lichide PG

puhngk
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 1
Membru din: Mar Feb 27, 2018 4:05 pm

lichide PG

Mesaj de puhngk »

Hey, oameni.
Ma bate gandul sa-mi iau un ego aio eco, pe langa setup-ul pe care-l am,
Aparent, functioneaza pe lichide PG. Am cautat internetul, nu prea le am cu home-made, am incercat sa verific cum ar fi King's Dew, white tobacco cu niste nicshot-uri dar aparent pana si nic-urile sunt 70% VG -_-
unde gasesc si eu lichide PG? Sau macar ceva lichid 0, PG, dublu "aromat" sau whatever, incat sa trebuiasca doar nicshot-uri bagat in el? As vrea sa ajung undeva la un 12mg.
Merci fain. :geek:
Avatar utilizator
HORATUCU
veteran
veteran
Mesaje: 958
Membru din: Dum Iun 30, 2013 3:38 pm
Localitate: CLUJ-NAPOCA

Re: lichide PG

Mesaj de HORATUCU »

Nu o sa poti vapa PG 100%. De unde ai scos-o ca functioneaza doar pe PG. Eu de exemplu nu pot folosi mai mult de 10 %PG intr-un lichid. Se mai folosesc 30% de catre unii si 50% de catre altii. PG-ul este destul de agresiv cu gatul.
„Carpe diem, quam minimum credula postero” HORATIU
Avatar utilizator
͡° ͜ʖ ͡°
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 17
Membru din: Vin Sep 25, 2015 2:58 pm
Localitate: București

Re: lichide PG

Mesaj de ͡° ͜ʖ ͡° »

PG are o formulă chimică asemănătoare cu alcoolul. Cred că se folosește și ca antigel ecologic. Eu , a doua zi după ce vapez PG în concentrație mai mare decât 30% (la care se adaugă, desigur, ~15% PG-ul din aromă), îmi simt gâtul ars, parcă aș fi băut o cantitate importantă de palincă de 96º.
Pentru mine, 100% VG în bază este OK, deși asta mă obligă sa pun aromă în cantitate aproape dublă.
În Rom ânia nu se produce (și, deci, nu se vinde) nicotină în PG, singura șansă este
https://www.mixnmatcheliquids.com/en/ni ... in-pg.html
la care adaugi aproximativ 20 ml. bază PG și 3 ml. aromă. Se obține 33 ml. de lichid 100% lichid (după gustul meu, nevapabil).
Avatar utilizator
Drumetul
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 215
Membru din: Mie Apr 02, 2014 6:36 pm
Localitate: Bucuresti

Re: lichide PG

Mesaj de Drumetul »

Pe la noi lichide high PG sunt Halo, Aramax, Sliq
Scrie răspuns