Hangsen Recomandari

codrut.tony
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 13
Membru din: Lun Ian 04, 2016 4:36 pm

Hangsen Recomandari

Mesaj de codrut.tony »

Ce lichide de la Hangsen imi recomandati?

Am incercat pana acum :
Vanilie (Vanilla) - foarte bun la inceput dupa aceea lichidul si-a pierdut din aroma sau nu stiu exact ce s.a intamplat ca dadea ceva intre vanilie si ars desi am schimbat rezistenta!
Pepene galben (Melon) - nu.mi place desi multi zic ca e buna , plus de asta iese foarte greu aroma din tigara
Capsuni (Strawberries ) - gust placut la inceput , iar dupa ce vapezi ceva vreme vrei sa.l schimbi cu ceva nou
Cirese (Cherry ) - este bun gustul insa nu are nicio legatura cu cireasa in sine , este mai mult gust de samburi de cirese
Tabacco - inecacios , gretos , nu recomand
Deluxe Tabacco (Dunhill) - preferata mea de ceva vreme , nu are legatura cu analoaga insa aroma este exceptionala , putin dulce si cu putina aroma de nuca de fumat toata ziua
USA Mix (Marlboro) - foarte buna , foarte putin dulce , iti da o senzatie placuta cand vapezi

Am incercat si de la Liqua aroma de ciocolata . nu are absolut nicio treaba cu ciocolata , aroma care ti.o da este de whisky , coniac si plus de asta am observat ca lichidele de la Liqua produc mult mai putin abur decat cele de la Hangsen
Avatar utilizator
Sanitarium
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 269
Membru din: Joi Sep 19, 2013 11:21 pm

Re: Hangsen Recomandari

Mesaj de Sanitarium »

de ce vrei neaparat hangsen? exista lichide mult mai bune la acelasi pret, sau chiar mai ieftine decat hangsenul.
hangsen bagam acum 3-4 ani, cand nu prea existau alte variante, in afara de dekang.
danyel
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 105
Membru din: Joi Dec 12, 2013 3:07 pm
Localitate: Turnu Magurele

Re: Hangsen Recomandari

Mesaj de danyel »

Hangsen este vg si liqua este vg/pg, dar nu mai stiu cat este proportia.

Trimis de pe al meu FLY IQ4410 Quad Phoenix folosind Tapatalk
codrut.tony
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 13
Membru din: Lun Ian 04, 2016 4:36 pm

Re: Hangsen Recomandari

Mesaj de codrut.tony »

Sanitarium scrie:de ce vrei neaparat hangsen? exista lichide mult mai bune la acelasi pret, sau chiar mai ieftine decat hangsenul.
hangsen bagam acum 3-4 ani, cand nu prea existau alte variante, in afara de dekang.
pai deja la liqua am zis pas din cauza la aburii care ii produce care sunt mai putini si o aroma am incercat pe care scria ciocolata si nu are absolut nicio legatura cu ciocolata ... la hangsen nu am luat vreodata vreo aroma care sa nu aiba legatura cu ce scrie pe ea
Avatar utilizator
Sanitarium
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 269
Membru din: Joi Sep 19, 2013 11:21 pm

Re: Hangsen Recomandari

Mesaj de Sanitarium »

incearca lichidele mai tai sau tob. sunt superioare hangsenului.
codrut.tony
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 13
Membru din: Lun Ian 04, 2016 4:36 pm

Re: Hangsen Recomandari

Mesaj de codrut.tony »

si ce arome? ma intereseaza cele cu tutun si care au ceva in plus pe langa aroma de tutun
Avatar utilizator
Drumetul
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 215
Membru din: Mie Apr 02, 2014 6:36 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Hangsen Recomandari

Mesaj de Drumetul »

Tribeca de la L&A vape.
IaSaVedem
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 13
Membru din: Mie Dec 16, 2015 2:02 pm

Re: Hangsen Recomandari

Mesaj de IaSaVedem »

Sanitarium scrie:incearca lichidele mai tai sau tob. sunt superioare hangsenului.
tob e o mizerie
mai tai merita o sansa pentru ca e marca romaneasca, n-am incercat decat berry mix, mi s-a parut destul de stearsa aroma

hangsen e un lichid foarte bun
incearca red energy de la hangsen, nici pana in ziua de azi n-am reusit sa reproduc acest lichid cu aromele de pe piata noastra
pentru mtl ry4 e foarte reusit, inca mai am o sticla de 30ml 18mg, asta pentru un viitor nautilus
Avatar utilizator
Ionut
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 71
Membru din: Mar Mar 15, 2016 5:25 pm
Localitate: Codlea

Re: Hangsen Recomandari

Mesaj de Ionut »

Eu sunt foarte multumit de Hangsen.
Avatar utilizator
AlecsAdrian
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 34
Membru din: Lun Mar 14, 2016 11:26 pm
Localitate: PLOIESTI

Re: Hangsen Recomandari

Mesaj de AlecsAdrian »

Hangseng... Am luat ceva cu Cola si dezastru :( Am trans un inhale si am ramas ca scandura de pe gard :))))
Am schimbat si rezistenta si vata si... Mai aveam nitel sa schimb si atomizorul :)))
NU RECOMAND

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
This is not a FAD. This is my life chasing clouds without running out of breath!
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Hangsen Recomandari

Mesaj de slavyk »

[quote="IaSaVedem]
tob e o mizerie
mai tai merita o sansa pentru ca e marca romaneasca, n-am incercat decat berry mix, mi s-a parut destul de stearsa aroma

hangsen e un lichid foarte bun
incearca red energy de la hangsen, nici pana in ziua de azi n-am reusit sa reproduc acest lichid cu aromele de pe piata noastra
pentru mtl ry4 e foarte reusit, inca mai am o sticla de 30ml 18mg, asta pentru un viitor nautilus[/quote]
Hotărît mai ești! Ar fi bine să specifici că doar pentru tine sunt valabile etichetele din postare.
De exemplu, eu nu suport Mai-Tai, Hangsen dar îmi plac unele de la ToB. Ce zici de asta?!

Trimis de pe al meu S500 folosind Tapatalk
Avatar utilizator
Ionut
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 71
Membru din: Mar Mar 15, 2016 5:25 pm
Localitate: Codlea

Re: Hangsen Recomandari

Mesaj de Ionut »

ToB e prea aromat pentru mine.
Unele arome sunt delicioase!!!!
Dupa 2 ml vapati ma ia durerea de cap si ma da de pamant... :cry:
Avatar utilizator
HORATUCU
veteran
veteran
Mesaje: 958
Membru din: Dum Iun 30, 2013 3:38 pm
Localitate: CLUJ-NAPOCA

Re: Hangsen Recomandari

Mesaj de HORATUCU »

Eu am inceput cu Hangsen si l-am folosit mult timp.
Acum folosesc lichide facute acasa, dar din cand in cand imi este dor si tot pe alea le mai vapez. Unele dintre cele mai bune de pe piata( parerea mea).
„Carpe diem, quam minimum credula postero” HORATIU
Chris_cat
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 1
Membru din: Mar Mai 24, 2016 9:02 pm
Localitate: Timisoara

Re: Hangsen Recomandari

Mesaj de Chris_cat »

Salut,

Nu vapez de mult timp.
Am inceput cu Hanseng. Si din pacate pentru mult laudatele arome "hai sa le dam o sansa ca sunt ai nostrii" am revenit la Hanseng...

Ce imi place:
Vanilie:seara, amestecata cu ceva mai sprinten (mellon sau mint), depinde de dispozitie... cea mai buna vanilie de pe piata.
Energy Cow: perfecta peste zi, amestecata cu putin ceva cu aroma de tabac (cerebelul meu inca se lupta cu tigara)...

Eu cred ca noi inca nu am invatat sa explicam cu ce echipament vapam. Si experienta noastra depinde de asta.
Just my two cents.

Va doresc o experianta cit mai placuta - si la mai multi vapori!!!

MVP2
Nautilus Aspire
Naultilus Aspire Mini (e o mare diferena intre cele doua)
gimi
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 27
Membru din: Mie Mar 02, 2016 12:00 pm

Re: Hangsen Recomandari

Mesaj de gimi »

Salut , lichide bune sugestii ?
Scrie răspuns