Lichide ToB

Scrie răspuns
Avatar utilizator
ivape
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 86
Membru din: Dum Sep 14, 2014 7:35 am

Re: Lichide ToB

Mesaj de ivape »

Lichidele tob sunt cele mai bune , cele mai laudate, net superioare oricarui lichid din lume, de aceea va ofer o super afacere, pomana curata!
10 lei 20 ml arome tutun, expira in 2016. Discount mai mare in functie de cantitate. Sunt sigur ca nici unul care le-ati laudat nu aveti curaj sa cumparati ! Oferta valabila pe termen nelimitat.

edit: 10 bucati de lichide cele mai tari din lume = 80 lei
Astept raspuns mai ales din partea celor care le-au laudat si m-au jignit afirmand ca am imaginatie bolnava. Ei bine, aveti curaj sa dati bani pe gunoaiele astea?
VladCatalin
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 66
Membru din: Sâm Noi 09, 2013 11:38 pm
Localitate: Tg. Mures
Contact:

Re: Lichide ToB

Mesaj de VladCatalin »

Eu unul nici dacă îmi dai bani nu le primesc de la tine.
Prefer sa dau bani la "dusmanii" tăi. Măcar ei stiu să se comporte cu un client/potential client.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
Avatar utilizator
ivape
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 86
Membru din: Dum Sep 14, 2014 7:35 am

Re: Lichide ToB

Mesaj de ivape »

VladCatalin scrie:Eu unul nici dacă îmi dai bani nu le primesc de la tine.
Prefer sa dau bani la "dusmanii" tăi. Măcar ei stiu să se comporte cu un client/potential client.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Sincer nu stiu cine esti si ma doare in cot ca ma urasti,chiar ma bucur. Sa-mi faci in ciuda si nu te lasa, cumpara de la dusmani.

Plusez lichide boca aromatic, 20 ml.
"Tutunurile sunt altfel decat la ceilalti producatori, nici unul nu contine acel damf de sosete cu care ne-am obisnuit unii dintre noi. Aromele sunt mult mai diluate, si toate pot fi vapate all day. Avantajul este ca 90% dintre ele raspandesc un miros placut la exhalare, chiar daca nu au “personalitate” puternica."

Dupa cum vedeti din descriere sunt nemaipomenite, ofer 20 buc la pretul de 120 lei.
Avatar utilizator
ivape
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 86
Membru din: Dum Sep 14, 2014 7:35 am

Re: Lichide ToB

Mesaj de ivape »

silpo scrie:http://www.ivape.ro/lichide_originale/l ... IDARE-STOC
Și iată cum descrie reseller-ul "ivape", pe site-ul său, lichidele respective:
"Lichide fabricate si ambalate in Italia de Bocca Aromatic. Sticlute de 20 de ml.
Lichidele sunt din gama "LOW COST" de tipul "hai ca merge", nimic senzational. Unora le plac exagerarile atat de mult incat le-au promovat ca PREMIUM ! Altii, vai de capul lor, spun ca au "gust desavarsit" ! Asta-i Romanania, scrii premium in titlul produsului si-l vinzi triplu caci merge, multi judeca doar dupa pret ! Pretul corect pentru aceste lichide, 16 Lei.
Nu se poate colabora cu aceasta firma deoarece asa-zisul reprezentant din Romania nu are niciodata marfa pe stoc. Lichidele sunt de proasta calitate, una iti trimite ca mostra si alta iti livreaza. Pe etichete scrie importator Boca Aromatic srl Brasov dar ei nu importa nimic. Ne-au mintit pe toti cei care am luat marfa de la ei. 2 loturi de lichide nu seamana, nu au cum sa faca acelasi lichid."
Cu alte cuvinte, dânsul crede, cu tărie, că lichidele cu pricina sunt cel mult submediocre și că a luat țeapă cu ele. Poate că doar lichidele ambalate la 20 ml sunt "o catastrofă", iar cele ambalate la 10 și la 30 ml sunt bune... Probabil, nu a reușit să le vândă și, de aceea, le-a băgat în lichidare de stoc. Asta e! Vorba aceea: pierzi, câștigi, negustor te numești!
Nu vreau sa va supar cu nimic dar va intreb, cat se poate de politicos,care-i legatura cu ambalajul? Nu-i acelasi lichid?
Avatar utilizator
bodobaza
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 162
Membru din: Sâm Aug 03, 2013 12:49 am
Localitate: Reghin/Cluj

Re: Lichide ToB

Mesaj de bodobaza »

@ivape: Singura chestie ce vad ca nici dupa 2 pagini nu ai inteles este ca lumea incearca sa iti zic ca reteta la gama aceasta de lichide au fost schimbate, in bine iar tu ai reducere la gama veche care is praf.
silvius
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 157
Membru din: Vin Mai 23, 2014 6:13 pm

Re: Lichide ToB

Mesaj de silvius »

@ivape: nu prea e corect sa le ridici in slavi prima data cand au intrat la tine pe site si acum ca nu se vinde acel lot cu probleme le porcaiesti pe toate. Cand au intrat pe site atunci nu erau proaste ? Sau mai grav: stiai cum sunt si ai mers pe burta ca poate se vand.
Avatar utilizator
ivape
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 86
Membru din: Dum Sep 14, 2014 7:35 am

Re: Lichide ToB

Mesaj de ivape »

Ok, vad ca-mi sariti toti in cap de parca cine stie ce-am facut.
Mi-am spus opinia si atat !
Uite varianta mea:
M-am intalnit cu Lucian si reprezentantul firmei din Italia.
Mi-au dat niste mostre acceptabile, si i-am spus lui Lucian ca merg pe incredere, de 3000 de euro sa-mi dea ce vrea el sa vedem cum se vand.
Am primit in schimb niste gunoaie. Am inteles acum, sunt eu prostul pe care l-au mintit si mi-au adus mizeriile alea. Ce va face sa credeti ca sunteti mai smecheri? Si-au batut joc de cei mai mari clienti ai lor din Romania(nu e vorba de mine eu am cumparat de fix rahat de bani), de ce nu v-ar veni si voua randul? O sa ma amuz copios la vremea respectiva.
Dar daca vreun potential client citeste aici si cumpara de la mine lichidele TOB? La mine repet, au ajuns gunoaie. Pai daca nu am descrierea respectiva ce va zice clientul? C-am vrut sa-i dau teapa, asta va zice.
Daca voi sustineti cu atata tarie ca-s lichide bune, atunci sa stiti ca la IVAPE au ajuns gunoaie si sa nu cumparati lichidele TOB.
Asa e bine? E toata lumea multumita? Vad ca deja incepuse unul cu "aur" "dusmani" etc. parca ascultam maneaua unui cocalar cu BMW din '94.
De unde atata agresivitate Doamne? Nu-s de fel bisericos dar unii ma fac sa ma inchid si sa constat cu neputinta ca ospiciul e de fapt evadat in lumea reala.
Cu ce-s eu de vina daca am testat 2-3 serii si-s pur si simplu niste infectii? Daca am scris descrierea corecta trebuie sa ma omorati?Mostrele au fost bune, cand le-am pus prima data pe site am scris clar ASTEPT OPINIILE CLIENTILOR, n-a spus nimeni ca-s bune, nu le-am laudat.
Da ce-s prost sa-mi bat joc de banii mei? Deloc ! Dar sunt destul de destept sa-mi bag pxxa in ei de 3000 euro si sa scriu corect descrierea folosind cuvinte cat mai inofensive de genul "low cost" si merge si-asa.
Dar nici asta nu-i bine. Trebuia sa scriu GUNOAIE. Le-am schimbat deja denumirea pe magazin.
Opinia mea personala din relatia cu firma TOB si vanzatorul din Romania Lucian:

-Lucian minte de rupe, ar spune orice doar sa vanda un lichid sa incaseze un amarat de comision.Chiar si gunoaie!
-Italieii sunt rupti de foame, n-au nimic pe stoc, nu-si permit sa schimbe lichide daca le-au gresit. Speranta lor e ca un fraier din Romania sa dea comanda si sa se apuce sa produca, altfel vor da faliment.
(da stiu, nici o firma mare nu merge pe stoc pentru ca au flux continuu de comenzi, ei n-au nimic dar tot n-au stoc)
Am voie la o opinie personala bazata pe o experienta directa? Daca nu, zi frate asa! E ca tine! E o mare firma de lichide, noroc ca nu produc ei bazele.Altfel si acestea ar fi fost o catastrofa.
Sunt eu ofticat! :D (unii pot crede asta daca se gandesc la 3000 euro, nu vreau sa fiiu arogant, o las asa)
L-am sunat de 15-20 de ori nu mi s-a raspuns, am dat mail sa vina sa-si ia lichidele de cxxxt dar desigur ca nu-si permit.
Datorii nu am nici la ei nici la altcineva, teapa nu le-am dat, ba mai mult, chiar dupa ce m-am certat cu ei am sunat EU sa le achit 522 de euro ultimul transport Italia Romania.
Cand m-a sunat Lucian sa-mi spuna ca vine in Ploiesti si ca vrea ultimii 900 lei ce sa vezi, m-a gasit, si-a luat si banii. Pai atunci ? Pai atunci nu mi-a mai raspuns la telefon curva penala. A focut boturi, si-a luat banii si a fugit. Cam asa merge treaba cu el.
Cam asa o sa v-o luati si voi cu mega super firma de lichide.Oricum, facem un pariu. Firma asta va disparea, pentru ca-s prea multi pe care i-au mintit sau inselat.Nu stiti mai nimic caci nu va spune nimeni nimic.Nici nu prea trebuie.Dupa ce vor trece de faza boturilor pe care vi le face pe la vreo intalnire si probabil lichide exagerat de ieftin vandute sa recupereze startul pierdut cu serii de mizerii la sticla, se vor duce de unde au venit.
Era prea frumos sa fie adevarat, piata are nevoie de lichide proaspete, made in EU ca-s prea multe chinezarii. Era ideal cand au aparut ei doar ca si-au dat singuri cu tesla-n oaie.(ma referam la nikola tesla si la oaie beeheeeeheeee )
BTW, dca vreun reseler a platit mai mult de 1.7 euro cat mi-au dat mie la 30 de ml, e la fel de fraier ca mine. Oricum vor aparea altele in scurt timp, tot EU.

o zi faina va doresc, m-a mancat undeva sa scriu pe forum si mi-o merit. :D

Sent from my OnePlus One
Avatar utilizator
ivape
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 86
Membru din: Dum Sep 14, 2014 7:35 am

Re: Lichide ToB

Mesaj de ivape »

silvius scrie:@ivape: nu prea e corect sa le ridici in slavi prima data cand au intrat la tine pe site si acum ca nu se vinde acel lot cu probleme le porcaiesti pe toate. Cand au intrat pe site atunci nu erau proaste ? Sau mai grav: stiai cum sunt si ai mers pe burta ca poate se vand.
Pe bune? Asa am facut? Sau am scris clar ca astept opiniile clientilor? Si ceva zile mai tarziu ca mi-ai spus cativa clienti ca-s bune fructele?Zau!
silvius
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 157
Membru din: Vin Mai 23, 2014 6:13 pm

Re: Lichide ToB

Mesaj de silvius »

Nu are rost sa intram in polemica pentru ca nu am dovezi.
Totusi acum in loc sa scrii ca sunt gunoaie nu puteai sa scrii ca lotul de la tine a fost un gunoi . Cred ca nu mai sarea nimeni. Te intelegem ca au fost magari cu tine dar puteai sa spui asa.
Crezi ca e bine sa ai atitudinea asta , ai 6 mesaje si toate despre tob si conflicte cu cei de aici. Crezi ca suntem tampiti(sau poate mituiti) toti care ziceam ca sunt ok cele testate acum?
Avatar utilizator
ivape
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 86
Membru din: Dum Sep 14, 2014 7:35 am

Re: Lichide ToB

Mesaj de ivape »

silvius scrie:Nu are rost sa intram in polemica pentru ca nu am dovezi.
Totusi acum in loc sa scrii ca sunt gunoaie nu puteai sa scrii ca lotul de la tine a fost un gunoi . Cred ca nu mai sarea nimeni. Te intelegem ca au fost magari cu tine dar puteai sa spui asa.
Crezi ca e bine sa ai atitudinea asta , ai 6 mesaje si toate despre tob si conflicte cu cei de aici. Crezi ca suntem tampiti(sau poate mituiti) toti care ziceam ca sunt ok cele testate acum?

ok, am inteles, sunt cele mai bune, la mine au ajuns niste gunoaie, probabil am platit cu bani falsi.

Ce nu inteleg e:
Unii le lauda, nu i-am jignit, daca eu le spun gunoaie pe buna dreptate, m-au jignit.

Cum ar fi fost in loc sa-mi spun puctul de vedere si atat sa-l fac nebun pe cel care se declara "fan TOB"?
De ce eu daca nu-s multumit trebuie sa mi se aduca injurii?
E ca si cum le-as fi spus celor care sustin ca le plac ca au imaginatie bolnava.
De unde pana unde tampiti sau mituiti? Am spus eu asa ceva? De unde idei ca-s fi spus eu ca-s platiti unii? In aceste 6 posturi, primul a fost o parere negativa justificata si imediat mi s-a raspuns intr-un mod demn de mila de catre unul scapat de la nebuni. Saracul cat a incercat sa se scoata fara sa fie acuzat de nimic... Mi-am spus parerea despre el cu si-a spus-o si el despre mine. Si atat. Atata inversunare si disperare greu de imaginat. Ce-i in neregula cu atitudinea mea?Opinia si atitudinea nu-s pe directia care se cere si trebuia corectata? bine:
sa moara viata mea daca am vazut lichide mai bune ca TOB . E bine asa? Si daca nu-s de acord ce? Si daca ma jignesti si eu imi spun parerea despre tine iarasi nu e bine, creez conflicte. Nu mai bine se....nimic ca n-are rost.. fie cum o fi.
VladCatalin
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 66
Membru din: Sâm Noi 09, 2013 11:38 pm
Localitate: Tg. Mures
Contact:

Re: Lichide ToB

Mesaj de VladCatalin »

E clar ca avem face cu un om mic si prost (cu sensul de: (Persoană) fară știință de carte; (om) neînvățat).

Legat de aceasta afirmatie:
ivape scrie:Vad ca deja incepuse unul cu "aur" "dusmani" etc. parca ascultam maneaua unui cocalar cu BMW din '94.
Faptul ca nu intelegeti ca un cuvant poate avea mai multe intelesuri sau ca dintr-o expresie dvs. retineti doar un cuvant, nu toata expresia. E doar vina dvs., ca nu sunteti capabil sa pricepeti mai mult.

Sinonimul pentru "dusman" este "adversar". Daca citim din DEX (e vorba de Dictionarul Explicativ, nu vreun manelist sau fostbalist) aflam ca: ADVERSÁR, -Ă, adversari, -e, s. m. și f. Persoană care face concurență, care luptă împotriva alteia sau împotriva unei concepții, a unei idei; rival, potrivnic.

Daca tot va considerati "om de afaceri" ar trebui sa cunoasteti intelesul cuvantului "concurenta":
CONCURÉNȚĂ, concurențe, s. f. 1. Trăsătură esențială a economiei de piață, care reflectă rivalitatea, disputa dintre agenții economici de a produce și vinde bunuri și servicii similare sau substituibile în condițiile cele mai avantajoase pentru ei. 2. Întrecere, rivalitate într-un domeniu de activitate.

Repet: Nu e vina mea ca nu sunteti capabil sa intelegeti ce zic altii. Daca pe dvs. nu va deranjeaza asta, de ce sa ma deranjeze pe mine?
Trebuie sa existe si persoane de care sa radem.
ivape scrie:Astept raspuns mai ales din partea celor care le-au laudat si m-au jignit afirmand ca am imaginatie bolnava.
Textul era in felul urmator:
VladCatalin scrie:in imaginatia bogata (sau era bolnava??) a "domnului" vallentin,
Nu am afirmat in nici un moment ca aveti imaginatie bolnava. Am pus o intrebare. La care nici pana acum nu am primit un raspuns.
Din nou revenim la punctul anterior, cand va explicam ca efectiv nu pricepeti mai mult si ca pentru dvs., un cuvant are un singur inteles.

Si ultimul punct ridicat:
ivape scrie:imediat mi s-a raspuns intr-un mod demn de mila de catre unul scapat de la nebuni.
Probabil la o asemenea afirmatie facuta de cineva referindu-se la dumneavoastra, reactia ar fi fost una asemenatoare cu asta:
Ati facut o afirmatie la adresa persoanei mele pe un forum.
Cum vorbiti in necunostinta de cauza si aduceti prejudicii de imagine persoanei mele v-as ruga sa stergeti acel mesaj in care ma defaimati.
In cursul saptamanii viitoare veti fi contactat de biroul de avocati ce ma reprezinta, veti primi email cu dovada identitatii lor. Apoi probabil veti fi contactat telefonic. Ideal ar fi sa comunicati cu dansii.

Multumesc anticipat.
Eu nu voi face asa ceva. Nu acum. Prima data iert. Poate si a doua oara. Dar a treia oara cu siguranta nu.

Imi cer scuze de pe acum acestei comunitati pentru mesajele mele off-topic, dar cand cineva ma insulta, nu pot sa nu ii atrag atentia.
De asemenea imi cer scuze acestei comunitati ca m-am coborat la un nivel care nu ma reprezinta.
Avatar utilizator
zagga
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 118
Membru din: Joi Oct 24, 2013 1:41 pm
Localitate: Iasi

Re: Lichide ToB

Mesaj de zagga »

VladCatalin scrie:E clar ca avem face cu un om mic si prost (cu sensul de: (Persoană) fară știință de carte; (om) neînvățat).

.............................
Nu crezi ca exagerezi?
VladCatalin
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 66
Membru din: Sâm Noi 09, 2013 11:38 pm
Localitate: Tg. Mures
Contact:

Re: Lichide ToB

Mesaj de VladCatalin »

Absolut deloc.
Sper că ai citit tot înainte să intrebi. Dacă nu, găsesti în acelasi mesaj din care ai citat si motivele pentru care am zis ce am zis.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
Avatar utilizator
degady64
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 305
Membru din: Sâm Dec 28, 2013 8:17 pm
Contact:

Re: Lichide ToB

Mesaj de degady64 »

Eu zic sa ne oprim aici cu aceasta discutie care nu jungem la nimic bun.
Cei care sustin ca lichidele si aromele ToB sunt bune ca si cei care spun ca nu sunt bune, au dreptul la parere, gusturile nu se discuta.
Are dreptate si ivape, daca este adevarat ca Lucian nu ii mai raspunde la telefon. In orice tara civilizata problema s-ar fi rezolvat prin trimiterea de catre producator a unei transe din noile lichide catre firma care a achizitionat lichide din primul lot si care nu sunt bune.

Nervii si stresul nu sunt bune pentru organismul uman, si tipand sau jignind nu obtinem ca reactie decat nervi si jigniri iar discutia degenereaza si nu se obtine nimic.
Fiecare are dreptul la opinie, hai sa respectam opiniile celorlalti si sa ne preocupe, adica sa analizam si sa judecam ce facem si ce spunem noi, decat ce fac si spun altii.
ImagineImagine
Avatar utilizator
ivape
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 86
Membru din: Dum Sep 14, 2014 7:35 am

Re: Lichide ToB

Mesaj de ivape »

VladCatalin scrie:Absolut deloc.
Sper că ai citit tot înainte să intrebi. Dacă nu, găsesti în acelasi mesaj din care ai citat si motivele pentru care am zis ce am zis.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
De la primul meu mesaj aici mi-ai raspuns cu agresivitate iesita din comun, fara sa fac vreo referire la opinia ta despre lichidele TOB.
Cat despre avocati: mare papagal trebuie sa fi ! ( cu riscul de a-mi pune in cap useri de pe acest forum care pana acum erau impartiali)
Pe mine ma gasesti usor, Nume / Prenume telefon etc..
Scrie răspuns