Propuneri utilizatori

orasanunick
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 122
Membru din: Vin Mai 16, 2014 2:41 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Propuneri utilizatori

Mesaj de orasanunick »

Am dat doar un exemplu...si doar pe bazar, atat...nu sa te verifice la orice postare
Sent from my Nokia Lumia 520 using Tapatalk
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Propuneri utilizatori

Mesaj de cristian »

La optiunea semnatura din profil, BBC code apare dezactivat. Asa trebuie sa fie sau e o problema la mine?
Am vazut ca semnatura mea nu mai apare ca inainte. Am sters-o momentan.
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Propuneri utilizatori

Mesaj de cristian »

Erata: BBCode dezactivat este corect, am scris gresit mai sus.

O zi buna.
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Propuneri utilizatori

Mesaj de cristian »

Revin cu intrebarea, as dori sa stiu daca e o eroare la mine sau este generala problema.
Vad ca mai sunt semnaturi de tip poza pe la unii dintre noi.
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Propuneri utilizatori

Mesaj de cristian »

Probabil ca nu am primit raspuns din motivul ca am pus o intrebare in topicul de sugestii.

Cu scuzele de rigoare, reformulez:

Propun (sugestie) sa se activeze BBcode la optiunea privind semnatura din setari->profil->modificare semnatura. Cel putin la mine nu e activat.
Nu doresc link-uri sau poze de juma de pagina, ci numai sa pot scrie un text mai mic decat cel implicit, poate boldat de exemplu.

Numai bine.

PS Exemplu de semnatura luata de la colegi, prin copiere, care probabil au optiunea activa:
Imagine
sau
Imagine
Avatar utilizator
Administrator
Administratorul site-ului
Administratorul site-ului
Mesaje: 93
Membru din: Lun Mai 13, 2013 4:53 pm

Re: Propuneri utilizatori

Mesaj de Administrator »

Datorita noilor setari ale semnaturii pe forum, care nu sunt decat in ton cu Regulamentul forumului (nu au fost incluse aceste setari de la inceput, in idea ca userii vor respecta Regulamentul):
- au fost permise coduri BB
- nu sunt permise in semnatura imagini mai mari de 200 x 50 px
- nu sunt permise link-uri in semnatura

Pentru ca setarile au fost facute acuma, semnaturile mai vechi de data setarii noilor reguli sunt active. Doar cand userii o vor edita, se va supune noilor reguli. Ceea ce indemnam userii sa faca, in caz contrar vor fi editare de moderatori.

Ca o precizare, atentie la limbajul pe forum. Speram sa ramana decent. Pentru exprimari de maidan, sunt alte locuri disponibile, tinem in continuare la acest aspect.
Nu ne dorim neaparat o comunitate numeroasa in detrimentul uneia mai mici, dar unde sa primeze decenta.
Avatar utilizator
HORATUCU
veteran
veteran
Mesaje: 958
Membru din: Dum Iun 30, 2013 3:38 pm
Localitate: CLUJ-NAPOCA

Re: Propuneri utilizatori

Mesaj de HORATUCU »

Probabil ca multi utilizatori noi sau vechi, cauta cele mai bune solutii de vapat, la lichide, la arome, la baze,la atomizoare etc.
Daca intrii pe forumurile aferente, cati forumisti atatea pareri.Pagini multe de citit.
Cred ca ar fi extrem de util sa se infiinteze un top produse pe sectiuni ( sondaj), unde sa se poata vota de fiecare forumist produsul preferat.
Exemplu: la lichide sa fie trecute cele mai folosite marci cu cele mai uzuale arome. Fiecare forumist care doreste, va poate propune intr-un topic separat o marca de lichid cu aroma care i se pare exceptionala si in functie de un nr. de solicitari, de pertinenta lor, le puteti trece in sondaj sau nu. Dati posibilitatea unui singur vot/produs. In functie de nr. de voturi se stabileste oarecum cele mai folosite lichide, posibil si cele mai bune.
„Carpe diem, quam minimum credula postero” HORATIU
Avatar utilizator
onlybrunet
utilizator junior
utilizator junior
Mesaje: 188
Membru din: Lun Aug 25, 2014 9:50 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Propuneri utilizatori

Mesaj de onlybrunet »

Este o propunere bine venita,pentru ca in cazul meu ,m-am răzgândit pana acum de vreo trei ori in ceea ce privește alegerea unui atomizor serviabil si al unuia clearo,iar același lucru se întîmpla si in cazul e-lichidelor.
Astfel in funcție de votul celor ce folosesc anumite produse ( fie ele atomizoare,moduri sau e-lichide) se va realiza un top atât al preferințelor cat si al funcționalității anumitor produse.
Acesta va fi foarte util vaperilor începători si nepricepuți asa ca mine.
Luke1024
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 12
Membru din: Mar Apr 21, 2015 12:00 pm
Localitate: Cluj

Re: Propuneri utilizatori

Mesaj de Luke1024 »

am si eu o intrebare. cum pot sa imi pun semnatura asa cum era pe forumul celalalt, cu o imagine frumoasa:

Imagine

la semnatura scrie ca [img] e dezactivat. am incercat in [iframe], dar nu arata bine
Luke1024
utilizator incepator
utilizator incepator
Mesaje: 12
Membru din: Mar Apr 21, 2015 12:00 pm
Localitate: Cluj

Re: Propuneri utilizatori

Mesaj de Luke1024 »

inca ceva, subscriu si eu la ideea de a modifica restrictia de 20 sau oricate posturi la Bazar.
eu intru o data, de doua ori pe saptamana, si postez 2-3 mesaje. in ritmul asta o sa pot scrie la bazar candva pe la anul...
ce-i drept, nici nu folosesc prea des bazarul, dar uite ca acum chiar as fi avut ceva de postat. asa ca a trebuit sa ma multumesc cu bazarul de pe celalalt forum...
c__b
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 391
Membru din: Dum Aug 18, 2013 1:59 am
Localitate: Targu Mures

Re: Propuneri utilizatori

Mesaj de c__b »

Eu sunt pro, insa in alta forma. Sa se facă precum pe macuser.ro. Utilizatorii sa aib acces la bazar după un anumit număr de posturi + minim 30 zile vechime a contului.
:)
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Propuneri utilizatori

Mesaj de cristian »

Au mai propus si altii sa se modifice sistemul cu 20 de posturi - dar de ce nu 5 sau 100?
De unde fix 20, probabil e un calcul la care nu are orice muritor acces.

Ori la liber, macar posteaza acel individ ce are de vanzare si gata, nu ne mai intoxica cu postari aiurea de gen "da, si eu folosesc", ".................." etc.
c__b
utilizator experimentat
utilizator experimentat
Mesaje: 391
Membru din: Dum Aug 18, 2013 1:59 am
Localitate: Targu Mures

Re: Propuneri utilizatori

Mesaj de c__b »

Cristian, daca omu' își face cont pentru comunitate e una, pentru bazar e alta. Eu nu vreau locuri de joaca pentru pisici, nici parfumuri.
0 posturi si 30 zile vechime pentru bazar. Si așa scăpam de jante si alte minuni.
cristian
veteran
veteran
Mesaje: 2374
Membru din: Sâm Iun 29, 2013 10:25 pm

Re: Propuneri utilizatori

Mesaj de cristian »

Da, nici asa nu este rau.
Orice solutie e buna, numai sa nu mai vedem la "mesaje noi" 20 de threaduri de acum un an trezite din morti cu sintagma "da, asa e", "recomand" sau (repet, deoarece ca asta a fost cea mai tare) "............................".

Dar pana la urma, ne-am invatat noi cu gropile din asfalt si lipsa apei calde, asa ca asta e cea mai mica problema.

Sa fim sanatosi.
Scrie răspuns