Lichide ToB

Scrie răspuns
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Lichide ToB

Mesaj de cristian »

Atomic.

Trimis de pe al meu GT-I9300I
Avatar utilizator
onlybrunet
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 188
Membru din: Lun Aug 25, 2014 9:50 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Lichide ToB

Mesaj de onlybrunet »

Atomicul curge daca il porți si in buzunar?
Cam ce capacitate de lichid are,adică cate picături poți pune fara sa curgă?
hitzuzu
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 156
Membru din: Mar Iul 29, 2014 11:57 am

Re: Lichide ToB

Mesaj de hitzuzu »

Depinde de setup si de vata. Oricum driperul nu e facut sa îl bălăngăni prin jeb. Multi sustin ca nu curge dar daca bagi lichid in el si îl atunci in buzunar te vei pata.



Ceea ce prefer eu e un drip in care intra cantitate medie spre mica de lichid, trag de 4-5 ori, vata se usucă si îl pun in borsetă. Cand mai am chef îl scot, îl îmbib cu lichid si mai vapez un pic.



Daca vrei sa ai lichid mult in atomizor ia un taifun sau kaufiun.
Eu folosesc dripul cu 0 nicotina pentru a face ceata printre fumători.
Avatar utilizator
ivape
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 86
Membru din: Dum Sep 14, 2014 7:35 am

Re: Lichide ToB

Mesaj de ivape »

Chiar ma bucur ca va place un lichid, nu conteaza care anume, dar revenind la bocca,atata timp cat nu si-au permis (financiar) sa-mi schimbe lichidele eu nu pot sa le laud si prefer sa pierd bani denumind lichidele "gunoaie". Cat timp le-am acordat incredere si ei in schimb au crezut de cuviinta sa dea teapa eu nu pot sa-i laud. Poate intelegeti si acest aspect, la mine au ajung gunoaie. Ca nu mi-a permis cineva de pe forum sa-mi spun opinia e altceva. Am inteles la mine au ajuns alta serie bla bla bla. Se pare ca aceasta firma de milogi nu tin la imaginea lor. Cautati pe google bocca aromatic :D
stima
hitzuzu
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 156
Membru din: Mar Iul 29, 2014 11:57 am

Re: Lichide ToB

Mesaj de hitzuzu »

Ar fi dureros pentru orcine sa fie tzepuit...mai ales la nivel de business in care se învârt sume mari, si chiar produceau lichide rele, probabil ca au stocuri serioase de care vroiau sa scape.


Mi de par foarte neseriosi si căcati din moment ce au tras tzeapa unui important colaborator, indiferent de cum ar fi acele lichide.
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Lichide ToB

Mesaj de cristian »

Suntem off toppic rau de tot.... Eu zic sa ne mutam la sectiunea de drippere.

Off topic (final)
hitzuzu scrie: Ceea ce prefer eu e un drip in care intra cantitate medie spre mica de lichid, trag de 4-5 ori, vata se usucă si îl pun in borsetă. Cand mai am chef îl scot, îl îmbib cu lichid si mai vapez un pic.
+3
Perfect. Asta e drippul.
Pentru tank-uri sunt alte optiuni.

Printre calitatile unui dripper, din punctul meu de vedere, nu se afla capacitatea de inmagazinare lichid. Prefer sa aiba camera mica, aer prin lateral (clopot sau AFC cu inel) - cu reglaj si posturi de lucru ergonomice ca sa poti lucra rezistentele relaxat.

Dripul il folosesc ca sa ma relaxez cu o aroma pe care numai el o poate reda, sau ca sa incerc (testez) 10 lichide in 15 minute :)
5 picaturi, tras de cateva ori, desfacut, schimbat vata si repetir cu urmatorul lichid.

On topic

Nu stiu cati apreciaza si cati nu un anume brand de lichide, dar sunt sigur ca parerile vor fi mereu impartite indiferent ca vorbim de Liqua, ToB, sau lichide premium cum ar fi un LBL.
Din punct de vedere al satisfactiei cred ca multi prefera sa isi faca singuri retetele. Si vad ca sunt din ce in ce mai multi.
Dar revenind la lichide, eu mi-am spus parerea despre Costa Rica de exemplu. Incercat pe Trident si alte scule de-ale mele. Nu mi-a placut, nu e ceea ce doresc eu de la un lichid. Dar fiind in Bucuresti, am trecut pe la Stefan aka Fane care mi-a dat sa trag dintr-un drip :) (romdrip parca ii zice) si m-a intrebat daca imi place. Da, mi-a placut, si am intrebat si eu ce lichid avea in drip. Era Costa Rica.

Gusturi personale, scule, preferinte, setari - toate pot face diferenta. Impreuna sau separat.
imhotep7
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 62
Membru din: Mar Iul 16, 2013 6:43 am
Localitate: iasi

Re: Lichide ToB

Mesaj de imhotep7 »

ivape scrie:Chiar ma bucur ca va place un lichid, nu conteaza care anume, dar revenind la bocca,atata timp cat nu si-au permis (financiar) sa-mi schimbe lichidele eu nu pot sa le laud si prefer sa pierd bani denumind lichidele "gunoaie". Cat timp le-am acordat incredere si ei in schimb au crezut de cuviinta sa dea teapa eu nu pot sa-i laud. Poate intelegeti si acest aspect, la mine au ajung gunoaie. Ca nu mi-a permis cineva de pe forum sa-mi spun opinia e altceva. Am inteles la mine au ajuns alta serie bla bla bla. Se pare ca aceasta firma de milogi nu tin la imaginea lor. Cautati pe google bocca aromatic :D
stima
Si bazele produse de TOB cum le-ai incadra?
Avatar utilizator
ivape
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 86
Membru din: Dum Sep 14, 2014 7:35 am

Re: Lichide ToB

Mesaj de ivape »

bocca aromatic NU PRODUCE baze. Ambaleaza.
Produce lichide, folosind baze si combinatii de arome (arome ce nu-s produse de ei)
Nu-s mai mult de 2-3 producatori de baze in EU. De cele mai multe ori cand spuneti ca o baza e proasta si alta e buna, vorbiti in fapt de aceeasi baza.
Avatar utilizator
degady64
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 305
Membru din: Sâm Dec 28, 2013 8:17 pm
Contact:

Re: Lichide ToB

Mesaj de degady64 »

ivape scrie:bocca aromatic NU PRODUCE baze. Ambaleaza.
Produce lichide, folosind baze si combinatii de arome (arome ce nu-s produse de ei)
Nu-s mai mult de 2-3 producatori de baze in EU. De cele mai multe ori cand spuneti ca o baza e proasta si alta e buna, vorbiti in fapt de aceeasi baza.
Vad ca ei spun pe site ca produc bazele ToB. Bineinteles, intr-o romana foarte aproximativa, probabil au tradus cu google translate :lol:
Esti sigur ca doar o ambaleaza? Stii cumva cine o produce?
ImagineImagine
Avatar utilizator
mariandex
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 237
Membru din: Dum Iun 30, 2013 10:34 am
Localitate: Bucuresti

Re: Lichide ToB

Mesaj de mariandex »

De la min 25 interviu cu cei care au adus lichidele TOB in Romania :

[youtube][/youtube]

HAPPY VAPING !
Imagine
Teorie este atunci cand stii totul, dar nu merge nimic.
Practica este cand toate merg, dar nu stii de ce.
Eu imbin teoria cu practica : nu merge nimic si nu stiu de ce . :D
ionutald84
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 29
Membru din: Joi Iul 18, 2013 2:46 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Lichide ToB

Mesaj de ionutald84 »

Aveti idee unde se poate gasi gama completa a lor in Bucuresti? Am vazut ca sunt doar o parte din toate lichidele produse
Avatar utilizator
degady64
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 305
Membru din: Sâm Dec 28, 2013 8:17 pm
Contact:

Re: Lichide ToB

Mesaj de degady64 »

ivape scrie:bocca aromatic NU PRODUCE baze. Ambaleaza.
Produce lichide, folosind baze si combinatii de arome (arome ce nu-s produse de ei)
Nu-s mai mult de 2-3 producatori de baze in EU. De cele mai multe ori cand spuneti ca o baza e proasta si alta e buna, vorbiti in fapt de aceeasi baza.
Uite raspunsul lor:

"All the products ToB are produced by Boca Aromatic, also the bases. In our website you can see the safety data sheets for e-liquids that include also the bases. However the site will be updated shortly and there will also be the safety data sheets for specific bases and also add the certificates of our raw materials.
Thanks for the interest. Best Regards"
ImagineImagine
Avatar utilizator
Sanitarium
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 269
Membru din: Joi Sep 19, 2013 11:21 pm

Re: Lichide ToB

Mesaj de Sanitarium »

adrian, nu-ti bate capul...
Avatar utilizator
ivape
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 86
Membru din: Dum Sep 14, 2014 7:35 am

Re: Lichide ToB

Mesaj de ivape »

Bocca Aromatic nu produce baze. Este o minciuna infecta, toata afacerea lor se bazeaza pe minciuni. O sa vin cu dovada in curand.
Cristi
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 83
Membru din: Lun Aug 11, 2014 7:14 pm

Re: Lichide ToB

Mesaj de Cristi »

Pai daca Bocca nu produce bazele ToB, inseamna ca nu o face nici cu bazele Fumetto? Ca din cate am vazut ambele au aceleasi producator (amabalator?).
Daca pentru bazele Fumetto sint atatea autorizatii si certificari, puse pe siteul ivape, atunci ar trebui si bazele ToB sa fie la cel putin acelasi nivel calitativ, avand in vedere ca sint ceva mai scumpe si se regasesc pe siteul Bocca Aromatic, ceea ce nu se intampla cu bazele Fumetto.
Nu incerc sa starnesc scandal sau sa atac in vreun fel sau altul pe cineva, doar vreau sa ma lamuresc si sa stiu ce mama naibii sa cumpar si sa bag in mine.
O zi buna.
Scrie răspuns