grade celsius.
A mai patit cineva sa nu mai simta gustul lichidului dupa vreo cateva ore de vapat?
Mie mi se intampla mereu si trebuie sa schimb lichidul sau sa mai adaug niste tabac ceva...
alexr86
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 6
Membru din: Joi Aug 04, 2016 7:03 pm

Re: Lichide ToB

Mesaj de alexr86 »

a cumparat cineva ToB de pe http://www.toberomania.ro" onclick="window.open(this.href);return false; ?
50 ml de american tobbaco de 12, il dau la 60 de lei... e dubios un pic pretul. sau e ok?
Avatar utilizator
AdrianBV
veteran
veteran
Mesaje: 505
Membru din: Dum Ian 10, 2016 6:29 pm
Localitate: Brasov

Re: Lichide ToB

Mesaj de AdrianBV »

Toberomania sunt importatorii/distribuitorii pe toata Romania.
Ultima tigara: 3 Februarie 2016 13:00
alexr86
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 6
Membru din: Joi Aug 04, 2016 7:03 pm

Re: Lichide ToB

Mesaj de alexr86 »

eu sunt relativ incepator, si caut o marca de incredere cu care sa imi continui drumul in lumea vapatului...puteti sa-mi ziceti care e faza cu acest brand? lichidul e fabricat in Italia si ambalat in Romania? am observat ca sticlutele pe care le cumperi de la noi difera de cele prezentate la ei pe site...
maltezu
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 53
Membru din: Vin Sep 26, 2014 12:39 pm

Re: Lichide ToB

Mesaj de maltezu »

In ultima vreme am avut o mare dezamagire cu lichidele TOB comercializate...Adica ok s-a discutat deja problema ca lichidele gata facute de TOB sunt diferite daca incerci sa le faci tu acasa - adica baza + aroma de la ei...caz concret Superior Tabaco - diferenta uriasa de gust intre lichidul care il iei gata facut si cel facut acasa repet din aroma + baza. Lichidele gata facute sunt in sticlute mai late la baza si mai putin inalte mai pitice ca sa zic asa. La ora actuala se vind si in Piatra Neamt chipurile lichide gata facute dar surpriza...sticlutele arata altfel iar lichidul e facut din aroma + baza la fel ca si cum le-ai face tu...am luat si din Bucuresti de la magazinul de pe strada Ritmului...aceeasi surpriza neplacuta...acum am dat comanda online...winter si superior tabaco...tare sunt curios ce va veni...
maltezu
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 53
Membru din: Vin Sep 26, 2014 12:39 pm

Re: Lichide ToB

Mesaj de maltezu »

A venit si comanda - la fel din pacate - lichidul e facut din aroma+baza - acum daca astia de la TOB au schimbat reteta imi pare rau da au dato in bara rau de tot...
Avatar utilizator
dumping
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 92
Membru din: Dum Aug 02, 2015 3:49 pm
Localitate: piatra neamt

Re: Lichide ToB

Mesaj de dumping »

off topic , maltezu esti din piatra neamt?
Scrie răspuns