Propuneri utilizatori

Avatar utilizator
stef2871
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 79
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 9:57 am
Localitate: Gaesti/Dambovita
Contact:

Re: Rang Utilizator + Topicuri

Mesaj de stef2871 »

nu stiu daca postez unde trebuie dar nu am gasit alt loc pentru urmatoarea sugestie/intrebare

se poate ca pe fiecare pagina pe care o accesezi sa apara jos un buton care sa te duca in pagina principala?
mie unul mi se pare util un astfel de buton pentru ca dupa ce citesc mesajele din topicuri ma intorc in pagina principala si acum trebuie sa ma duc de fiecare data la inceputul paginii respctive sa pot ajunge in pagina principala.
Nu mai fumez din 14.08.2012 :) . Fost fumator de 1,5 pachete/zi.
Imagine
Avatar utilizator
Administrator
Administratorul site-ului
Administratorul site-ului
Mesaje: 93
Membru din: Lun Mai 13, 2013 4:53 pm

Re: Rang Utilizator + Topicuri

Mesaj de Administrator »

stef2871 scrie:nu stiu daca postez unde trebuie dar nu am gasit alt loc pentru urmatoarea sugestie/intrebare

se poate ca pe fiecare pagina pe care o accesezi sa apara jos un buton care sa te duca in pagina principala?
mie unul mi se pare util un astfel de buton pentru ca dupa ce citesc mesajele din topicuri ma intorc in pagina principala si acum trebuie sa ma duc de fiecare data la inceputul paginii respctive sa pot ajunge in pagina principala.
Ia vezi acum in stanga jos.
Avatar utilizator
stef2871
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 79
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 9:57 am
Localitate: Gaesti/Dambovita
Contact:

Re: Rang Utilizator + Topicuri

Mesaj de stef2871 »

MULTUMESC :D
Nu mai fumez din 14.08.2012 :) . Fost fumator de 1,5 pachete/zi.
Imagine
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Rang Utilizator + Topicuri

Mesaj de cristian »

Am o propunere, daca considerati ca e ok, bine daca nu, tot bine... :)

Fiind din provincie, ma tot uit pe la bazar poate gasesc ceva interesant. Cand dau de obiect ma arunc acolo sa citesc pretul si sa incep negocierile. Dar, aici e un mare DAR, gasesc scris "predare personala in Bucuresti". Zic asta e, si merg mai departe. Iar gasesc ce ma intereseaza, si hop "nu ma impac cu posta".
Uite asa pierd o gramada de timp, oamenii au dreptul sa faca ce vor cu produsul, deci nu aici e problema, dar eu nu aflu ca sunt persona non grata decat dupa ce deschid topic dupa topic. Deoarece vezi numai titlul unde nu scrie ca e exclusiv pentru Buc.

Acum propunerea - asa aveam pe alte forumuri unde am fost si eu admin, si a mers foarte bine: doua sectiuni de vanzari, una pentru locale, pentru cei care nu au timp sau nu vor sa trimita in tara si una pentru nationale/internationale (ex moderi) unde sa ma pot uita stiind ca pot cumpara.

Cel din provincie nu ar mai pierde vremea cautand si gasind obiectul, dar fara sa aiba acces la el. E extrem de frustrant cand gasesti ce vrei, platesti cat va cere, dar pauza... eu am dat PM sa rog colegii sa faca o exceptie, dar raspunsul a fost mereu "nu trimit" sau "asta e, ghinion frate".

Partea cea mai rea este ca iti iei adio, iar dupa 3-4 zile cand vede omu ca nu vinde, scrie "up, trimit si in tara" dar deja e tarziu pentru mine, a fost altul inainte mai rapid. Si totul dupa ce am aflat pe PM ca am ghinion. :)

Cred ca prin impartirea asta, nici eu nu m-as mai umili cu rugaminti pe PM, iar fiecare va posta exact unde este necesar - pentru tara sau loco.


Stima!
Avatar utilizator
danezu
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 218
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 1:56 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Rang Utilizator + Topicuri

Mesaj de danezu »

Este buna propunerea, dar nu se poate cu 2 topicuri, ar fi balamuc mare, useri noi care nu citesc conditiile si posteaza aiurea, etc!

Bafta!

Ps: si eu prefer sa vand in Buc. produsele ieftine, la 30 lei cu posta, mai dau 10 lei pe motorina.....


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nu mai fumez din 01.03.2012
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Rang Utilizator + Topicuri

Mesaj de cristian »

danezu scrie:
Ps: si eu prefer sa vand in Buc. produsele ieftine, la 30 lei cu posta, mai dau 10 lei pe motorina.....

Ai dreptate, stiu bine ca asa este de aceea nu e vorba de cine vinde, e normal ca sa puna orice conditii doreste. Era o propunere pentr cei care cumpara, in a le usura cautarea. Aici inca nu e multa lume, dar va fi, si daca stau sa ma gandesc m-am uitat si aici la bazar, idem. :)
Nu cred ca e balamuc, o sa greseasca unu-doi, Bazar Bucuresti si Bazar national cre' ca nu se incurca nimeni. Ca la intalniri (cataloage).
Cine vrea poate sa posteze in ambele locuri.
Avatar utilizator
RaduRek
utilizator consacrat
utilizator consacrat
Mesaje: 479
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 9:50 am
Localitate: Bucuresti

Re: Propuneri utilizatori

Mesaj de RaduRek »

O sa incercam sa impunem prin regulament specificatia cu optiunile de livrare in postul initial al anuntului, speram ca se va respeca si va rezolva partial problema.
Multumim de sugestie.
Vape From Rek @ Vapers Plus
Facebook-Vapers Plus ЯR
ЯR New Improvement of ET device
RENUNTĂ LA FUMAT... VAPÂND !
Last Conventional Cigar - 25.11.2009
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Propuneri utilizatori

Mesaj de cristian »

E dar o propunere, nu vreau sa fie ingradite drepturile nimanui. Poate gasim o solutie simpla, care sa nu supere vanzatorii.
Daca credeti ca merita incercat ok, daca nu, nu e nici un bai :)
Avatar utilizator
halmagicalin
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 15
Membru din: Mie Iul 03, 2013 9:05 am

Re: Propuneri utilizatori

Mesaj de halmagicalin »

Mda, inteleg atitudinea la prosusele ieftine, unde nu merita taxele de curierat, inteleg si ajustarea pretului cu taxele amintite, dar, cand exista jdemii de curieri care vin si ridica marfa de la domiciliu , asta deja e rasism ! :twisted:
Imagine
Mai bine taci si pari prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu !
Avatar utilizator
Rica
veteran
veteran
Mesaje: 574
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 9:33 am

Re: Propuneri utilizatori

Mesaj de Rica »

eu cred ca cel care vinde ar trebui sa accepte din start si vanzarea in alta localiate si sa specifice modalitatea de transport/plata.
ce se vinde local sa fie specificat in titlu sa nu se mai piarda timp cu citit,negociat...etc
Toti isi fac probleme de kilogramele in plus, dar nimeni nu isi face probleme de creierul care este in minus...
Ce ciudat!
Avatar utilizator
Rica
veteran
veteran
Mesaje: 574
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 9:33 am

Re: Propuneri utilizatori

Mesaj de Rica »

unde pot modifica sa nu mai primesc mail pentru PM-urile primite?
Toti isi fac probleme de kilogramele in plus, dar nimeni nu isi face probleme de creierul care este in minus...
Ce ciudat!
Avatar utilizator
VapeMe
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 362
Membru din: Mie Iul 03, 2013 7:14 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Propuneri utilizatori

Mesaj de VapeMe »

Da chiar ca ar fi bine..
Stima Maxima . . .

Imagine
Avatar utilizator
Rica
veteran
veteran
Mesaje: 574
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 9:33 am

Re: Propuneri utilizatori

Mesaj de Rica »

intru dimi pe mail,125 mail-uri noi,din care aproape 90 de aici
mai des trec pe aici decat pe mail
Toti isi fac probleme de kilogramele in plus, dar nimeni nu isi face probleme de creierul care este in minus...
Ce ciudat!
Avatar utilizator
stef2871
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 79
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 9:57 am
Localitate: Gaesti/Dambovita
Contact:

Re: Propuneri utilizatori

Mesaj de stef2871 »

CRED ca se poate face de la: Panoul utilizatorului>Preferinte forum>Modificarea setarilor globale>Administratorii pot să îmi trimită informaţii prin e-mail:
si acolo bifati> NU
nu bag mana in foc ca asta este rezolvarea dar merita incercat ;)
Nu mai fumez din 14.08.2012 :) . Fost fumator de 1,5 pachete/zi.
Imagine
Avatar utilizator
Rica
veteran
veteran
Mesaje: 574
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 9:33 am

Re: Propuneri utilizatori

Mesaj de Rica »

nu cred ca sta un moderator sa trimita mail-uri
este o setare automata
Toti isi fac probleme de kilogramele in plus, dar nimeni nu isi face probleme de creierul care este in minus...
Ce ciudat!
Scrie răspuns