Lichide ToB

Scrie răspuns
silvius
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 157
Membru din: Vin Mai 23, 2014 6:13 pm

Re: Lichide ToB

Mesaj de silvius »

Eu zic sa terminam aici cu discutia offtopic si sa revenim la titlul topicului. Poate un moderator e dragut sa elimine din discutie certurile de natura personala.
Avatar utilizator
degady64
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 305
Membru din: Sâm Dec 28, 2013 8:17 pm
Contact:

Re: Lichide ToB

Mesaj de degady64 »

silvius scrie:Eu zic sa terminam aici cu discutia offtopic si sa revenim la titlul topicului. Poate un moderator e dragut sa elimine din discutie certurile de natura personala.
Se pare ca nu avem moderatori draguti, sau daca avem probabil ca sunt ocupati cu alte probleme dragute :lol: .
Sau la acest sfarsit de saptamana nu mai sunt draguti? Misterrrrrrrrrrrrrrrrrrr. :D
ImagineImagine
VladCatalin
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 66
Membru din: Sâm Noi 09, 2013 11:38 pm
Localitate: Tg. Mures
Contact:

Re: Lichide ToB

Mesaj de VladCatalin »

Eu zic ca discutia ar trebui sa ramana. Sau in cel mai rau mutata intr-un alt topic.
Aceasta discutie arata exact caracterul acestui individ si pentru a putea ca oricine sa hotareasca daca isi asuma riscul sa colaboreze cu acest individ:
- jigneste si provoaca asteptand sa ca lumea sa riposteze. După care trimite mailuri de amenintare cu avocatii.
Partea cu avocatii era un mesaj trimis de acest individ catre o persoana. Binenteles adaptat situatiei prezente. Dar omul nu a inteles.
- ataca persoane care nu pot sau poate ca nu vor sa ii raspunda. Cat de josnic si mizerabil trebuie sa fi sa faci asa ceva?

Intr-adevar, e o greseala sa cobori atat de jos pentru a ajunge la nivelul lui. Si imi pare rau ca am coborat.
Dar nu sunt omul care accepta sa fie atacat de un individ care nici macar nu intelege ce ii zici.
A se vedea discutiile existente cand ii zic de "ingropat in aur" cu sens de "platit pentru review" si "dusman" care are sens de "concurenta" si singurul lucru care il intelege individul e: "manele manele".

Sper ca e ultimul mesaj pe aceasta tema.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
Avatar utilizator
degady64
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 305
Membru din: Sâm Dec 28, 2013 8:17 pm
Contact:

Re: Lichide ToB

Mesaj de degady64 »

VladCatalin scrie: Intr-adevar, e o greseala sa cobori atat de jos pentru a ajunge la nivelul lui. Si imi pare rau ca am coborat.
Dar nu sunt omul care accepta sa fie atacat de un individ care nici macar nu intelege ce ii zici.
Este o expresie ˝In viata trebuie sa inveti sa vorbesti atunci cand trebuie sa vorbesti si sa taci atunci cand trebuie sa taci˝

Uneori in viata (am inteles asta din experienta :lol: ) trebuie sa tacem din gura chiar daca un individ ne ataca verbal, pentru ca realizam ca daca ii raspundem cu acceasi moneda nu obtinem nimic si mai rau atatam vapaia conflictului care nu va avea nicio finalitate decat ca ambii ne vom inflama :lol:
Stiu, este greu de facut asta, dar cred ca trebuie macar sa incercam pentru ca, dupa parerea mea, este si un semn de respect de sine, adica ne demonstram noua insine ca ne putem stapani si ca ne respectam pe noi in sine necazand in ˝nisipurile miscatoare˝ ale conflictului
ImagineImagine
Avatar utilizator
ivape
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 86
Membru din: Dum Sep 14, 2014 7:35 am

Re: Lichide ToB

Mesaj de ivape »

Primul meu mesaj pe acest forum a fost:
ivape scrie:salutare
Mare catastrofa lichide astea.
Mi-ai raspuns:
VladCatalin scrie:Era de asteptat ca "domnul" vallentin de la aiveip sa inceapa sa arunce cu rahat in niste lichide care culmea, ACUM sunt in general laudate.
Probabil si eu, si colegul de forum cristian, in imaginatia bogata (sau era bolnava??) a "domnului" vallentin, am fost ingropati in aur de forte obscure si de "dusmani" ai dânsului pentru parerile exprimate: http://www.rovapers.eu/viewtopic.php?t=1042" onclick="window.open(this.href);return false;
Probabil asta s-a intamplat si cu cei de pe facebook care sunt multumiti de lichidele actuale.
Pentru ca evident exista o conspiratie la nivel interplanetar ca lumea sa cumpere lichide care nu le vinde aiveipul. Asta e clar acum.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
Eu nu mi-am imaginat nimic, lichidele TOB sunt niste gunoaie, firma este una de tepari, in schimb tu iti imaginezi ce cred eu, TU esti singurul care si-a imaginat ceva, si te mai intrebi daca eu am imaginatie bolnava? Daca nu am dreptate, mint ca un nenorocit :D sa-mi explici cum e posibil sa le dau mail in care scriu: "sa veniti sa va luati gunoaiele" (asta pentru ca n-au raspuns la zeci de telefoane) si sa nu se intample nimic? Sunt niste milogi rupti de foame. Acum nu-si prea permit figuri ca nu mai cumpara nimeni mizeriile lor. Le-a mai luat cineva,care a luat o distributie exclusiva pe care n-o vroia nimeni. In fine...
In timp ce stergi spumele de la gura si tastezi aici, asculta-mi sfatul: Ia-o mai usor ca-ti creste tensiunea si nu vreau sa te am pe constiinta. Sper sa ma urasti in asa hal incat sa ai cosmaruri noaptea, sa te trezesti transpirat si sa ma blestemi zi si noapte. Sa te enervezi rau de tot sper, pana duminica viitoare cand mai am timp sa citesc acest forum sa faci aici dezastru, sa nu fie ceva de rau despre mine pe care nu l-ai scris inca.
Acum am inteles si de unde atata ura, esti unul din cei 2-3 diperati de pe softpedia care mancau rahat de ivape doar pentru ca era la moda.
VladCatalin scrie: Eu nu voi face asa ceva. Nu acum. Prima data iert. Poate si a doua oara. Dar a treia oara cu siguranta nu.
Ce sa-ti fac ca sa-ti pui amenintarea in practica?
blmind
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 1
Membru din: Mar Sep 23, 2014 10:50 am

Re: Lichide ToB

Mesaj de blmind »

VladCatalin scrie:Eu zic ca discutia ar trebui sa ramana. Sau in cel mai rau mutata intr-un alt topic.
Aceasta discutie arata exact caracterul acestui individ si pentru a putea ca oricine sa hotareasca daca isi asuma riscul sa colaboreze cu acest individ:
- jigneste si provoaca asteptand sa ca lumea sa riposteze. După care trimite mailuri de amenintare cu avocatii.
Partea cu avocatii era un mesaj trimis de acest individ catre o persoana. Binenteles adaptat situatiei prezente. Dar omul nu a inteles.
- ataca persoane care nu pot sau poate ca nu vor sa ii raspunda. Cat de josnic si mizerabil trebuie sa fi sa faci asa ceva?

Intr-adevar, e o greseala sa cobori atat de jos pentru a ajunge la nivelul lui. Si imi pare rau ca am coborat.
Dar nu sunt omul care accepta sa fie atacat de un individ care nici macar nu intelege ce ii zici.
A se vedea discutiile existente cand ii zic de "ingropat in aur" cu sens de "platit pentru review" si "dusman" care are sens de "concurenta" si singurul lucru care il intelege individul e: "manele manele".

Sper ca e ultimul mesaj pe aceasta tema.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
Ti-am citit review-ul la lichide pe softpedia forum. Le-am cumparat prin cineva, de la tigaranustiucum si le-a trimis la mine in Bulgaria. Ar trebui sa-ti fie rusine, cele mai panarama lichide de tutun fumate de mine sunt cele de la TOB. Probabil ai primit gratis cateva lichide sa le faci reclama si te-ai vandut pe cativa banuti. Vad ca te-ai descris pefect mai sus. Josnic si mizerabil !
Lichide imperial, superior si costa rica.
Avatar utilizator
Drumetul
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 215
Membru din: Mie Apr 02, 2014 6:36 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Lichide ToB

Mesaj de Drumetul »

Hai ca ati deraiat complet. Tu d-aia ti-ai facut azi cont, sa te iei de Vlad? De ce nu te iei si de restul lumii care a facut review la lichide de pe aici? Le produce el? Ti-a bagat el mana in buzunar si ti-a luat banii pe lichide? Te-a obligat in vreun fel? Si-a spus o parere, indiferent daca a fost sau nu platit pentru asta. Daca zicea sa cumperi un rahat, tu-l cumparai si-l si mancai? Nici mie nu-mi plac lichidele astea si eu am dat pe ele in ultima luna mai mult decat ai dat tu, dar asta nu inseamna sa sar la gatul lui Vlad sau al lui Cristian si a altora care au mai scris p-aici. A fost alegerea mea. Asuma-ti optiunile si nu mai da vina pe altii pentru esecul tau. Cand cumparai Hangsen la fel faceai? Unde erai atunci? Exista clienti pentru orice pe lumea asta, indiferent daca sunt bune sau nu. Voi nu intelegeti un lucru elementar, ce-ti place tie eu poate urasc si viceversa. De asta suntem atat de asemanatori si tot odata atat de diferiti unii de altii.
hitzuzu
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 156
Membru din: Mar Iul 29, 2014 11:57 am

Re: Lichide ToB

Mesaj de hitzuzu »

@blmind ai putea sa ne povestesti putin despre lichidele pe care le vapezi?
Avatar utilizator
ivape
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 86
Membru din: Dum Sep 14, 2014 7:35 am

Re: Lichide ToB

Mesaj de ivape »

sa recapitulam
am discutat cu Lucian despre lichidele TOB. A venit cu mostre BUNE.
Am ziS ca iau mostre si m-am tinut de cuvant. I-am zis sa-mi dea ce vrea el, ce considera ca-i mai bun de la TOB. Plati: (ca veni vorba de bani )
Imagine


Imagine

67.000 lei + 4500 lei transport + tva = 88600 ( aproximativ) marfa la pret de achizitie tva inclus(neplatit dar daca arunc marfa o sa-l platesc). De banii astia cred ca pot vorbi despre Bocca Aromatic.
Mi-a venit cu niste gunoaie infecte, niste zeama la sticla.
Le-am zis in nenumarate randuri ca vreau sa scad pretul ca's lichide nasoale, n-au fost de acord pentru ca astia de la Bocca Aromatic se cred mare firma si au pret minim impus la vanzarea lichidelor. Apoi m-am certat cu ei. Motive sunt multe, pe scurt minte Lucian ca nesimtitul pe toata lumea cum ii vine mai bine. La multi le-a spus niste mizerii cum nu s-au mai vazut, nu pot si nu vreau sa le spun pentru ca implica si alte firme din RO si nu caut cearta(decat cu tine, Marite Vlad, sa ma mai distrez un pic). Lichidele le vand ca si gunoaie pentru ca asta sunt. Sa spun despre niste lichide ca-s proaste in timp ce le vand inseamna sa pierd bani. Mai important pentru mine era sa nu creada clientii ca-s minunate lichidele TOB care le vand eu. (d'aia imi permit sa te fxt in gura Vlad Catalin caci am clienti care imi vor cere recomandari la comenzi si trebuie sa conteze cand le recomand sa cumpere ceva)
Dar si cei care citesc forumuri si din intamplare da peste un review in care iar se spune cat de minunate sunt jegurile acestea, cateodata, libidinosii ce le-au scris trebuie potoliti.
Cum nu am vrut sa provoc pe nimeni dar mi s-a raspuns intr-un mod foarte agresiv, am raspuns la fel. Stiu, noi romanii suntem plini de zicale una care s-ar potrivi ar fi nu te pune cu prostu' caci are mintea odihnita. Aiurea! Ma pun cu tine caci am fost prost la randul meu si am crezut ce a zis Lucian, cel putin sa fiu prost pana la capat si sa rezolv problema, si anume:
Vlad, minca-mi-ai vocabularul obscen, tu sclavule care te injosesti scriind prostii pe forumuri pentru cateva lichide gratis, mai scoate limba din cxxu' lui Lucian si mai ridica un pic standardele. E bine si asa ca tine, dar nu pe banii astia! Te vinzi prea ieftin. Ti-ai ales rolul de curva virgina si ai pasarica prastie (gura in cazul tau). Ai vrut sa-mi raspunzi ironic cu "dusmani" si ti-am raspuns la fel, de prost ce esti n-ai inteles si ai sarit cu dictionarul. In plus, joci si rolul de "hotul striga hotii". O sa-ti explic, caci esti prea prost si iar sari cu citate din DEX. Ai luat niste lichide gratis si probabil niste maruntis de-o bere si vi cu "am fost ingropati in aur de forte obscure si de "dusmani" ai dânsului pentru parerile exprimate". Ai vrea tu sa fi ingropat in aur, se pare ca ai fost ingropat in cateva lichide GRATIS. Pentru un review din partea un libidinos ca tine e de ajuns. Cat despre jignirile pe care mi le-ai tot adus ca mi-am spus pararea fara sa fac referire la opinia ta, pur si simplu am refuzat sa cred ca peste noapte cenusareasa s-a transformat in alba ca zapada.D'aia mi-am sustinut si-mi sustin in continuare parerea.
Boca Aromatic sunt niste milogi care iti propun sa faci evaziune fiscala pe 200 de euro.Asta o stiu toti care au stat de vorba cu Lucian, el propune sa cumperi fara factura.(probabil italienii nu stiu asta nu vreau sa mananc rahat fara lingura potrivita)O asa firma, de nivelul asta nu are cum sa supravietuiasca. Mai scoate limba din cxr de la boca aromatic ca's doar niste mincinosi care nu tin la imaginea lor. II doare fix in pxxa (da curva virgina, am scris cuvintul ala, doar nu credeai ca te-a adus barza, e folosita in mod frecvent la procreare - material de proasta calitate in cazul tau) de tine, de mine, de toti, o sa prosteasca cat se poate si o sa dispara. Eu inteleg ca-ti aperi cu disperare opiniile (si foamea din tine) dar mai lasa loc si pentru opiniile altora. Dupa ce m-au ignorat cand le-am zis sa-si ia marfa, de banii aia vreau sa ma distrez. Daca nu-mi dai tu voie si ma insulti pentru ca mi-am spus punctul de vedere mi se rupe, pot sa te insult si eu. De restul nu stiu, dar de tine m-am interesat si chiar te-ai vandut pe niste zeama gratis.
Un lichid bun si ieftin se vinde si daca tu faci un review pozitiv si daca unul ca mine spune ca-s gunoaie. Isi vor face (sau nu) loc pe piata fara ajutorul tau. De ce? pentru ca oamenii nu's prosti. Le va place lichidul si pretul si vor cumpara. Nici ofticat nu sunt pentru ca puteam sa le dau unor prieteni cu magazine prin tara sa ma scape de ele. Dar nu, dar vor sa dea teapa, e bine sa stea la mine. Le ador ! Sunt minunate.
pace peste tot :D
Avatar utilizator
bodobaza
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 162
Membru din: Sâm Aug 03, 2013 12:49 am
Localitate: Reghin/Cluj

Re: Lichide ToB

Mesaj de bodobaza »

Nici dupa 3 pagini nu te-ai prins ca lumea lauda gama noua de la lichidele Tob, pacat sa va certati aici cum ivape are in sectiunea de "gunoaie" gama veche veche (credca prima) iar aici si in review'uri se discuta despre gustul lichidelor Tob din gama noua. @ivape: Eu zic sa mergi intr-un magazin sau comanda de pe net ( la tigara ego am vazut ca vind gama noua), incearca si comapra cu ce ai tu in magazin, probabil asa o sa te lamuresti cu ce ai tu e veche si atunci numai aia era si ce au scos acum e nou (pana si forma sticlutelor etc.).

Eu am incercat gama veche, is foarte nasoale spre si mai nasoale. Nu o sa laud asa tare nici gama noua, daca bagi hangsen si liqua e alta treaba sa adori Tob, ca is peste.
In concluzie, is multe lichide din gama noua Tob care mi-au placut in asa fel sa mai cumpar din cand in cand (in general is pe DIY).
Avatar utilizator
ivape
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 86
Membru din: Dum Sep 14, 2014 7:35 am

Re: Lichide ToB

Mesaj de ivape »

Din pacate nu e gama veche veche cum te-ai exprimat, sunt cuparate acum cateva luni. Despre gama noua: Fructele, cateva sunt chiar bune, berry family parca se numea un lichid care chiar m-a impresionat placut. M-a facut sa fumez juma' de ora ceea ce-i mare lucru.
Tutunurile sunt sterse, fara nici o legatura intre denumire si continut, fumezi si te intrebi unde-i tabacco din denumire.Pe scurt, o pierdere de timp. Nu vorbeam daca nu le testam. Am mostra 1 lichid din fiecare, de la Lucian, cand am fost in Brasov. Problema mea e cu milogul ala care-i foarte agresiv. Mananca rahat pe forumuri si da impresia ca toata gama contine niste lichide extraordinare. Cu cateva fructe bune nu poate supravietui o gama de lichide.
Editez: chiar si cu gunoaie in denumire, sunt oameni care le cumpara, vand cateva pe saptamana si nu inteleg de ce. Vor fi foarte dezamagiti, probabil cred ca-s eu nebun de-am scris gunoaie. Cel putin nu vor putea sa-mi reproseze nimic.
hitzuzu
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 156
Membru din: Mar Iul 29, 2014 11:57 am

Re: Lichide ToB

Mesaj de hitzuzu »

@ivape nu fi supărat pe ele...sunt o grămadă de persoane care le prefera. Speram iesi până la urma din investitia "paguboasa". Iti tin pumnii sa reusesti, succes!
Sacrificiu
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 60
Membru din: Vin Mar 21, 2014 11:29 pm
Localitate: Iasi

Re: Lichide ToB

Mesaj de Sacrificiu »

Deci pana la urma sa inteleg ca nu se merita ... Se spunea ca le lauda toata lumea, dar nu prea e evident.
Avatar utilizator
alexgogo-VA
veteran
veteran
Mesaje: 872
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 7:55 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Lichide ToB

Mesaj de alexgogo-VA »

Ma simt ca la Maruta in emisiune.
Avatar utilizator
razvangrig
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 43
Membru din: Vin Dec 06, 2013 2:35 am
Localitate: Bucureşti

Re: Lichide ToB

Mesaj de razvangrig »

ivape, am inteles, ai testat lichidele si nu iti plac, dar astea sunt doar gusturile tale. Ca si comerciant te intereseaza mai mult cat iti plac tie sau potentialilor clienti? Daca doresti profit, piata ar trebui sa dicteze aici, nu gusturile personale. Daca ai clienti care vor sa dea bani pe aceste lichide, chiar conteaza pentru tine ca au gust nasol? Sunt multi care spuneau de (vechiul) DK-TAB ca are gust de ciorapi transpirati, dar cunosc multi fani ai acestui (fost) lichid.
Scrie răspuns