Kanthal A1 vs. D etc

Discutii despre silica, kanthal, mesh, nichelina si altele
feroce
utilizator junior

Re: Kanthal A1 vs. D etc

Post by feroce » Tue Feb 17, 2015 8:38 pm

Valahule am dat comanda de inox cu un prieten:) deja l-au trimis....asteptam sa ajunga si sa-l bagam la teste:) ms omule de site

Valahul
veteran
Romania

Post by Valahul » Tue Feb 17, 2015 10:06 pm

Super!
Asteptam cu nerabdare impresiile.
"Un om care se intelege bine cu toata lumea este lipsit de personalitate"
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, iubesc mai mult cainii."
"Am invatat de la animale lucruri mai multe si mai profunde decat de la oameni."

feroce
utilizator junior

Post by feroce » Thu Feb 26, 2015 5:38 pm

deci....valahule esti un domn.......imi place ft mult inox....am trecut toate atomizoarele pe inox subtanku,kayfunu,taifunu.....
fata de kanthal aroma mai buna,si cand urc la wattaj mai mare nu imi da gust de ars in comparatie cu kanthalul la acelasi wattaj...
rezistenta imi urca cateodata cu 0.1 si cateodata cu 0.2,trebuie sa treaca putin timp sa revina la valoarea initiala:) dar nu ma deranjeaza....
si de lucrat....lucrezi ft usor cu el........mai urat e,ca sa faci o rezistenta peste 1 ohm la un diametru de 2.4 trebuie sa faci vreo 10 spire....

feroce
utilizator junior

Post by feroce » Thu Feb 26, 2015 11:47 pm

inca o adaugare la primul fire parca se incalzesc cam greu rezistenta....dupa ce incepi sa pufai merge struna.....recomand tuturor inox cu bumbac japonez:D merita incercat

Genesis1900
utilizator incepator

Post by Genesis1900 » Fri Feb 27, 2015 1:08 am

feroce wrote:inca o adaugare la primul fire parca se incalzesc cam greu rezistenta....dupa ce incepi sa pufai merge struna.....recomand tuturor inox cu bumbac japonez:D merita incercat
Ai incercat kanthal A1 cu bumbac japonez? E inoxul mai bun decat kanthal A1?

feroce
utilizator junior

Post by feroce » Fri Feb 27, 2015 3:46 pm

genesis mie mi se pare ca e alta aroma,mai pronuntata decat kanthalul(am a1),la lichidele astea tutunoase nu prea se observa asa tare dar eu vapez in general de fructe,si imi place mai mult aroma.....
am primi azi si niste nicrom de 0.3,undeva la 9-10 spire imi iese o rezistenta 1.2-1.4,imi place ft mult cum da si asta aroma

Post Reply