Lichide ToB

Scrie răspuns
Avatar utilizator
stefannt
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 110
Membru din: Sâm Sep 14, 2013 5:23 pm

Re: Lichide ToB

Mesaj de stefannt »

@ buttadeus, rasist, xenofob sau doar superficial? in ce categorie te afli? sincer? lucian(trifan) este o persoană cât se poate de publică si deschisa, el reprezintă compania boca aromatic ce are sediu in italia, este un agent de vânzări dacă vrei! cat despre bazele si lichide tob, au toate analizele la zi si mie personal mi se par foarte ok, in curând si cu teste in România ca sa nu mai existe discuții! deocamdată nu am găsit un laborator ce poate sa elibereze niște analize oficiale... de obicei nu comentez, însă de data asta nu am putut sa ma abțin, este ok dacă nu îți plac, însă e cale lunga de la o diferență de gust pana la aluziile tale rasiste... te intreb, cum arată Lucian? in ce profil etnic nu se încadrează?
Imagine
Avatar utilizator
stefannt
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 110
Membru din: Sâm Sep 14, 2013 5:23 pm

Re: Lichide ToB

Mesaj de stefannt »

si inca un lucru... pe sticle de lichid si baza tob o sa găsești numele impotatorului si distribuitorului anume tigaraego.com, așa ca decomandată nu știu ce ai văzut tu, însă poate este cazul sa vizitam un oftalmolog. Si repet, e ok sa spui ca nu îți plac și ca pt tine sunt mizerii italia, însă nu cred ca e ok sa judeci un om fără sa încerci măcar sa ai toate datele problemei...
Imagine
Avatar utilizator
stefannt
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 110
Membru din: Sâm Sep 14, 2013 5:23 pm

Re: Lichide ToB

Mesaj de stefannt »

http://www.svapoworld.com/en/11_boca-aromatic" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.mr-smoke.it/index.php?id_cat ... &id_lang=6" onclick="window.open(this.href);return false;
Imagine
buttadeus

Re: Lichide ToB

Mesaj de buttadeus »

Fanica, mi-e cam somn si n-am chef sa-ti explic si tie (ca e mai complicat) in seara asta. Maine iti explic iar. Iti spun doar despre xenofobie/etnie, ca spui tu ca ar fi tigan domnul Lucian (eu n-am spus asta), sa stii ca eu am adoptat un copil din aceasta etnie si n-am nicio problema cu asta. ;)
Avatar utilizator
stefannt
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 110
Membru din: Sâm Sep 14, 2013 5:23 pm

Re: Lichide ToB

Mesaj de stefannt »

Somn ușor conasule, si vezi ce explicație gasim...pt ca eu nu am afirmat nimic, eu doar am pus câteva întrebări in caz nu ai fost atent...
Imagine
BogdanDumi
RESELLER
Mesaje: 103
Membru din: Mie Noi 06, 2013 12:02 am

Re: Lichide ToB

Mesaj de BogdanDumi »

Salut ,
Ca sa raspund la unele din problemele care va framanta :
1. Magazinul din Dristor este un magazin partener, nu este administrat direct de catre mine .
2. O sa gasiti baze Fumetto si baze ToB aici , de ce ? Simplu ! Magazinul partener a comanda bazele fumetto inainte sa le primim noi in stoc .
Cand stocul se va termina la magazinele partenere, in stoc se vor afla doar baze si arome TOB .
3. Oasis = hydra , producatorii s-au jucat putin cu numele, noi in continuuare vom comercializa Oasis , am introdus si Hydra pe piata pentru a se obisnui publicul , dar discutand cu producatorul am ales sa ramane pe prima denumire, anume Oasis .

Va raspund si la alte intrebari cu placere.
Nu dorim sa fim ameatecati in nici un scandal , nu am promovat bazele sau lichidele fiind unele "premium" , consideram ca sunt curate si au toate certificatele necesare .
Nu comentez discutiile de mai sus , fiecare vaper are dreptul la o parere .

Va doresc o seara buna .
imhotep7
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 62
Membru din: Mar Iul 16, 2013 6:43 am
Localitate: iasi

Re: Lichide ToB

Mesaj de imhotep7 »

buttadeus scrie:Adica tie ti se pare normal ca distribuitor in Romania al unei firme care vinde produse alimentare sa fie un prenume. Nu e o firmasi nici macar nu are un nume de familie. Doar un prenume.
Eu foloseam baze fumetto. Dupa ce am vazut "acctionariatul" si "distribuitorlul" m-am potolit. Dar voi nu va sfiiti, continuati sa le folositi! :)
si eu tot fumetto folosesc.m-ai cam pus pe ganduri si cred ca schimb firma,dar ce alta baza imi recomanzi?
hitzuzu
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 156
Membru din: Mar Iul 29, 2014 11:57 am

Re: Lichide ToB

Mesaj de hitzuzu »

Mie îmi plac sculele de vapat al staff-ului bocca:D

Rar mai vad asa ceva....kituri complete de ego...provari...kay

...tai....si driperele pentru a verifica plângerile noastre referitoare la unele loturi de lichide. Si in felul acesta sunt foarte buni cunoscători in ale vapatului.

De mâine mă duc sa lucrez la NASA....am cunostințe de astronomie, fizica nucleara si cuantică :D
Pana nu te incalti in ghetele mele.....nu iti poti da seama cat de calitate sunt....

Nu ma loviti ca ma doare!
buttadeus

Re: Lichide ToB

Mesaj de buttadeus »

Ramasesem dator cu cateva explicatii legate de faptul ca nu as mai cumpara ceva de la Bocaromatic. Ce va voi scrie sunt doar incongruente pe care eu le-am vazut si m-au facut sa nu mai cumpar ceva de la ei.
1. Cei trei din clipul lui Sorin aratau cam asa: Un batran, un gigolo si gradinarul lor imigrant care ii ajuta sa se inteleaga cu romaniii. Voi credeti ca proprietarul unei firme asa de importante ar avea timpul sa participe la astfel de intalniri? Ganditi-va cate astfel de intalniri sunt ca sa se poata ocupa de ele si de activitatea lui.
2. Italianul spunea ca lichidele lor se vand foarte bine in afara dar romanii au palatul mai delicat, sunt mai exigenti si de asta n-au mers aici si ca pentru ei e foarte important ca sa placa romanilor lichidele (ca o garantie ca daca plac aici vor placea si in afara). Traducerea domului Lucian a fost: niste scuze cum ca au festelit-o si promisiuni ca nu se va mai intampla! :D
3. Domeniul bocaromatic.com are mai putini vizitatori decat blogul neveste-mii (unde scrie ea cand imi mai da cate o pauza). Suspect pentru o asa mare companie. In plus, nu e pe numele lor si e de anul trecut (genul de domenii com pe care il primesti daca iei un pachet de hosting).
4. E suspect cum unii cumparatori (ca Fanica, de exemplu) sar la gatul tau daca ai vreo indoiala fata de aceasta minunata companie.
E suspect cum dintr-o data niste panarame de lichide ajung sa fie extraordinare (si astea sunt spuse de laudatorii lor).
5. E suspect faptul ca dupa ce am spus eu ca nu e normal ca distribuitor al unei asa mare companii sa fie o persoana, Fanica m-a informat ca de fapt tigaraego este distribuitorul. Sa inteleg ca domnul Lucian e angajat la tigaraego?
6. Daca dl. Lucian admite ca primul lot au fost niste panarame, de ce nu a incercat sa ajunga la o intelegere cu ivape pentru panaramele din primul lot? Daca i-a dat o parte din bani inapoi sau alte lichide de ce nu spune si nu aduce dovezi?
7. Certificatele de pe site-ul lor sunt niste hartii "pe propria raspundere" si nu sunt eliberate de vreo autoritate italiana sau de alundeva cu atributii in verificare (de orice fel). Daca eu va dau in scris ca am cele mai bune si mai curate lichide veti cumpara de la mine?
8. Toate incongruentele despre ei care apar pe aici.
Mai continui?

Ma intreba cineva ce lichid ar trebui sa cumpere. Nu pot sa dau astfel de sfaturi pentru ca nu pot garanta pentru nimeni. Pot sa spun ca in cazul de mai sus mi-a mirosit puternic a sarlatani. Pot sa spun cum ma ghidez eu la cumparare:
1. Nu iau lichide chinezesti pentru ca au alta "oranduire sociala" si e aproape imposibil sa fie trasi la raspundere daca o pateste cineva din cauza lichidelor lor.
2. Incerc sa folosesc cat mai mult glicerina din farmacie (imi cer scuze daca am mai multa incredere intr-o farmacie decat in domul Lucian, batran si gigolo la un loc).
3. schimb marca de baza pg si de arome pentru eventualitatea in care au ceva rau in ele.
4. Incerc sa ma las de vapat. Am inceput sa vapez in aprilie si de o luna vapez fara nicotina.
Avatar utilizator
stefannt
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 110
Membru din: Sâm Sep 14, 2013 5:23 pm

Re: Lichide ToB

Mesaj de stefannt »

Ma dau bătut, vad ca citim dar nu intelegem, totul este foarte suspect...
Imagine
buttadeus

Re: Lichide ToB

Mesaj de buttadeus »

Cum sa te dai batut mai Fanica!? Zi-mi unde am gresit sau am mintit si jur sa cumpar tot lotul de posirca TOB de la ivape! :D
Uitasem sa spun ca imaginile "de laborator" de pe site-ul lor pot fi de la orice fel de laborator. Singurul "detaliu" care le-a scapat este graficul cu lungimile de unda ale luminii din spectrul vizibil. Un astfel de grafic (asa l-am recunoscut) l-am vazut intr-un laborator al unui fabricant de coloranti. Ce treaba au culorile cu lichidele de vapat?
Spune, Fanica! Nu ne tine pe jar!
silvius
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 157
Membru din: Vin Mai 23, 2014 6:13 pm

Re: Lichide ToB

Mesaj de silvius »

E deranj mare cand ivape nu e multumit de ceva.
buttadeus

Re: Lichide ToB

Mesaj de buttadeus »

Deranj mare e daca cineva spune ceva de rau de tob.
Apropo, imi amintesc de scandalul cu Mai Tai care aveau lichide bune dar nu aveau niciun fel de document care sa ateste ca sunt ok pentru consumul uman. Astia au? Sau au fost aia fraieri ca nu au facut si ei niste hartii in care sa declare ce bune sunt lichidele lor?
hitzuzu
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 156
Membru din: Mar Iul 29, 2014 11:57 am

Re: Lichide ToB

Mesaj de hitzuzu »

Eu nu îl cunosc pe tipul de la fel ivape si habar nu am nici cum îl cheamă. Personal sunt ofticat pentru faptul ca traim in perioada în care ne intrebam ndaca lichidele sunt sigure....OMS e sceptica, PDFA sau cum so numi încearcă să pună accize....eu sunt sceptic/curios/in dubii/orb/prostit/credul....si vad un bătrân, gigolo tatuat cu facies de mafia si un roman sau rroman (nu sunt sigur) care nici măcar NU vapeaza si ne "garantează" ca i ingredientele sunt sigure....fără sa fie si concluzionate de alte terte parti.
Lichidele loop erau atata de gretoase încât am facut herpes, arsuri la stomac, si cosuri pe fată.

Sper ca e coerenta fraza, w cam mare.
Cristi
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 83
Membru din: Lun Aug 11, 2014 7:14 pm

Re: Lichide ToB

Mesaj de Cristi »

Eu am inteles pina acum ca lichidele si bazele ToB cat si bazele Fumetto sint produse de Boca Aromatic si ca uneori poti comanda una din ele la vreun magazin si ai sanse sa primesti pe cealalta fara sa fii prevenit inainte sau comerciantul sa se simta responsabil sa-si ceara scuze dupa.

-in alta ordine de idei:
De ce pentru bazele Fumetto ivape are atatea "hartii" oficiale si de ce nu se poate spune asta si despre bazele/lichidele ToB ?
De ce ar elibera Boca Aromatic toate rezultatele alea de laborator pentru niste baze care nici macar nu apar in catalogul/site-ul lor si nu pun la dispozitie clientilor si pe cele care se refera la ToB-uri ?
Cata crezare se poate da testelor si certificarilor pe care le vedem cateodata afisate despre un lichid sau altul?

/aproximativ offtopic
Infatisarea/culoarea fiecaruia nu cred ca ar trebui sa conteze. Apropo de asta si eu sint destul de inchis la culoare dar sint roman cu pedigree, nu ca asta m-ar avantaja sau m-ar pune mai presus de altii.
Hai sa ne pastram calmul si sa purtam niste discutii civilizate ca altfel poate se sperie cine ar putea sa ne ofere raspunsuri la ceea ce ne roade si tot noi vom pierde.

Multumesc si va doresc o seara frumoasa.
Scrie răspuns