Propuneri utilizatori

slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Propuneri utilizatori

Mesaj de slavyk »

Noa, unii se plictisesc şi mai agită oleacă găleata cu... ştiţi voi.
Avatar utilizator
aisman
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 397
Membru din: Vin Aug 02, 2013 10:53 am
Localitate: Salonta

Re: Propuneri utilizatori

Mesaj de aisman »

E plictiseala daca nu se cearta careva :lol:
Avatar utilizator
degady64
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 305
Membru din: Sâm Dec 28, 2013 8:17 pm
Contact:

Re: Propuneri utilizatori

Mesaj de degady64 »

Desi nu este ceva important, rog daca se poate sa se modifice ora de pe forum (forumul este setat dupa ora de iarna)
ImagineImagine
Avatar utilizator
aisman
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 397
Membru din: Vin Aug 02, 2013 10:53 am
Localitate: Salonta

Re: Propuneri utilizatori

Mesaj de aisman »

degady1964 scrie:Desi nu este ceva important, rog daca se poate sa se modifice ora de pe forum (forumul este setat dupa ora de iarna)
Intri la panoul utilizatorului-preferinte forum-trecerea automata la ora de vara este activa: pui DA
Stima
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Propuneri utilizatori

Mesaj de cristian »

Numar de posturi -> liber la bazar.

Intreb si eu: nu se poate schimba regula asta de rahat cu un numar de postari inainte de a intra pe bazar?
Dupa cum se vede, regula nu face decat sa umple forumul de cacaturi, nu opreste pe nimeni sa posteze la misto si sa vezi ca intra a doua zi pe bazar.
Ori sa se lase la liber, ori sa se modereze bazarul, in sensul ca orice topic de vanzare (nu de cumparare sau donatie) sa nu poata aparare pana nu trece de moderator sau admin. Cel putin la cei cu vechime de cateva zile pe forum.
Numarul de posturi nu are relevanta, sunt oameni de isprava aici care posteaza rar dar la obiect, chiar daca au vechime maxima.
Moderator3
moderator
moderator
Mesaje: 11
Membru din: Joi Oct 31, 2013 11:10 am

Re: Propuneri utilizatori

Mesaj de Moderator3 »

cristian scrie:Numar de posturi -> liber la bazar.

Intreb si eu: nu se poate schimba regula asta de rahat cu un numar de postari inainte de a intra pe bazar?
Dupa cum se vede, regula nu face decat sa umple forumul de cacaturi, nu opreste pe nimeni sa posteze la misto si sa vezi ca intra a doua zi pe bazar.
Prevederile regulamentului au fost formulate, evident, de administrația forumului. Dacă afirmi că o anumită regulă este "de rahat" nu faci decât să jignești administratorii, ceea ce presupun că nu ți-ai propus neapărat. De altfel, se poate observa, în ultima vreme, că ai început să folosești, în postări, unele artificii de limbaj, care mai demult nu îți erau caracteristice.
Ne vom gândi la niște soluții, pentru a evita situația cu spamurile, practicate destul de des, de cei care se înscriu pe forum doar pentru a vinde ceva pe bazar.
Până atunci, îi banăm pe acești "băieți".
În altă ordine de idei, de ce ai postat în două topicuri?
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Propuneri utilizatori

Mesaj de cristian »

Am editat, ti-am raspuns pe privat.

O seara buna.
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Propuneri utilizatori

Mesaj de slavyk »

Am eu o propunere, rămîne la aprecierea adminilor dacă o iau în seamă sau nu...
Luînd în considerare că aici este un Forum, Agora, unde oricine își poate expune părerile, ideile bune sau rele iar Bazarul este un loc cu scop mai mult sau mai puțin comercial, accesul la această secțiune, într-adevăr, trebuie limitat și acceptat de membrii activi ai forumului.
Și există instrumentul necesar, nu?! Reputația! Ai 10 puncte (sau 5, 6, 7...100) pozitive, poți posta la bazar. Cred că în acest mod, nimeni nu va mai fi agasat de postări în topic-uri moarte de luni de zile, postări de un cuvînt sau alte prostii.
Să aveți un week-end plăcut, cu mulți vapori aromați și pufoși!
buttadeus

Re: Propuneri utilizatori

Mesaj de buttadeus »

Pe un alt forum unde activez problema bazarului e rezolvata asa: acolo pot posta doar cei care nu au reputatie negativa (adica 0 sau pozitiva) si dupa o luna de la inregistrare.
c__b
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 391
Membru din: Dum Aug 18, 2013 1:59 am
Localitate: Targu Mures

Re: Propuneri utilizatori

Mesaj de c__b »

+1 pentru idee.
slavyk
veteran
veteran
Mesaje: 1592
Membru din: Mie Iul 03, 2013 11:42 am
Localitate: Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Propuneri utilizatori

Mesaj de slavyk »

buttadeus scrie:Pe un alt forum unde activez problema bazarului e rezolvata asa: acolo pot posta doar cei care nu au reputatie negativa (adica 0 sau pozitiva) si dupa o luna de la inregistrare.
Da, se poate și așa numai că poate fi frustrant.
orasanunick
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 122
Membru din: Vin Mai 16, 2014 2:41 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Propuneri utilizatori

Mesaj de orasanunick »

Nici asta cu reputatia nu e ok ptr ca poate eu am contul de mult timp dar am rp negativ dintr'o anumita situatie si nu as putea posta im bazar...cel mai bine, toate anunturile ar trebui moderate si abia dupa sa fie postate...si up ar trebui la 24 h in rest tot ce se posteaza in + sa fie double post
Sent from my Nokia Lumia 520 using Tapatalk
hitzuzu
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 156
Membru din: Mar Iul 29, 2014 11:57 am

Re: Propuneri utilizatori

Mesaj de hitzuzu »

.Dar noi practic noi ce am dori in legătura cu bazarul, vânzător serios? Cum putem accepta in bazar doar pe cei seriosi?
Ar trebui un nr de zile si un nr de postări iar la topicul oameni neseriosi trecuti acolo.
buttadeus

Re: Propuneri utilizatori

Mesaj de buttadeus »

slavyk scrie:
buttadeus scrie:Pe un alt forum unde activez problema bazarului e rezolvata asa: acolo pot posta doar cei care nu au reputatie negativa (adica 0 sau pozitiva) si dupa o luna de la inregistrare.
Da, se poate și așa numai că poate fi frustrant.
Poate fi frustrant pentru cel care vrea access la bazar, pentru ceilalti este o binecuvantare. Eu cred ca e mai bine sa fie frustrant pentru cel interesat si nu pentru ceilalti.
buttadeus

Re: Propuneri utilizatori

Mesaj de buttadeus »

orasanunick scrie:Nici asta cu reputatia nu e ok ptr ca poate eu am contul de mult timp dar am rp negativ dintr'o anumita situatie si nu as putea posta im bazar...cel mai bine, toate anunturile ar trebui moderate si abia dupa sa fie postate...si up ar trebui la 24 h in rest tot ce se posteaza in + sa fie double post
Sent from my Nokia Lumia 520 using Tapatalk
Tu stii ce inseamna sa verifici tot ce se scrie pe un forum inainte de a aparea? Si asta pentru o anumita situatie a ta? Ia spune situatia?
Scrie răspuns