Schimbare teme forum

Tema mea preferata este:

Artodia: Helion
2
3%
Artodia: Ultra Blue
23
39%
Artodia: Ultra Gray
6
10%
Gaand (Red)
14
24%
Oxigen
4
7%
Prosilver
10
17%
 
Voturi totale: 59
Avatar utilizator
Administrator
Administratorul site-ului
Administratorul site-ului
Mesaje: 93
Membru din: Lun Mai 13, 2013 4:53 pm

Schimbare teme forum

Mesaj de Administrator »

Forumul dispune acum de un instrument mult mai facil de schimbare a temelor pe forum, fara sa mai fie necesar schimbarea acestora din Panoul Utilizatorului -> Preferinte Forum -> Stilul meu.
Schimbarea se poate face din partea de jos dreapta a forumului, unde se afla o casuta cu optiuni (doar la tema Gaand Red se afla in partea dreapta sus).
Imagine
Acest instrument apare si vizitatorilor, dar poate fi folosit doar de membri. Ca si vizitator poate fi folosit doar prin salvarea preferintei prin intermediul cookie.
Am incercat sa acoperim prin intermediul acestor sase teme toate preferintele, sunt teme mai sobre, teme mai colorate, etc.
In una dintre teme, Artodia: Ultra Gray, s-a exclus Mini-Chat - ul de pe prima pagina, pentru cei care nu il vor.
Totodata in acest topic am inclus si un chestionar, pentru a afla pe care tema o vor vota utilizatorii ca preferata, sau pur si simplu pentru a afla preferintele userilor.
Speram ca veti gasi utila aceasta schimbare.
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Schimbare teme forum

Mesaj de slavyk »

Felicitări, Admin!
Cred că e una dintre cele mai tari interfețe printre forumurile românești!
Cristi
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 83
Membru din: Lun Aug 11, 2014 7:14 pm

Re: Schimbare teme forum

Mesaj de Cristi »

Votat Artodia: Ultra Blue pentru ca nu e obositor la citit, dar Graand Red e mai bine stilizat, pacat ca-l strica rosul ala turbat. Cea mai simpla metoda de "colorizat" e asta > http://www.colorizeit.com/index.html" onclick="window.open(this.href);return false; - pfui nu ati instalat si voi un mod de bbcode.
aprod
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 60
Membru din: Lun Iul 01, 2013 11:39 am

Re: Schimbare teme forum

Mesaj de aprod »

Cum ies din Ultra Blue (cred ca acolo sunt), nu gasesc iesirea...
Avatar utilizator
silpo
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 254
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 12:29 pm

Re: Schimbare teme forum

Mesaj de silpo »

Dacă ești în Ultra Blue, ai în partea de jos a paginii o bandă albastră, groasă. În partea dreaptă o să găsești "Alege tema".
Nu mai fumez din 26 septembrie 2011. Bravo mie!
aprod
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 60
Membru din: Lun Iul 01, 2013 11:39 am

Re: Schimbare teme forum

Mesaj de aprod »

No way!!! Nu am nimic .Altele.
Avatar utilizator
dan1978
veteran
veteran
Mesaje: 893
Membru din: Mar Iul 09, 2013 10:47 am

Re: Schimbare teme forum

Mesaj de dan1978 »

Eu la Mobile and Seo am avut problema asta si pana la urma am intrat in setari-preferinte forum si am putut sa schimb.
Imagine Din 15-02-2011Imagine
Avatar utilizator
Administrator
Administratorul site-ului
Administratorul site-ului
Mesaje: 93
Membru din: Lun Mai 13, 2013 4:53 pm

Re: Schimbare teme forum

Mesaj de Administrator »

dan1978 scrie:Eu la Mobile and Seo am avut problema asta si pana la urma am intrat in setari-preferinte forum si am putut sa schimb.
Da, Mobile and Seo nu trebuie aleasa pentru desktop.
Aceasta tema detecteaza automat telefoanele mobile sau tabletele si se autoactiveaza.
Ea trebuie mentinuta activa, pentru a isi indeplini rolul, dar nu trebuie aleasa pentru pc normale.
In cazul in care se activeaza din greseala, intradevar, se poate schimba din setari-preferinte forum.
Cristi scrie:Votat Artodia: Ultra Blue pentru ca nu e obositor la citit, dar Graand Red e mai bine stilizat, pacat ca-l strica rosul ala turbat. Cea mai simpla metoda de "colorizat" e asta > http://www.colorizeit.com/index.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Nu dorim sa "coloram" tema, ca daca am fi dorit, am fi facut-o pana acuma. Idea era sa acoperim o paleta cat mai mare de gusturi. Si culori.
Cristi scrie: pfui nu ati instalat si voi un mod de bbcode.
Desi sunt multe solutii, consideram utile doar cele instalate. E bine sa-ti cunosti segmentul de utilizatori. Nu intram in detalii ca pierdem timp.
aprod
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 60
Membru din: Lun Iul 01, 2013 11:39 am

Re: Schimbare teme forum

Mesaj de aprod »

Multumiri pt. ajutor,la toti :)
Scrie răspuns